Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Meglehet egy pasit változtatni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meglehet egy pasit változtatni? Vagy. Megtanítai arra, hogy beszéljen az érzéseiről?

Figyelt kérdés

Az a problémám a pasimmal, hogy elégé nehezen tudok vele akármit is megbeszélni. Ő magától nem kezdeményez nem épp kellemes témákat és sajnos mindig én vagyok az a ,rossz' aki felhozza ezeket, ami miatt aztán meg bűntudatom van és mindig látom rajta, hogy nem tetszik neki, hogy ilyenről beszélünk. Persze aztán, valahogy megbeszéljük a dolgokat. De, nehezen...

Bár sokszor arra gondolok, hogy ennek lehet 2oka is. Az 1. hogy náluk a családban nem nagyon tudnak beszélgetni, nincs meg ott a szülők-gyerekek közt ez a kapcsolat, hogy bármit megtudnának beszélni. És a szüleinek is már nagyon rég elromlott a kapcsolatuk egymásközt.

A 2., előttem a pasimnak egy szörnyű kapcsolata volt, ahol a csaj mindenért kiakadt, semmit sem engedett neki és szétmenni sem tudott vele, mert fenyegette őt a csaj és majdnem 4évet még ráhúztak így...

Kicsit bonyolultan raktam össze sajnos.. De a kérdésem az lenne, hogy szerintetek meglehet tanítani egy ilyen embert is arra, hogy kitárulkozzon? És magától tudjon beszélni az érzéseiről? Vagy fogadjam el, hogy Ő ilyen marad, mert egyszerűen Ő ez a típus.

Mert szeretem Őt így ahogy van, csak tudom, hogy így még jobb lenne mind a kettőnknek.



2015. júl. 14. 09:33
 1/9 CptTomato ***** válasza:
Mindenkit meglehet változtatni... a lényeg hogy a módszer és az eredmény olyan legyen amit te/változtató fél eltud fogadni, ilyesmivel inkább érdemes profihoz menni....szerintem.
2015. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Profihoz, mint psichológusra gondolsz? Ezen még egyelőre nem gondokodtam, most inkább valami személyes tapasztalatok érdekelnének talán.

Van-e itt olyan ember aki ilyen volt, de valahogy a barátnője/barátja tudott ezen változtatni, vagy, -> a másik oldalról- hogy: Ilyen pasija/csaja/élettársa volt és megtudott változni bizonyos mértékben

2015. júl. 14. 10:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet megváltoztatni, de meg lehet teremteni azt a környezetet, amiben jobban meg tud nyílni. Szóval, ha látnám rajta, hogy nem megy, akkor nem feszegetném ezeket a kérdéseket, mert csak jobban bezárkózik. A lényeg, hogy ő maga jusson el odáig, hogy igényelje a beszélgetést. Ehhez évek is kellhetnek...
2015. júl. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szeretetteljes kedves unszolással lehet változtatni. Én legalábbis már jobban tudok beszélni magamról, a kedves feleségem ügyességének és türelmének köszönhetően. Van egy könyv egyébként a témában, amit nagyon ajánlok neked is, meg a pasidnak is. Ha a férfi beszélni tudna - nekem sokat segített ez is! 42f
2015. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkészségeteket!! A konyvet pedig megpróbálom beszerezni
2015. júl. 14. 16:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Én pont a barátnőm miatt zárkóztam be! Elmondtam mindent magamról,még a vágyaimat is,és az első veszekedés alkalmából kitálalt pont a családomnak. Csodálkozik,hogy azóta nagyon "megváltozott" a kapcsolatunk... De nem hagyom el,mert ettől függetlenül szeretem.
2015. júl. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudnod kell, kérdező, hogy férfi és nő két külön világ. A nőknek eleve sokkal fejlettebb a beszédkészségük, és ezt szeretik is kihasználni. A férfi a tettek embere, beszélni nem nagyon szeret. Főleg nem, ha problémája van. Olyankor bezárkózik, önmagában rágódik, s próbálja megoldani a gondokat. Sohasem kér segítséget, hiszen ő a férfi, rá vár a feladat, hogy megoldjon mindent. Nem hiszem, hogy a pszichológus jó ötlet. Ezzel ugyanis megkérdőjelezed a férfiasságát, a problémamegoldó képességét.

Mindamellett bizonyos kort elérve lassan ráébred, hogy ő se elsősorban férfi, hanem ember. Neki is ugyanúgy szüksége van társra, szüksége van beszédre, a titkok megosztására, a lelki nyűgök megbeszélésére. Hogy ezt a kort mikor fogja elérni, az elsősorban rajtad múlik.

2015. júl. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Párom ilyen volt. Hét év alatt se nyílt meg. Ő tényleg ilyen típus volt. Mondjuk te már többet elértél a pároddal, mint én nála valaha is, mert ti legalább el tudtok jutni oda, hogy aztán van beszélgetés.

Több lehetőség is van:


1. Csendes, befelé forduló (introvertált) típus: azt elérheted, hogy megbeszéltek dolgokat, ahogy most, kialakul a bizalom benne, de ő ellesz azzal, hogy tudja, hogy a dolgok rendben vannak. A háláját, szeretetét meg valószínűleg más úton/módon fogja kimutatni.


2. Lelkileg/pszichésen/érzelmileg sérült. A leírásod alapján esélyes, hogy ő ebbe tartózik: ne próbáld meggyógyítani/megjavítani/megváltoztatni. Támogathatod, rávezetheted, de a döntésnek/elhatározásnak/késztetésnek belül meg kell lennie. És mindenképp szakemberhez fordulni a dologgal minél előbb! Nem csak a hagyományos beszélgetős pszichológusi foglalkozás létezik, hanem még számos egyéb terápiás módszer is. Idővel a valós személyisége kibontakozik és megnyílik (ha csak nem eleve az első esetről van szó => introvertált), de ilyenkor az is benne van, hogy a végeredménynek nem fogsz örülni, mert lehet, hogy a sérülése miatt van csak veled és amúgy másfajta kapcsolat való neki, amit eddig nem mert felvállalni.

2015. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7-es: nőben és férfiban egyaránt van mind a kettő! És nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy a nők beszélnek, a férfiak meg csak a tetteken keresztül érvényesítik magukat. Ahogy azt se, hogy egy férfinak ne használna egy pszichológus.
2015. júl. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!