Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem szimpatikus neked a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem szimpatikus neked a feminizmus, miért nem? Mely pontjaival nem értessz egyet?

Figyelt kérdés
2015. aug. 23. 02:01
1 2
 1/12 Blade Bone ***** válasza:
Az meg mi?
2015. aug. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 opened paradise ***** válasza:
70%
Én az igazi egyenjogúságban hiszek,nem abban,hogy a nők egyenjógúbbak (jó szó).
2015. aug. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 konkrétumokra lennék kíváncsi, nem pedig gyakran durrogtatott érv nélküli kijelentésekre. Ezért kérdeztem, hogy mely pontjában nem értetek egyet.
2015. aug. 23. 02:13
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

A feminizmus mar lassan a Ferfiak elnyomasarol es a nok dicsoiteserol szol

Nem ertek egyet vele, en abban hiszek,hogy egyenloen Kell banni mindket nemmel. Viszont figyelembe Kell venni,hogy igenis vannak olyan munkak amire bem Minden no kepes. En Pl a servemmel nem tudnek epitkezesen dolgozni. Raadasul, lehet maradi vagyok De ugy velem a noknek elsosorban az otthon teremtes, a gyermek neveles es a haztartas vezetese a dolga. Nem azt mondom,hogy mindenki Legyen otthon ulo hazi asszony. De akinek ferje van es gyerekei az a parjaval kozosen De gondoskodjon a gyerekeik nem csak anyagi hanem erzelmi joleterol is. Az en szuleim ejjel nappal dolgoztak miota az eszemet tudom megis kepesek voltak meset olvasni es elvinni a jstszoterre,nem nyomtak a kezembe interaktiv szarokat meg tabletet.

Elnezest hogy kicsit eltertem a targytol.

18/L

2015. aug. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a hagyományos, tradicionális szerepekkel nincs gond, amíg a férfi bírja anyagilag a költségeket állni és persze akkor, ha a pár tagjai kölcsönösen beleegyeznek a szerepekbe. Csak szerintem a mai Magyarországon sokkal biztosabb, stabilabb az anyagi háttér, ha két ember felel érte. Ha csak az egyik vállalna munkát és elbocsátanák(mert megtehetik...) akkor gyakorlatilag a család földönfutóvá vállna.
2015. aug. 23. 02:27
 6/12 opened paradise ***** válasza:
100%

Jól van :D

Azért harcolnak,hogy a negatívumok eltűnjenek,de azért nem,hogy a pozitív diszkrimináció is megszűnjön.

De nincs velük bajom (nem is tudom miért válaszoltam,már az elején tudtam,hogy ez vitázós kérdésnek indul)igazából,csak valahol röhejes az egész.

2015. aug. 23. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem értek egyet a férfigyűlölettel. Nem értek egyet azzal sem, hogy férfi és nő egyenlő. Nem egyenlőek, csak másban jók.
2015. aug. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal van bajom amiért hivatalosan küzd hanem azzal, hogy elég sok feminista átesik a ló túloldalára! Meg akarja tartani azokat a dolgokat ami miatt pozitívum nőnek lenni és el akarja törölni azokat ami miatt pozitívum férfinak lenni!
2015. aug. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Nekem az vele a bajom, hogy ma már fölösleges. Amikor még az volt a cél, hogy kapjanak a nők is szavazati jogot, meg tudjanak ugyanúgy tanúskodni, mint a férfiak, akkor még volt némi értelme. De ma már mi az, amit egy nő nem csinŕlhat meg pusztŕn azért, mert nő?

Harcolnak azért, hogy legyen több nő a parlamentben, de minek? Én olyanra akarok szavazni, aki alkalmas, függetlenül attól, hogy milyen nemü. Nehogy már valaki csak azért jusson be, mert nő.. Inkább az alkalmas embereket kéne megtalálni.

Ezenkívül az egčsz elvével nem értek egyet, mert férfi és nő nem lehet egyenlő. Illetve egyformán értékesek, mint személy, de különbözőek vagyunk. Egy nő másban jobb, mint egy férfi. Csak ezek a feministák azt nem értik meg, hogy a gyerekek nevelésétől és az otthonteremtéstől nem lesz egy nő kevesebb.

2015. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Elvileg a feminizmus jó dolog, én is annak vallom magam nagyrészt. De a modern femináciktól kiráz a hideg. Én igazából a feminizmus szerepének a mai világban a női lélek megerősítését látnám. Ami pont azt jelenti hogy egy nő nem látja magát áldozatnak azért mert anya és feleség, de ha ez neki kevés, akkor panaszkodás helyett tesz érte, hogy több legyen.

Igen, több nő kéne a parlamentbe, főleg nálunk mert ez a férfisoviniszta kormány borzalmas, de nem azért mert nő hanem mert tehetséges. Ezzel is egyet értek, csakhogy a nők nálunk nem is törnek ilyen magasra többnyire, mert a maradi társadalmunk eleve nem akar nőt vezető szerepben látni. Ergo szavazni is csak akkor fognak rá ha az épp kelendő párt színeiben tündököl. Senkit nem érdekel a tehetsége. Mondjuk azért van az ország ilyen állapotban mert ez a férfi képviselők esetében is így van.


Szóval a társadalom maradiságával is baj van. De azért a feminizmust nehéz egységes irányzatként felfogni, inkább ágai vannak. Ez a kérdés így túl tág.

2015. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!