Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, nők, ki nyeri a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, nők, ki nyeri a "nemek harcát"?

Figyelt kérdés

Provokatív kérdés, de érdekelnek a válaszok :)


Régen a társadalom teljesen férfiak irányítása alatt állt, manapság már kezd felbomlani ez a rendszer.


Már a fejlett országokban a nők is tanulhatnak, dolgoznak, építhetnek karriert, vállalkozhatnak, és gyakran még sikeresebbek is mint a férfiak, bár ők ezt nehezen ismernék el :)


Bár női politikusokból még mindig kevés van, de még így is lehet, hogy az USA következő elnöke nő lesz, az EU egyik fő befolyásos döntéshozója pedig szintén nő (Angela Merkel)


A nemek közti egyenlőség a fejlett országokban már jogilag többé-kevésbé biztosított, de a gyakorlatban a teljes egyenlőség nincs meg.


Ezt társadalmi szinten a nők ösztönzésével, bátorításával igyekeznek csökkenteni, politikai szinten pedig különböző kvóták bevezetésével (léteznek ötletek, hogy a parlamenti képviselők fele legyen nő, így számuk reprezentatív lenne a társadalom egészére nézve)


Akár el is szaladhat a ló az ilyen kezdeményezésekkel, és helyzetbe hozhatja a nőket a férfiakkal szemben.


Szerintetek mennyire van veszélyben a férfiközpontú világkép az ambiciózus és agilis, saját lábukon álló nőktől?


Elérhetjük-e egy nap a teljes egyenlőséget, vagy egy idő után enyhén átbillen a mérleg a nők javára?


Férfiak, hogyan viselnétek, ha idővel egyre több és több sikeres, esetleg nálatok sikeresebb nőt látnátok magatok körül?


Lenne-e ennek hatása a jövő párkapcsolataira, vagy a gondolkodásmódunkra?



2015. máj. 31. 17:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
17%
ezt hozta a liberális szeny amit eléd raknak nap mint nap egy nő soha nem lesz egyenlő a férfival de ezt magyarázd meg a femináciknak.....
2015. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Attól még nem lesz nőközpontú a társadalom, hogy vannak nálam sikeresebb nők is. :)

A lényeg ott van, hogy ugyanolyan esélye legyen mindenkinek a sikerre nemtől függetlenül. Szerintem ha így folytatódik, egyenlőség lesz csak belőle! :)

2015. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ezzel a harccal csak az emberiség bukását fogjuk elérni. Konkrétabban a civilizáció bukását.


Nem véletlenül csökken a népességszám és ritkulnak a családok. Ugyanakkor az olyan népeknél, ahol a tradicionális családkép él, akkora szaporodás van, hogy követhetetlen.


Engem nem érdekel/zavar, ha egy nő sikeresebb nálam. Ugyanakkor a probléma ott kezdődik, hogy én nem tudok ő helyette gyereket szülni és szoptatni, amíg ő építgeti a kis életét..

2015. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Béla1977 válasza:
12%
Lehet egyenlőség.De Ádám az első:)
2015. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Az intelligens emberek között nincs olyan, hogy "nemek harca" Tisztában vannak vele, hogy a két nem egyenlő, csak mások az erősségeik. A primitív nők és férfiak próbálják lenyomni saját maguk alá a másik nemet, mert egyéb érdemük nincsen, úgyhogy próbálnak születési előjogaik (vagyis nemük) alapján kiemelkedni a tömegből. Ez a történelem során sosem volt hosszan fenntartható állapot.. Egyébként ma egy nőre sokkal több feladat hárul, mint egy férfira, és sokkal többet kell teljesítenie azonos elismerésért, mint egy férfinak. Ez hosszú távon pont azt fogja eredményezni, hogy a nők kerülnek nyeregbe, a férfiak hátrányos helyzetbe. Válaszul a férfiak próbálják leküzdeni a hátrányos megkülönböztetést, és kezdenek fejlődni.. aztán végül egyszer kiegyenlítődik a mérleg két oldala. Ehhez viszont még kell néhány generáció, hogy teljesen eltűnjenek azok, akik nem képesek megbirkózni a változással. A mi gyerekeink már úgy nőnek fel, hogy sokkal kisebb a különbség a nemek feladatai és megítélése között. Talán az unokáink idején már tényleg nem fog számítani, hogy valaki férfinak vagy nőnek született, ugyanazoknak az elvárásoknak kell majd megfelelniük.
2015. máj. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ha a jövőben a nők agilisebbek és ambiciózusabbak is lesznek a férfiaknál, az nem azt jelenti, hogy nem szeretnénk gyereket.


