Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondja már meg létszíves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kerdező0000 kérdése:

Mondja már meg létszíves valaki hogy hogy tudom kiszámolni kb, hogy mikor van peteérésem mert már annyi variáciot hallottam! Pl ha most május 8-án jött meg akkor mikor van peteérésem?

Figyelt kérdés
2015. máj. 11. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem mindegy, milyen hosszúak a ciklusaid. Általában a ciklus első fele az, ami minden nőnél más, a második fele 14 nap. Tehát a ciklus első napjától visszafelé kell számolni 14 napot.


De vannak nők, akiknél valamilyen hormonális eltérés miatt ez is ingadozik, és 12-16 nap közé tehető (de ez egy adott nőnél többnyire állandó).


Teljes biztonsággal önvizsgálattal állapítható meg, egyrészt menzesz naptár vezetésével, ahol minden nap rögzíted az ébredési hőmérsékletet. Peteérés előtt közvetlenül leesik a testhő.

Emellett a fogamzóképes időszakban megnyílik és felpuhul a méhszáj, ez nagyon egyszerűen kitapintható, illetve a méhnyakváladék állaga is megváltozik, nyúlóssá, tojásfehérje állagúvá válik.


De felhívom a figyelmedet, hogy ez arra jó, ha azért kell, mert babát szeretnél. Fogamzásgátlásra nem, ugyanis egy nőnél az első szakasz hossza mindig változhat, illetve bármikor bekövetkezhet spontán peteérés is.

Emellett a spermiumok odabent 3-5 napig, de stramm példányok akát 7 napig is életben maradnak!

2015. máj. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Google ---- peteérés kalkulátor
2015. máj. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

kell tudni a ciklusod hosszát, ha 28 napos a 14. nap

ha 40 napos 20. nap körül

2015. máj. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3-as: ez kizárt! Csak tévhit, hogy félidőben van! Ez csak 28 napos ciklusnál igaz.

Nem tudom, ki pontozta le az első válaszom, de megmondhatná, mi nem tetszett neki benne (a személyemen kívül :D). Évekig próbálkoztam, mire anno teherbe estem, amit ott leírtam, azok biológiai tények... esetleg nem ártana utána olvasni. ;)

2015. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ciklusom hossza 25 napos
2015. máj. 11. 08:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Majus 25. korul lesz peteeresed, 25 napos ciklussal szamolva.
2015. máj. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha 25 napos a ciklusod, akkor 11-13. nap környékén van peteérésed.

Utólag lehet igazából megmondani, ha a hormonjaid rendben vannak, akkor ciklus 1. napjából leszámolsz 12-14 napot, és akkor volt.


ideális esetben a ciklus második fele 14 napos. tehát teljesen mindegy, milyen hosszú a ciklus, ha van peteérés, akkor a vége előtt kb 14 nappal (vagy 1-2 nappal kevesebb) van.

2015. máj. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!