Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag szeretőként voltam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogilag szeretőként voltam egy kapcsolatban. A párom beadta a válást és a felesége engem kért meg, hogy beszéljem le róla. Mégis mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt egymásba szerettünk a párommal. Ő már akkor is nős volt. Nem akart válni, mert megígérte a feleségének, hogy gondoskodik róla és a neje betegesen fél a válástól. Nekem a papír nem számított, szóval ez sem jelentett problémát.

A felesége megtudta (szerintem eddig is tudta, csak nem akart róla tudomást venni), hogy mi vagyunk és nagyon kibukott, hogy hagyjon el engem és legyenek megint egy család stb. Hatalmas patáliát csinált, mire a párom beadta válást.

Most megkapták az időpontot a tárgyalásra és a felesége engem kérlel, hogy valahogy beszéljem le a páromat a válásról, mert ő nem úgy gondolta, már megbánta és hasonlók.

Mit kellene csinálnom? Mi eddig sem láttuk kárát, hogy házas, minden szabadidejét velünk töltötte, ahogy megbeszéltük egyikünk sem tervez esküvőt, ugyanakkor talán jobb lenne lassacskán jogilag is egyenesbe jönnünk. Ha elválnak akkor viszont a neje kerül elég rossz helyzetbe.


2015. máj. 21. 06:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
HOgy lehet jogilag szerető lenni ? :O
2015. máj. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Hát akkor ne váljanak, az csak egy papír már, értelme meg így nincs, hogy nem akartok házasodni.
2015. máj. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Jogilag es erkolcsileg azok a nok akik mas ferjenek a szeretoi ocska emberek.

Engedd el a parod aki nem a parod hanem mas ferme.

Szakisd meg vele a kapcsolatot es hagyd beken a csaladot mert eszmeletlen rossz karmat vonsz magadra.

2015. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Nem ertem mit kepzelsz lassacskan jogilag egyenesbe jonni ?

Mas ember ferjevel???

2015. máj. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Minek mentél bele egy ilyen kapcsolatba?

Miből gondolod, hogy ha veled lesz, majd nem jön egy másik nő az életébe?

És miért te vagy meglepve, hogy "betegesen fél a válástól"? Úgy írsz, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne a helyzetetek...

2015. máj. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

"Jogilag szeretőként voltam egy kapcsolatban"


"jogilag egyenesbe jövünk"


Figyelj kérdező, ne jogászkodj, nem a te asztalod az. Amúgy meg váljon csak el a férjed, ez a tiszta munka.

2015. máj. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

oké hogy megígérte a feleségének, hogy gondoskodni fog róla, de ezt akkor is megteheti ha elválnak

nem értem miért kerülne ettől az a nő rossz helyzetbe

neki így kényelmesebb, csak azért nem akarja a válást

nektek viszont jobb lenne, nem tudhatod később nem lesz-e megint ilyen legyenek újra egy család kirohanása

beszéljétek meg előbb ti ketten, hogy ki mit szeretne és azt utána beszéljétek meg a feleségével is

hátha sikerül kompromisszumot kötni és mindenki jól jön ki belőle

2015. máj. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

más valakivel együtt élni, mint együtt lenni szabadidőben. te melyikre vágysz?


nehezen képzelem el, hogy a feleség hozzád szaladna segítségért, de ha már így kikérik a véleményed, szerintem magad mellett foglalj állást.


lehet, hogy te nem szeretnéd, ha a férje a nyakadba szakadna?


egyébként hogy tartod a párodnak, ha a felesége csak úgy "megtudta", nem pedig ő mondta el neki, hogy már mást szeret?


egyszer én is voltam valakivel, aki kiderült, hogy nem tart a barátnőjének. nem volt felesége, csak gyerekei, és visszajárogatott az anyjukhoz, mikor olyanja volt. közben szidta előttem, pedig nem vagyok kíváncsi mások mocskára.

azóta nem hiszek az ilyen fennkölt szövegeknek, hogy felelősséget érez érte, meg hiába nem úgy néz ki, akkor is csak én számítok.

2015. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elnézést kérek a két "jogilag" szóért! Azért írtam, hogy jogilag szerető, mert így ismerve a helyzetet elég furcsa lett volna élettársamként emlegetni, még úgy is, hogy már régen együtt élünk.

A jogilag egyenesbe jönni-t meg azért, mert engem zavar, hogy például a közösen vett dolgok csak ez én vagy a gyerekek nevén lehetnek vagy a családi adókedvezményhez közös felügyeletet kellett intézni és sok hasonló dolog, ami nem lenne, ha nem lenne nős.


Sajnos a felesége lakhatása a válás után nem lesz megoldott, mert céges lakásban laknak és ha már nem házasok, akkor semmi joga nem lesz ott lakni. A rezsit is a cég fizette eddig, ezután ez sem lesz, de mi ebben sem tudunk segíteni. Munkahelye nincs és a betegsége miatt nem is nagyon lesz. Maximum havi 50000Ft-ot tudunk neki adni.


Nem tudom, hogy minek a hatására volt a felesége kirohanása. Elképzelhetetlennek tartom, hogy ne esett volna le neki 14 év alatt, hogy a férjének van valakije, főleg, hogy az utóbbi években már nem is lakik otthon, csak a bevásárolt cuccokat viszi haza, meg amit még kér.

2015. máj. 21. 14:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kitartanék a válás mellett. Elmondanám a párodnak a helyedben, hogy megkeresett a nő, de nem lenne helyes a mostani patthelyzetet fenntartani.


"Ha elválnak akkor viszont a neje kerül elég rossz helyzetbe."

Itt, ha anyagi dolgokról, lakhatásról van szó, ott lehet vele törődni, hogy ne kerüljön rossz helyzetbe.

Ha a lelki részére érted, amit fentebb említettél, akkor ez nem igaz. Betegesen fél, mi lesz vele, tönkremegy... így ezt a szitut fenntartva még az esélyét is elveszitek tőle, hogy valaha mással boldog legyen. Most számára ez tragédia, beszűkült, nem látja, hogy lesz jobb, de pontosan erre van szüksége.


Arról nem is beszélve, hogy ti is "szabadon" együtt lehettek végre.

2015. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!