Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátságban mennyire szokás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátságban mennyire szokás a szeretlek szót használni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 06:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért fontos lenne a szituáció, hogy milyen helyzetben.. Én például eddig 2 embernek ha mondtam aki a barátom volt.
2015. júl. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-ban az "I love you" egy pár évtized alatt teljesen "lekopott", haverok, ismerősök mondják simán búcsúzáskor egymásnak. Ennek van egy jópofa története, hogy miért alakult így, de ez van.


Nálunk Magyarországon mintha pont a fordítottja történne. A szeretlek szót szinte csak párkapcsolatban lehet használni, pedig megfelelő kontextusban egy barátnak is lehet szerintem mondani, mégsem szoktuk, furcsán, idegenül hangzik a legtöbb ember számára.

2015. júl. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Költőnő? ***** válasza:
100%
szoktam családban is, barátságban is használni.
2015. júl. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!