Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szingliség? Sok cikkben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szingliség? Sok cikkben hivatkoznak manapság a szinglikre és úgy határozzák meg őket, mint fiatal, okos, öntudatos, jól képzett, magára igényes, egyedül élő, városi nők.

Figyelt kérdés
A nőket kérném, hogy írják meg, szinglik-e és egy 1-10-es skálán, önbevallásos alapon határozzák meg, mennyire tartják magukat okosnak?

2015. aug. 19. 22:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
A szingli alapvetően fogalom, egy tudatosan választott életformát takar. Szerintem a "felnőtt párkapcsolatok" kategóriában nem sok szingli járkál, mert őket nem igazán érdeklik a kapcsolatok. Itt kapcsolatra vágyó nők vannak inkább (őket is nevezik ugyan szinglinek, de a fentebb írtak másra vonatkoznak), vagy párkapcsolatban lévő nők, akik semmilyen szempontból nem szinglik.
2015. aug. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Okos, öntudatos, jól képzett, egyedül élő, városi nő vagyok. Két ponton sántít, nem vagyok magamra túl igényes, eljárok farmerban és pólóban, meg nem vagyok fiatal sem, így nem számítok igazán szinglinek. Inkább az egyedülállót szoktam magamra használni. Amúgy 126 az IQ-m.
2015. aug. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A fiatal és a városi nem tudom, honnan jön, idősebb nők is lehetnek szinglik, és nem városban élő nők is simán. Amúgy ha a szingli szót csak nőkre használják, milyen kifejezés van a hasonló életvitelt folytató férfiakra? :-)


A többi:

Nos, a szakterületemen jobb vagyok, mint a főnökeim (konkrétan ők nem is értenek hozzá), és ezt el is ismerik (anyagilag is, amennyire lehetőségük van), de nyilván vannak mások, akik meg másban jobbak, ügyesebbek, okosabbak, mint én. Pl. én nem tudnám azt csinálni, amiben a főnökeim nagyon profik. Nem fogok skálázni, mert butaságnak tartom.


Szingli vagyok-e a pontok alapján? Nem tudok rá egyértelműen válaszolni. Egyedülálló vagyok, és nem vagyok kapcsolatfüggő, azaz az egyedüllétben is egész ember vagyok, nem élem meg katasztrófának, nem akarok minden áron kapcsolatot, és nem keresek egy kelléket ahhoz, hogy elmondhassam, hogy van valakim, nem mindegy, hogy ki lesz a társam, ha lesz, de ha lesz, akkor nem azért lesz, hogy legyen kapcsolatom, hanem azért, mert kölcsönösen egymást akarjuk, szerelemből. Vannak más céljaim is, munka, hobbik, háziállat, önképzés... stb, és egyedülálló időszakomat ezek kötik le, és az emberek nem azt látják, hogy savanyú uborkaként megkeseredek társ nélkül, hanem hogy így is elvagyok, és képes vagyok jól érezni magam.

2015. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Lehet ebből szemantikai kérdést csinálni, de ha túl szűkre vesszük a meghatározást, túl kevesen lesznek "szinglik", pedig ha jól értem ez egy önbevallásos alapon működő dolog, csoport.

Nem lényeges, hogy farmer-póló a ruházatod, ettől sztem ne leszel kizárva a szinglik közül, ha te annak vallod magad.


Az IQ nem igazán van fedésben az "okossággal". Egy IQ tesztet én is meglepően jó eredménnyel tudok kitölteni, de ettől még nem mondanám magam okosnak. Az IQ inkább helyzet- és megoldásfelismerő képesség, készség.


Továbbra is szeretném kérni a hölgyektől, hogy skálán jelöljék mennyire tartják magukat okosnak.

2015. aug. 19. 23:34
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Te is tudod, hogy politikai céljai vannak minden embertípus megjelenítésének a médiában.
2015. aug. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

3-as

Sztem te nem vagy szingli.

Ugyan nem vagy kapcsolatfüggő, de szeretnél kapcsolatot. Én inkább kiegyensúlyozottnak mondanálak, de a szingliségben van inkább egyféle tiltakozás, férfiakkal való, nem agresszív szembehelyezkedés.

Nálad ilyet nem érzek.


Az idősebb/vidéki nők szinglisége megint a szűk megfogalmazás kérdése. Természetesen lehetnek szinglik, csak mondjuk mint definiált fogyasztói csoport már túl tág lenne velük.

Valljuk be azért azt is, hogy egy idősebb vagy falun lakó nőnek jelentősen rosszabbak az esélyei arra, hogy saját választásuk nyomán legyenek szinglik és nem kényszerből.

2015. aug. 19. 23:52
 7/18 anonim ***** válasza:
Okos ember nem skáláz, max. éneklés előtt. ;-)
2015. aug. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
"Valljuk be azért azt is, hogy egy idősebb vagy falun lakó nőnek jelentősen rosszabbak az esélyei arra, hogy saját választásuk nyomán legyenek szinglik és nem kényszerből." - Miért?
2015. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Valóban, nem helyezkedem szembe a férfiakkal, viszont szembehelyezkedem a nőkre ráhúzott társadalmi normákkal, amik az évszázadok során kialakultak (ilyenek pl. menj férjhez, szülj gyereket, ha x idős elmúltál, már megszólnak, ha még mindig nincs, ne csinálj karriert... stb.).
2015. aug. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

8-as

Az egyedül maradok attitűd hitelessége abban rejlik, hogy megtehetnéd, volna lehetőséged, de te nem élsz vele, mert a lehetőség nem kihasználása neked elvileg egy jobb alternatíva.

Ha nincs lehetőséged vagy csak nagyon kevés és úgy maradsz egyedül, akkor szinglinek nevezni magad csak a szükségből erényt esete lesz.


Ha hangoztatom, hogy nincs csajom és nem is kell, egész más lesz a megítélése a dolognak, ha magas, jóképű vagyok, mintha alacsony és dagadt. Gondolom ezzel egyet tudsz érteni?

2015. aug. 20. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!