Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szingliség? Sok cikkben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szingliség? Sok cikkben hivatkoznak manapság a szinglikre és úgy határozzák meg őket, mint fiatal, okos, öntudatos, jól képzett, magára igényes, egyedül élő, városi nők.

Figyelt kérdés
A nőket kérném, hogy írják meg, szinglik-e és egy 1-10-es skálán, önbevallásos alapon határozzák meg, mennyire tartják magukat okosnak?

2015. aug. 19. 22:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
De ez nem függ össze azzal, hogy hol élsz. Egy falunak eléggé nagy tud lenni a pofája (van benne némi tapasztalatom), szóval ha nem a csorda elvárásai szerint cselekszel, akkor ott aztán mindent tudni vélnek rólad, és kösd fel a gatyád, ha nem akarod, hogy kipécézzenek (de úgyis megteszik).
2015. aug. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom magam skálán pontozni, mert nem tudom, mennyire okos az 1, és mennyire a 10. Ha az magyar standard alapján mért intelligencia kvóciens szerinted nem reális, akkor egy 1-10 skála pláne nem az. Okosnak tartom magam, az átlagnál mindenképp okosabbnak. Ha a középérték a skáládon az 5, mint átlagos okosság (IQ), akkor mondjuk 7.
2015. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Igen, sztem 8-9 de persze ha lenne párom se gondolnám magam butábbnak...
2015. aug. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A net annyi mindent ír a szinglikről h felsorolni is sok lenne.
2015. aug. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszi lányok!

Van egy olyan érzésem, hogy a szingli fogalmát mikor meghatározzák, azt úgy teszik meg, olyan tulajdonságokkal ruházzák fel, ami kénytelen-kelletlen arra ösztökéli a nem érintett nőket is, hogy besorolják magukat szinglinek. Pl. okos, önálló, képzett. Ha valaki nem mondja magát szinglinek, azzal kvázi nem okos, nem önálló és képzetlen nőnek mondja magát.

Ez valamiféle érvelési hibaként is felfogható.


Ez kb olyan, mint az, hogy egy igazi férfinek van autója. Ezek után akinek nincs, az kiírta magát a "férfiak" közül?

Nem is érezzük, hogy ez az egóra hatás a önpusztító konzumidiotizmus bölcsője és az emberi kapcsoltok megrontója és a puszta észérvek ritkán tudnak ellensúlyként működni.

2015. aug. 20. 12:57
 16/18 anonim ***** válasza:
49%
Van benne igazság. A szingli eredetileg annyit jelent, hogy egyedülálló. Mára annyi változáson ment át a fogalom, hogy olyan egyedülálló, aki mag választotta az egyedüllétet. Az öntudatos ebbe valamelyest belefér, de az összes többi maszlag.
2015. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Wanda 7

Ha viszont igaz amit írtam, akkor ez egy alattomos toborzási módszer is egyben.

Nem hiszem el, hogy van nő, aki magát butának, sőt átlagnál butábbnak gondolja(ami ugyebár lehetetlen)...


Ha belegondolsz, aki okos akar lenni, ezek után beáll szinglinek és a csoport tagjaként kvázi megkapja a csoport ezen tulajdonságát, ezzel szemben viszont aki nem szingli és fix pasija van, a szinglik által le is butázható.

Ez a hozzáállás eléggé ledegradálja a párkapcsolatokat és a nem szingli nőket is.

2015. aug. 20. 16:56
 18/18 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy a szingli definíciójára még én is azt ismerem, hogy olyan egyedülálló, aki maga döntött így. A többi jelzőt nem tudom, kik aggatták még mellé.
2015. aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!