Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavarnak az exem látvány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zavarnak az exem látványos "költései", hogy lépjek túl az irigykedésen?

Figyelt kérdés

3,5 éve ÉN voltam, aki szakított vele, elég csúnya válás volt, esküvő előtt 4 hónappal. Meg is volt a visszhangja.


Azóta megtaláltam életem Párját (nagybetűvel) akivel minden téren jól kijövünk. 3 éve együtt vagyunk, esküvőt tervezzük.


Nem szokásom az exeim után nyomozgatni, de közös ismerős hozzászólt egy nyaralós fényképéhez, és így megláttam a facebookon. Megnézegettem a képeiket ( az új barátnőjével)

Idén most nyaralnak másodszor Spanyolországban, (előtte francia kastélytúra volt + télen Toszkána)


Sajnos irigykedem. nem vagyok az a típusú ember, aki minden mocskot összekiabál az exeire, de ő pl. kifejezetten nem szeret dolgozni és nem is szorgalmas ember- mondjuk úgy, kissé sznob és derogál neki 8 órában dolgozni. ( szakítási okok közt volt az a stílus, amit megengedett magának a szüleimmel szemben, csak azért, mert ők napi 8-10 órában gürcöltek.

Pedig elvileg ő sem ilyen "úrigyerek". Elvileg anyagilag sem állna úgy. ( Velem pl. sosem utazott, egyedül a nászút volt befizetve, de abba szülők is adtak nem kevés pénzt)


És mégis, utaznak és utaznak.- gondolom, nem a lány pénzén, ő ugyanis idén érettségizett ( 12 évvel fiatalabb exemnél) nem hinném, hogy lenne pénze ilyenekre.


Tudom, nem szép dolog más zsebében turkálni és közöm sincs hozzá, de rettenetesen felhúzott, hogy én becsülettel, küzdelemmel 27 évesen ott tartok, hogy van egy diplomám, dolgozok, esküvőm lesz - de ilyen "luxusdolgokat" nem engedhetek meg magamnak.

Tényleg a lébecolós, link, de jó beszélőkével megáldott alakoké a világ?


Irigy vagyok, tudom..de egész nap indokolatlan mértékben dühös vagyok emiatt :)

Köszi, hogy elolvastátok és, ha normális hsz, vélemény van, azt is köszi előre is :)


2015. júl. 8. 15:33
 1/2 Mumusan ***** válasza:
Ez a jó adag irigység még a javadra is válhat. Határozd el most, hogy mindent megteszek hogy eljuss ezekre a helyekre. Félreteszel, plusz munkát vállalsz, és utaztok. Legyen egy hely ahová gyűjtöd a pénzt. Már most Tegyél be egy X összeget. Motiválni fog.
2015. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy így érez az ember, mikor úgy gondolja, olyan emberrel történnek a jó dolgok (amire ő maga is vágyna), aki szerinte nem érdemli meg. Történnek ilyen igazságtalanságok az életben. Kérdés viszont, mit irigyelsz tőle? Azt mondod, nem a lány pénzéből mennek, az exed pedig nem szeret dolgozni. Ha a szülők pénzelik őket, azon mi irigyelnivaló? Ha pedig az exed összeszedte magát, és talált valami jól fizető munkát, amiben kitartó tud lenni, akkor megdolgozott azért az életért, amit él. Ti ketten nem voltatok jó páros, de a céltudatosság pont egy olyan dolog, ami változhat az emberben az évek során. Biztos vagyok benne, ti is mehetnétek nyaralni a pároddal, ha nem esküvőre gyűjtenétek, lakásvásárlásra (gondolom), és majdani családalapításra. Prioritás kérdése, hogy kinek mi való előbbre. Tegyen téged boldoggá az, hogy ha az utazás lenne az életcélod, te is találnál rá módot. Te számodra fontosabb dolgot találtál, a párodat, ami viszont az exedről nem biztos, hogy ugyanúgy elmondható.
2015. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!