Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket zavarna, ha a párotok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna, ha a párotok, vagy akivel épp ismerkedtek, kicsit "parasztaosan" beszélne?

Figyelt kérdés

Most ismerkedek egy fiúval, és kicsit zavar ahogy beszél, pl. nem azt mondja, hogy hol, hanem hogy hun, meg ma helyett máma megy hasonlók, mondjuk most ezen a kettőn kívül nem jut más eszembe amit még így mond, de szerintem ez is épp elég.

Nektek is zavaró lenne, nem?

Megbántás nélkül, rá lehetne valahogy vezetni, hogy ne így beszéljen?


2015. aug. 10. 16:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*parasztosan.
2015. aug. 10. 16:25
 2/13 anonim ***** válasza:
ez végülis nyelvjárási jelenség...
2015. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Mi lenne ha inkább elfelejtenéd ezt a nyelvőr hülyeséget? A nyelv célja az, hogy kommunikáljunk egymással. Érted mi az, hogy "máma" meg hogy "hun," nem? Ha igen, akkor ezek a szavak a céljukat tökéletesen teljesítik. Akkor mi alapján akarod előírni bárkinek is, hogy hogyan beszéljen? Mi alapján felsőbbrendű a te dialektusod az övéhez képest? (Elárulom, a vidékieknek az a furcsa ahogy mi, pestiek beszélünk.) Szóval ne csináld már, na. :)
2015. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én nem vagyok pesti, szerinted aki nem pesti, az a 8 millió ember mind így beszél?:D
2015. aug. 10. 16:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, de általában a pestiekre jellemző ez a fajta gondolkodás, amit te képviselsz. Ebből adódott a feltételezés.
2015. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én pl. vajdasági vagyok, de nem beszélek így... de mondjuk a középzárt e, mint hangtani jelenség megvan a beszédemben. Szóval: van egy standard nyelvhasználat, amit hivatalos helyzetekben használunk. Szerintem ismerd meg a pasit, ne csak ez alapján dönts!
2015. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg a nem pestieket védtem a pestiekkel szemben. (Azaz téged is védtelek, annak ellenére, hogy én meg pesti vagyok.) Erre betámadsz. Hát az agyam eldobom. :D
2015. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarna, a paromnak is van tajszolasa es nagyon Aranyos meg vicces :)

En Szabolcsi vagyok es nekem is van tajszolasom a parom Vajdasagi egyikunket Se zavarja a masike :D

18/L

2015. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

dehogy támadtalak be, csak olyan vicces nekem ez a pesti felfogás, hogy kb. pesten kívül van még az országban pár parasztfalu és ennyi:D

de nem támadtalak be egyáltalán, köszi mindenkinek az eddigi válaszokat, persze nem ez alapján döntök csak kicsit bántja a fülem.

2015. aug. 10. 16:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Én Pesti vagyok kiskoromtól és mindig irtó viccesnek tartottam a tájszólást. Engem nem zavarna :D
2015. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!