Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a kiváltó oka annak, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a kiváltó oka annak, hogy manapság akkora feszültség húzódik a két nem között? Új kifejezésnek számít a "nemek harca"?

Figyelt kérdés
És a legfontosabb: mi szünetné meg ezt a feszültséget, amitől mindkét fél boldog lenne és normálisan lehetne élni egymás mellett?
2015. aug. 6. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

Egyszerű a megoldás rá,bármikor leírom.

Egyetlen szóval kifejezve: felszínesség.

Ez a problémák okozója,ami inkább a nőkre jellemző,de azért férfiak között is vannak ilyenek bőven.

Nem akarják megismerni a másikat,csak ítélkeznek egy olyan dolog miatt a másikról,ami egy adottság.

Tehát amilyennek születsz,férfiak esetében a helyesség,nőknél a szépség.

Csak sajnos mivel a nők válogatnak,és ráadásul a fiatal korosztályban több a férfi is létszám szintjén is,illetve az idősebb férfiak is sokszor a fiatalabb nőkre hajtanak.

Tehát csökkent nagyságrendekkel a férfiak esélye a kapcsolatra,és ezek bizony egy idő után ellenszenvet,és csalódottságot,frusztrációt fog eredményezni.

Amit aztán nyilván akik okozták benne,azokat fogja okolni,hiszen ki mást kéne?!

24/F

2015. aug. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Pont az ilyen előítéletek, amiket az egyes írt. Az, hogy mindenkire érvényesítik a rossz tapasztalatokat. Az szüntetné meg, ha nem ítélkeznének ismeretlenül általánosítva.
2015. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bemásolom a kommentemet máshonnan:

Szerintem, ha a férfiak tudták volna értékelni, hogy a nő elvégzi az otthoni teendőket és felnevelik a gyerekeket, akkor nem alakult volna ki a feminizmus, mint társadalompusztító jelenség. Ugye hírhedt volt a kenyérkereső kifejezés, és arra utalt, hogy a férfi a munkájával keresi a pénzt, ezért ő a család feje, a parancsoló. Ebben az a gond, hogy míg a férfit közvetetlenül, kézzel foghatóan értékelték, addig a nők ugyanúgy megdolgoztak, csak ők közvetetten. Biztosították a férfi normális színvonalát, otthont teremtettek neki, etették, kielégítették, gyereket szültek neki és ezzel a maximumot tudta nyújtani a férfi a munkában. A nő a férfi pénzéért ugyanúgy megdolgozott, mégis a férfi kapta az elismerést és a nők le voltak nézve, mert "csak" anya és feleség szerepet töltöttek be, miközben szerintem a klasszikus női és férfi szerepben a két nem egálban, szimbiózisban volt, és mindkettőt azonos döntési jogok illeték volna. Lenézésük politikai és jogi értelemben is létezett. A feminizmus elérte, hogy a nők is dolgozhassanak, de az az igazság, hogy a nők a plusz teher alatt gyakran befásulnak, ami a férfiakra és a férfiakkal való kapcsolatokra is behatással van. Alapvetően szerintem az egész rendszer hibás. A nők igazából egyenjogúságot akarnak, de hibás megközelítés, hogy ezt dolgozó nőként érik el. A nők az egyenjogúság utáni áhítatát az elégítette volna ki, ha a férfiak nem emelik magasabbra a klasszikus férfi szerepet, mint a tradicionális nőit. Ha a férfiak megtanulták volna, vagy megtanulják egyenlő munkaként kezelni a háztartást, gyereknevelést és az ő saját munkájukat a munkahelyeken ez az egész cihő, ami a 21. századot jellemzi, létre sem jött volna. A nők igényei nem emelkedtek volna, mert a férfire nem úgy figyelnének, mint konkurenciára, hanem hogy kivel tudnának minél nagyobb harmóniában élni. De a liberalizmus elérte, hogy a nők és a férfiak ne egymás társai, hanem konkurenciái legyenek. És a nő gyakran elér egy bizonyos szintet munkában, a szépségápolás hajkurászásáról még nem is beszélve, melyet a férfi nem tud teljesíteni és viszonozni. Mert azért ne mondjuk azt, hogy férfiak nem működtek közre az üzlet és pénz érdekében a szépségiparban, melyben arra ösztönzik a nőt, hogy minél jobban adjon a külsejére és ez a tökéletesség kergetés elferdíti a nők személyiségét és maguk imádata nagyobb elvárásokkal jár.

2015. aug. 6. 10:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3

A feminizmus azért alakult ki, hogy a nők is dolgozzanak, adózzanak, a gyerekeket pedig a média nevelje fel.


