Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság nem polkorrekt dolog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság nem polkorrekt dolog a felszínességről, mint elsődleges emberi tulajdonságról beszélni?

Figyelt kérdés

Tegnap este egy baráti társasággal beültünk valahová.

Volt pár lány is a társaságban. Érdekes módon mindegyik elég jól nézett ki a párja és/vagy jómódú is volt.


Elmondtam a tapasztalataimat, és mindegyik mereven ellenkezett. Kb. mintha én találtam volna ki a sztorikat.


Mivel ők azért ismernek személyesen egy ideje, sejtik, hogy nem a viselkedésemmel van a probléma. (csak mert az interneten, ha megosztom a problémámat, akkor mindig azt mondják velem van a probléma (belül..., hiszen a lányoknak "nem a külső az elsődleges").


De úgy veszem észre, ez egy olyan téma lett, amiben értelmiségi (vagy bármilyen) körökben nem lehet őszintének lenni. Tudjátok vannak olyan témák, amelyben nagyobb társaság előtt polkorrekt módon kell megnyilvánulni, hogy ne ragasszanak ránk nem kívánt bélyeget.


2015. aug. 13. 08:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*mindegyiknek
2015. aug. 13. 08:31
 2/15 Költőnő? ***** válasza:
nem kötekedésből, de ehhez mi köze a politikának?
2015. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

polkorrekt nem egyenlő a politikával...


a polkorrekt közlésmód azt jelenti, hogy vannak dolgok, amikről nem szabad őszintén beszélni nagyobb közösségben, médiában, mert nem kívánt jelzőket ragaszthatnak ránk.


és mivel úgy látom több helyen, hogy ebben a témában sem szabad őszintének lenni, ez is polkorrekt témák közé tartozik.

2015. aug. 13. 08:42
 4/15 Költőnő? ***** válasza:

hát én úgy tudtam, tudom, hogy politikailag korrekt. Node mindegy. nem tudom megítélni, kinek a készülékében van a hiba, mert nem ismerlek. Két dolgot tudok, saját tapasztalat útján. Ha vmi defaktó nem jön össze, akkor bizony bmit is mondjanak mások (főleg a barátok, akik dicsérnek, mikor leba*zni kéne)-- >a hiba 99%-os eséllyel bizony bennünk van. Ez sok sok év kínkeserves tapasztalata nálam.

A másik.

Több társaságban megfordultam már és ami szintén sok év után summázott tapasztalat: Az a baráti társaság ahol én az összes gondolatommal nem lehetek önmagam, az nekem max felszínes ismeretség, haverság. A BARÁTAIM előtt azért merjek már önmagam lenni. És én a barátaimtól igenis elvárom, h ha hülye vagyok, akkor ne a lelkem simikézzék, mert attól nem fejlődök. Lássanak reálisan és ha kell, rúgjanak fel a holdig, ha attól észhez térek.

Nekem nem az a barát, aki mindig azt mondja, amit hallani akarok, hanem aki azt mondja; amit hallanom kell.

De ma sokan nem tudnak mit kezdeni az őszinteséggel. Mindig azt hiszik, h rosszindulat és bántás. Pedig ritkán áll mögötte efféle szándék.

2015. aug. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Érdekes módon mindegyik elég jól nézett ki a párja és/vagy jómódú is volt. "

Kérd meg őket, hogy szakítsanak a párjukkal és keressenek kevésbé vonzó és munkanélküli partnert, ha ez ennyire piszkálja a csőröd.


Itt is többször elhangzott már: minkét nemnél fontos a külső valamilyen szinten. Próbáld meg értelmezni...

Én is furcsállnám, ha egy normálisnak hitt ember elkezd fröcsögni nekem, hogy a nők mind felszínesek és csak a gazdagságot keresik! Esetleg még azt is beleszúrtad, hogy nézzenek a saját barátjura? Mert ők is csak pénzéhes gonosz senkik?

