Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket mennyire zavarna, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket mennyire zavarna, ha a párotok garatreflex problémával küszködne?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban fogszabályzásra jártam, de egy idióta dokihoz kerültem, aki nem volt túl kíméletes és kellőképpen körültekintő, és azon túl, hogy a fogzománcomat is tönkretette, a kellemetlen élmény hatására erős garatreflex alakult ki nálam, ami nem csak a fogorvosi kezelésekre van kihatással, hanem másra is. Időnként gondot okoz a fogmosás is (leginkább reggel, de azért megküzdök vele, csak kellemetlen), és bizonyos intim dolgok is, amik a hátsó szájüregem részeit ingerlik. A fájdalmat fogászaton elviselem, de öklendezek, fogmosásnál és a többinél szintén ez van. Sokáig rágózni sem tudtam emiatt. Van, amikor kicsit jobb, de még nem tudtam teljesen leküzdeni már több, mint 15 évvel a fogszabályzás után sem.
2015. júl. 30. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is jártam fogszabályzásra, és bár nem ilyen akut a probléma, de a mai napig engem is elkísér. Nálam úgy jön elő h nyelvkaparót nem tudok rendesen használni mert öklendezem, és szedek vitaminokat de sokszor akkora méretűek hogy megakad a torkomon/félek lenyelni és ezért inkább porítom és úgy veszem be. Szexnél se szoktam tövig bekapni (bocsi) mert nem esik jól, de a párommal még az életbe nem volt ez téma, teljesen elfogadta ezeket a rigolyáimat.Igaz neki meg refluxgondja van és sokszor elég rossz a szájszaga, úgyhogy kiegészítjük egymást :)

Még az jutott eszembe, hogy bár valós alapja van a dolognak, esetleg egy pszichológus segítene ha még a fogmosástól is előjön a tünet. Lehet h annyira mélyen gyökerezik ez a feszkó benned és talán néhány alkalom után picit oldódna. Szerintem ennyit megér 15 év kellemetlenség után.

2015. júl. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem az exem kuzdott ilyennel. Zavaro volt neha, mert csokolozni csakmodafigyelve lehetett, nem lehetet szenvedelyesen. Amugy nem ezert lett vege. :) nem lehet ezt valahigy kezelji? Nincsenek ra gyakorlatok, amitol csokkenne/elmulna?
2015. júl. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Majdnem a fél életemet napi szintű fogfájással töltöttem, az is nehezített, nem tudtam mosolyogni rendesen, egy kis szellőtől is fájdalmaim voltak. Az egoldódott, amint rátaláltam a lila Elmex fogkrémre, és azt használom.

Jó lenne ezt is megoldani valahogy végleg, csak nagyon lassan megy. Rágózásnál már nem okoz gondot, az, hogy egy almát meg tudjak enni úgy, hogy nem szeletelem fel, szintén évekbe került, miután leszedték a fogszabályzót.

Fogmosásnál egyre ritkábban jön elő, de még van.

Nem tudom, egy pszichológus mit tudna tenni, meg egyelőre nem tudok pénzt áldozni rá, most minden megtakarításom lakásvásárlásra megy el.

2015. júl. 30. 09:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem zavarna. Szerintem egy értelmes embernél amúgy sem jelenthet problémát, hogy alkalmazkodjon. Nyilván időbe telne, hogy az ember megszokja mit és hogyan tegyen/ne tegyen.
2015. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok,fogmosásnál is,de semmi köze a pszichológiához.Egyszerűen utálom a dokinál mikor a számban matat,a fogkrémnek meg az összetevőit nem bírom.Szexuális dolgoknál nincs gond érdekes módon :)
2015. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fogászati téren már gondolkodtam altatásos fogászaton, ha olyan kezelésről lenne szó, de az sem olcsó mulatság.
2015. júl. 30. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!