Manapság mindkét félnek dolgoznia kell, hogy egyáltalán ne haljanak éhen, a gyerek pedig valóvilágon nevelkedik.

2015. aug. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Előbb alakult ki a dolgozó nő képe, mint a kilátástalan anyagi helyzet.
2015. aug. 6. 10:34
 6/10 Költőnő? ***** válasza:
nem kellene általánosítani és magunkban keresni a hibát ahelyett h másokra mutogatunk ujjal. Sztem ez ennyire egyszerű. Én nem mutogatok másra, nem is haragszom senkire.
2015. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Van sok igazság abban,amit írtál Kérdező.

"Ha a férfiak megtanulták volna, vagy megtanulják egyenlő munkaként kezelni a háztartást, gyereknevelést és az ő saját munkájukat a munkahelyeken ez az egész cihő,"

Ebben viszont nem tudok igazat adni,mivel én például személy szerint ugyanúgy megcsinálom,és kötelességemnek tartom a házimunkát is,szó nélkül nekiállok.

Mellette pedig dolgozom ugyanúgy,ráadásul fizikai munkát jelenleg,ami azért keményen lefárasztja az embert egész nap.Na és?

Attól még ugyanúgy kell főzni,mosogatni,takarítani stb.

Szóval a férfiak között is bőven vannak azért kivételek.Az már más kérdés,hogy a nők az ilyen férfiakat semmibe veszik a való életben,mert ez bizony igaz sajnos. :/

24/F

2015. aug. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Már megbocsáss, de a nemek közti feszültségért felesleges a feminizmust okolni. (én én itt most a klasszikus feminizmusra gondolok, nem valami übermodern femináci hülyeségre)A feminizmus az adott korban szükséges volt, hiszen egy nőnek el kell tudni látni magát, nem függhet örökké a férfiaktól. Továbbá egy nő is lehet intelligens, miért ne lehetne szavazati joga, sőt: joga a politikai szereplésre az országban ahol él?


Tudjátok mely országokban nem volt soha feminizmus? Az iszlám államokban. Hát nézzétek meg ott a nők helyzetét. Undorító.


Mindezek tekintetében én úgy gondolom a két nem egyenlősége, függetlensége szükségszerű egy harmonikus párkapcsolathoz. Hiszen ha az egyik függ a másiktól az egy beteges helyzet. Ha én azért vagyok kedves a férjemmel mert ő a kenyérkereső, de amint kinyitom a szám valami miatt ezt vissza is kapom arcomba, na ez gáz, nem kapcsolat.


De ha két ember egyformán dolgozik, kiteljesedik a munkában és otthon is a családi életben, az teljesen pozitívan hat mindenki önértékelésére. Az hogy a gyerek a tv műsorokon nevelkedik ott is előfordul (sőt, ott igazán) ahol anyuka háztartásbeli és a háttérben mindig megy a tv hogy ne csak a gyerekzsivaj vegye körül.


Én a tv-t évek óta nem kapcsoltam be. Délután hazajövök munkából, lányom oviból, onnan kezdve vele foglalkozom. A háztartás néha kicsi elhanyagolva, néha toppon, attól függ, milyen hangulatban vagyok. De elvagyunk, festünk, együtt sütünk, kirándulunk. Unatkozna egész nap itthon velem,így az oviban játszik, van fejlesztés, programok, úszni járnak stb. Nekem pedig sokkal több türelmem van vele így, hogy nap közben dolgozom és intellektuálisan lekötöm magam, mintha egész nap otthon ülnék és várnám, hogy jöjjön mindenki haza.


A nemek harca mindig létezett, de most , a nők egyenlőségével esély van arra, hogy véget érjen. Persze ehhez érett személyiségek kellenek, intelligencia, belátó készség és sok-sok szeretet. Akiben ez megvan, minden körülmények között harmóniát tud vinni az életébe, akiben nincs, az csak szenved és panaszkodik.

2015. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Lehet, hogy másik dimenzióban élek, de én nem tapasztalok feszültséget... talán mert nem általánosítok, hanem olyan emberekkel állok kapcsolatban (saját választásom alapján), akikkel azonos az értékrendünk.

Az idegenek véleménye pedig hidegen hagy.

2015. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ezt csak ezen az oldalon látom, nyilván itt sokan jönnek névtelenül kiadni a feszültséget, mert így bátrabbak.

De például nálunk egyáltalán nincs ilyen, a családban sem és az ismerősök között sem igen látom.

Vagy csak más környezetben mozgok, mint az itteniek többsége. Vagy más korosztályban.

2015. aug. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!