2015. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Oszinten szolva, en os felhuznam a szemoldokom. Volt egy hasonlo gondolkodasu(d
2015. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

+(de ha jobban akarod irjuk azt, hogy tapasztalt).

O allandoan "a nok gonoszak" temat hozta fel, es a vegen mar eskuszom utaltam , ha mellem ult a vonaton, vagy epp osszefutottunk valahol a varosban.

Legfokeppen azert, mert a nokrol kialakitott velemenyet akaratlanul is magamta vettem, es mar kenyelmetlenul ereztem magam(holott tolem nagyon tavol all a penz, megcsalas stb).

Nem hiszem, hogy okos huzas egybol szidni a noi nemet a noi haverjaidnak, ezt meg ti ferfiak sem birnatokm...

2015. aug. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

És a lányokkal mi volt a helyzet? Jól nézett ki a párjuk? És ők? Tehetős volt a pasi? És ők mit dolgoztak?

Mert én azért megfordítanám itt a kérdést.

Miért felszínesség az, ha a párom nem ronda? Főleg ha emellett értékes ember, van stílusa, humorérzéke? Hiszen egy kevésbé vonzó pasi is lehet lenyűgöző egyéniség de önmagában a rossz külső nem eredményezi azt hogy valaki rendes és intelligens srác, sőt. A legtöbb megkeseredett nőgyűlölő. Megkérdezem, mi a foglalkozása és azt hiszi a nyomorult hogy " a zsebében turkálok".


Kettő: én is dolgozom, van diplomám, nyelvvizsgám és vannak céljaim. Elvárom, hogy a párom is ilyen legyen. Nem kell gazdagnak lennie, de legyen intelligens, célra törő, élvezze a munkát stb. Mi együtt építettünk fel mindent a volt férjemmel. Miért lenne ez felszínes? Az a normális ha egyenlőségre törekszenek a párok. Én sem tartok el senkit és engem se tartsanak el, de mindketten álljunk úgy hogy megengedhessük magunknak ugyanazt az időtöltést. (színház, mozi, vacsora egyszer kétszer, ésszerű kereketeken belül.)


Mi ebben a felszínes? És ők sejtik, hogy nem a viselkedéseddel van a probléma, de te arra utalgatsz hogy aranyásó, felszínes libák? Ugyan már.

2015. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8as: örülök, hogy feltetted a kérdést!


Saját tapasztalataimmal válaszolnék rá, ha megengeded. Én nem vagyok felszínes, tehát pl. nem riadok vissza a molett lányoktól (bizonyos határokon belül) és a nem tökéletes arctól sem.

Eredményeim az utóbbi egy évben:

1, molett lány, munkanélküli, kevés voltam neki.

2, enyhén molett lány, szobalányként dolgozik, először összejött velem (kemény 2 hétre), majd talált egy nálam jobb partit így dobott a fenébe.

3, molett lány, burger kingbe pénztáros, kevés voltam neki.


Ahogy látható átlagos testalkatú lányok el se jönnek velem randizni. Nem mintha zavarna, de most jön a bökkenő.

Mert eddig magamról nem írtam:

én, rendszeresen sportolok, egyetemi végzettségem van és szakmán belül sikerült elhelyezkednem.


Nem azt mondtam, hogy a nő válasszon maga alá! De azért kicsit fura, hogy a fenti 3 lány közül egynek sem feleltem meg tartósan. Pedig sem tunya, sem munkanélküli nem vagyok.



Hogy is van ez akkor?

2015. aug. 13. 12:11
 10/15 A kérdező kommentje:

Az más kérdés: vajon min mehet keresztül az a férfi, aki megutálja a nőket?


Nem lehetséges, hogy olyan tapasztalatokat szerzett?


Lásd az én történeteimet. Pozitív tapasztalatban nem nagyon volt még részem.


Nőgyűlölő nem lettem, mert vannak lány barátaim, de a 95%-ukról meg van a véleményem.

2015. aug. 13. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!