Ha átvesszük az irányítást, szerinted nem oldanánk meg a szülési szabadság/gyermeknevelés kérdését? :)


A nők többsége amúgy sem fizikai munkát végez, hanem irodai vagy más, fehérgalléros munkát, ezek egy része végezhető távmunkában is. Én nem látom, hogy emiatt összeomlana a társadalom.


A "nemek harcáról" pedig nem az egyén szintjén van értelme beszélni, nyilván mi nők sem azért dolgozunk, hogy "lenyomjuk" a férfiakat. A férfiak sem azért építenek karriert, hogy rabszolgasorban tartsák a nőket.


De társadalmi szinten van egy tagadhatatlan tendencia, és ha a jövő generációi, fiúi, lányai abban a közegben nőnek fel, hogy okos, sikeres anyukák tartják el a családot, akkor máshogy fognak gondolkozni a nemek kérdéséről, mint 100 éve, amikor a nők még háztartásbeliek voltak, nem volt munkájuk és kevés volt a beleszólásuk a család életébe.

2015. máj. 31. 17:43
 7/24 anonim ***** válasza:
24%

katonai vezetők :férfiak

vallási vezetők : férfiak

elnökök java férfi :D

feltalálók tudósok,jó részben férfiak.


attól mert sok nő mimimálbértől többet keres,és kellően nagy arca van

attól még nem fenyegetik a világ többé kevésbé stabil állapotát :D



és hogyan hat rám hogy egyre több a sikeres gazdag nő? nagyszerűen szeretem a pénzes nőket,annyi "baja" legyen egy nőnek hogy gazdag :D

2015. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
47%

6: Mondtam egy szóval is, hogy nem szeretnének gyereket? Itt arról van szó, hogy sokszor választani kell. Vagy a gyerek, vagy a karrier.


Egyébként igazad van, én is irodában dolgozom és az egyik kolléganőnek két óvodás korú gyereke is van. Minden héten van valami, ami miatt legalább egy fél napot hiányzik a munkából. Vagy az ovival van valami, vagy lebetegszik valamelyik gyerek, vagy akármi. Szerencséjére kis cég, nem annyira sok munka, így simán megteheti azt, hogy így-úgy-amúgy hazamegy előbb, vagy egyáltalán aznap be sem jön. Pénteken is aznap reggel tudtam meg, hogy nem jön, mert az egyik gyerek lebetegedett.


Nagyobb cégeknél pedig szintén nem nézik az ilyent jó szemmel.


Egyébként Magyarországon a nők többsége még mindig gyárban dolgozik, vagy a kereskedelemben. Sőt megkockáztatom, hogy nyugaton is hasonló a helyzet... Ahhoz, hogy valaki otthonról tudjon dolgozni, nagyon szerencsésnek kell lenni.


Szerintem ahhoz, hogy egy család egészségesen működhessen és a gyerekek normálisan fel legyenek nevelve, valamelyik családtagnak legalább otthon kell lennie velük pár éves korukig. Aztán miután megnőttek, akkor is sokat kell velük foglalkozni, nehogy elkanászodjanak. Ez pedig két karrierista mellett kivitelezhetetlen, akárhogy is nézem. Kivéve persze, hogy dugig vagy pénzzel és tudsz fizetni dajkát/dadát/magántanárt. Ezzel viszont meg azt fogod elérni, hogy teljesen elidegenednek tőled.

2015. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
11%
Nyertetek mi nők voltunk és maradunk a gyengébbik nem.
2015. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
21%
8: Aki lepontozta a véleményemet, nyugodtan leírhatja a sajátját is. Kíváncsi vagyok.
2015. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!