Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt maradnál a két gyermeke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt maradnál a két gyermekes pároddal 28 évesen, vagy keresgélnél még tovább?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyok együtt a párommal aki elvált és van neki 2 kisgyereke. Tervezzük, hogy hamarosan oda költözöm hozzá. A két gyerek az anyjával lakik, de az apjuk minden hétvégén elviszi őket magához, az egyik napra.

A párommal nagyon jól kijövök, jó a kapcsolatunk, de nagyon félek a két gyerek okozta bonyodalmaktól az életben. Anyám sincs belenyugodva a helyzetbe, a páromat kedveli de maga a tény hogy 2 családos, zavarja és félt engem hogy szenvedni fogok. Sűrűn mondogatja hogy jól gondoljam meg mibe vágok bele, az a két gyerek mindig ott lesz, ha nekünk lesz közös akkor az fog nélkülözni a másik kettő miatt, jobb lenne egyedülálló pasival együtt élni és gyereket vállalni. Én mindezzel tisztában vagyok, de akkor sem merek ismerkedni másokkal, nem voltam soha pasizós, nincs kedvem bulikba járni, ismerkedni, internetre meg végképp nem tenném fel magam. Állítólag szép vagyok és mivel független, könnyen is menne a dolog, anyum és testvérem azt mondják sokkal jobb pasit is kaphatnék mint a párom, külsőleg is. Viszont tök jól megvagyunk, szeretem a természetét. Félek hogy bárhogyan is döntök, megbánom. Mit tegyek?


2015. júl. 7. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Az ilyen hozzáállások miatt megy el a maradék önbizalma annak, akinek gyereke van, de nincs együtt az apjával/anyjával.

Ha szereted, akkor ne a családi, társadalmi nyomás döntsön már...

"Állítólag szép vagyok és mivel független, könnyen is menne a dolog, anyum és testvérem azt mondják sokkal jobb pasit is kaphatnék mint a párom, külsőleg is." => Itt lett hányingerem a famíliádtól...

2015. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Ilyenkor kellene az ilyen anyukákat jó erősen seggbe rúgni.
2015. júl. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Akkor én most megszólalnék, mint másik oldal. Igaz, hogy nem szép, amit a családod mond, mert ez nem attól függ, hogy hogy nézel ki, és kit kaphatnál meg Magadnak. De! Volt két kisgyerekes, elvált pasim is, és nekem hasonlókat mondtak a rokonok, ismerősök. Természetesen nem hallgattam rájuk, mentem a saját fejem után, ahogy szoktam. Aztán hosszabb-rövidebb idő alatt bebizonyosodott, hogy igazuk volt. Mindkét kapcsolat a földbe állt, és olyan dolgok miatt, ami nem lett volna akadály, ha nincsenek a gyerekek (akikkel egyébként kifejezetten jó volt a viszonyom), a volt feleség, és egy volt élet romjai. Ennyi idősen, gyermekvállalás előtt tényleg megérdemelsz egy olyat, akinek ilyen téren Te vagy az első, mert ha a férfi a "volt"-családját nem tudja megfelelően kezelni, az egyenes út a szenvedéshez. Elsősorban a volt asszony gonoszkodásai, zsarolásai, pénz-lehúzásai miatt, de az is előfordulhat, hogy a gyerekek sem állnak úgy Hozzád, ahogy azt megérdemelnéd, és persze nevelni meg nem tudod őket, mert több oldalról kapod az ívet, hogy semmi közöd hozzájuk. Persze ez alól kivétel, ha a pasi képes helyén kezelni a dolgokat, és mondjuk a volt feleség, illetve a gyerekek is jófejek. Mert van ilyen is. Akkor semmi akadálya, de sajnos ez a százból egy. Ha a Tiéd ilyen, hajrá! Ha nem, akkor tényleg csak Magaddal szúrsz ki, de ettől függetlenül egy próbát megérhet a dolog. Két elvált után most van először független párom, és ég és föld a helyzet. Az előző kettőbe belebetegedtem (szó szerint, rákos lettem), a mostani mellett pedig kivirultam, és nagyon jó érzés, hogy nem kell napi szinten a volt feleségről, a vele közös gyerekekről és a rendesen fel nem vállalásról vitatkozni. De hangsúlyozom, hogy normális ex-szel, és aranyos gyerekekkel rendelkező, megfelelően függetlenedett pasi mindenképpen megérdemel egy esélyt!
2015. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

"Viszont tök jól megvagyunk, szeretem a természetét." Szerintem EZ alapján nem ér annyit a dolog. Akkor érné meg, ha azt írtad volna: "ő életem/álmaim pasija".


Ez mindenképpen és mindig egy gyötrelmes dolog lesz. Amikor az első gyereked születik, neki nem az első lesz, sőt, lehet, hogy a "másik családjához" megy, mert éppen szülinapja van az egyik gyerekének. Vagy akármi.


Simán találhatsz egy másik olyat, akivel "Viszont tök jól megvagyunk, szeretem a természetét." ...


(De persze dönthetsz úgy is, hogy ez nem szép, és elveszed a más gyerekes egyedülállók öbizalmát, ahogy mások írták...)

2015. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A leírásodból nekem úgy tűnik, egyszerűen nincs kedved másikat keresni, ezért ragaszkodsz a mostanihoz. Nem mondhatni, hogy dúl a szerelem részedről.. A legtöbb olyan ember is belebukik a hasonló kapcsolatokba, akiben nincsenek kételyek, te pedig manipulálható, bizonytalan jellemnek tűnsz, aki csak sodródik. Keress tovább, a párod pedig talál majd egy szintén kisgyermekes nőt, akivel megértik egymás problémáit.
2015. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!