Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hangoztatják egyesek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hangoztatják egyesek, hogy teljesen normális, ha párválasztáskor nem vesszük figyelembe a racionális tényezôket?

Figyelt kérdés

Szerintem épp ez az egyik oka, hogy a párkapcsolatok nagy része nem tart tovább 2-3 évnél. Ugyanis ha nem vesszük figyelembe a racionális tényezôket, akkor csak a hormonok számítanak. Azok viszont bizonyos idô után már nem termelôdnek annyia intenzíven, és akkor már számít a másik személyisége is.

Ajánlom a Keserû méz címû filmet, szépen megmutatja, hogy mi van, ha csak az érzelmeinkre hallgatunk.

Amúgy ebbôl a "csak érzelmekre hallgatásból" jön létre a tipikus rosszfiú-jókislány kapcsolat, aminek idôtartama szinte mindig rövidebb 3 évnél, és amúgy is primitív dolog szerintem.



2015. júl. 18. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Te elsősorban racionalista vagy, úgyhogy nem érted meg az érzelmi alapon működő embereket. Az emberek kisebb része olyan, mint te (vagy én..), és a többiek számára pont ilyen érthetetlen, miért jó egyeseknek, hogy bizonyos feltételrendszerek teljesülése esetén vetik csak bele magukat egy párkapcsolatba, hiszen "a szerelem mindent legyőz". Én nem állítom, hogy az egyik oldalnak jobb vagy rosszabb, egyszerűen mások a két típus szükségletei.
2015. júl. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Senki nem választ racionálisan, még az sem, aki azt gondolja, hogy racionálisan választ. A párválasztást tudattalan sémák irányítják: mindig az "ismerős" helyzeteket választjuk, akkor is, ha az nekünk ártalmas. Mert ami ismerős, az biztonságosnak tűnik. Ezek a sémák már kora gyerekkorban kialakulnak, anélkül, hogy tudatában lennénk. Például akinek az a sémája, hogy nem elég jó, az nem tud olyan partnerrel lenni, aki megbecsüli, értékeli, mert ijesztő számára, kimenekül a kapcsolatból. A tudattalan tényezők mindig sokkal erősebbek, mint a racionalitás. Nagyon sok önismereti munka és tudatosítás kell ahhoz, hogy valaki a sémái ellenére legyen képes választani.


Alapvetően egyetértek, de szerintem a párválasztáshoz nem racionalitás kell, hanem önismeret! Ha ismerem a sémáimat, akkor képes vagyok felülemelkedni rajtuk, és akkor tudattalanul fogok megfelelő partnert választani.


(Két év önismereti munka után merem ezt kijelenteni. Korábban csak mérgező kapcsolataim voltak, és nem értettem, hogy miért... aztán dolgoztam MAGAMON, és közel sem racionálisan olyan partnert választottam, akivel végre egyenrangú kapcsolatom van. Valójában puszta racionalitás alapján nem választottam volna, pedig a számomra IGAZÁN fontos tényezőknek maximálisan megfelel, de a racionálisan felállított "checklist"-emnek nem.

2015. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Te mit értesz pontosan racionális tényezőkön? Mert pl nekem racionális tényező az, hogy el tudunk-e beszélgetni, hasonlóan látjuk-e a világot és társai. Én mindig nagy hangsúlyt fektetek arra, hogy ezek meglegyenek, de nem hiszem, hogy a szerelemben lehet túlzott racionalitásról beszélni. Elég sok tényező befolyásolja, hogy kihez vonzódunk.
2015. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Te mit értesz pontosan racionális tényezőkön? Mert pl nekem racionális tényező az, hogy el tudunk-e beszélgetni, hasonlóan látjuk-e a világot és társai."


Igen, ilyesmikre gondoltam.

De sokan azt se veszik figyelembe, hogy hasonlóak legyenek, hasonlóan lássák a világot. Sok embernél elég, hogy meglegyen az érzelmi rész, és már meg is van a kapcsolat...

2015. júl. 18. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!