Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Futnak, ha meghallják, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Futnak, ha meghallják, hogy feminista vagyok. Ennyire buták lennének sokan?

Figyelt kérdés

Tisztázzuk.

A feminizmus az EGYENLŐSÉGRŐL szól, senki nincs elnyomva. A szó rá viszont azért FEMinizmus, mert a nők terét bővíti egy maszkulin világban, viszont gyakran kiáll a férfiakért is, akikre nyomás nehezedik a túlzott elvárások miatt ("a fiúk nem sírnak", "egy apának el kell tartania a családját", "egy férfinek illik fizetni", stb). Szóval mielőtt valaki belekötne, olvasson utána, és ne a radikálisokat vegye alapul, hanem pl. egy családanyát, aki megosztja a házimunkát, gyereknevelést a férjével, egyenlően kezelik a költségeket, stb.


Sokat foglalkozok a témával, mert egy viszonylag "férfias" pályán vagyok és érnek negatív dolgok azért, mert nő vagyok.

Nem prédikálok természetesen 0-24, de ha észreveszem hogy például egy barátnőmmel tiszteletlenül bánnak, vagy bántják, nem hagyom annyiban. Az iskolában is járok vita versenyekre ilyen témakörben.

Ismerem a sztereotípiát, hogy csak szőrös hónaljú, kövér, undok leszbikusok tevékenyek ezen a téren, pedig ez téves, nyitott, intelligens embereket volt szerencsém megismerni és biztonságban érzem magam. Köztük sok férfit is, tehát abszolút nem diszkrimináló közösség. (Kivéve persze azokkal, akik negatívan megkülönböztetnek másokat etnikai, szexuális vagy vallási hovatartozás miatt.)


Ha viszont kikerülök ebből a biztonságos zónából, és például rákérdeznek egy tetoválásomra, ami ilyen töltetű, és mesélek róla, le vagyok feminácizva és ostbázva.


19L



2015. aug. 17. 11:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
A feministák nem az EGYENLŐSÉGÉRT harcolnak, hanem a női dominanciáért. Legalábbis manapság.
2015. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem a radikális csoportokból kell kiindulni:)
2015. aug. 17. 11:40
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Tegnap már vitáztam itt egy feministával. Bemásolom amit akkor írtam:


"Én egyetértek. Csak tudod, az a probléma nagyon sok mai feministával, hogy nem következetesek. Amit én támogatok az a feminizmus következetes változata. Azaz ne csak a jogokat kapjátok meg, de a kötelességeket is.


- Ne legyen női kvóta a parlamentben, mert az olyan, mint a Numerus Clausus, csak fordítva. (Feministák be akarják ezt vezetni.)

- De ha ragaszkodunk a kvótához, akkor kvótát a fizikai munkában, az építkezéseknél, és az egyetemeken is (több a női egyetemista, mint a férfi.)

- Ti is menjetek akkor nyugdíjba, mint a férfiak, és ne korábban. (Hogy van az, hogy a férfiak korábban halnak, de többet kell robotolniuk?)

- Háború esetén nőknek is irány a front! (A világon összesen két ország van, ahol a nőknek is kötelező a szolgálat - az egyik ezek közül Izrael, ahol csak azért kötelező, mert állandóan háborúznak, szóval ott sem egyenlőségből.)

- Legyen kötelező a házassági szerződés, hogy ne kerüljenek a férfiak az utcára, ha a nő megunja őket (Észrevetted, hogy alig van női koldus?)

- Szórakozóhelyeken ne legyen ingyen bulika a nőknek

- A női erőszakot is ugyanúgy ítéljük el, mint a férfierőszakot (Nézd meg youtube-on a videót, amelyben a színészek eljátsszák, hogy egy nő üti a férfit, és az emberek kb. körberöhögik a szerencsétlen "papucsot.")

- Váláskor egy férfinek is legyen egyenlő joga nevelni a gyereket


Ha ezekért a kérdésekért is vérzik a szíved, konszenzus van köztünk. :) Ha nem, akkor csak egy fasiszta vagy, aki besározza a feminizmus eszméjét."

2015. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Tudom, de sajnos azok a leghangosabbak, és belerágják magukat az emberek elméjébe. Ez olyan, mintha én azt mondom, kommunista vagyok, egyből fejemhez vágják, hogy sztálinista, vagy kádárista vagyok.
2015. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem buták, csak mindenhol torzítják a feminizmus fogalmát. Mint amúgy mindent: a média az extrémitásokat emeli ki, emiatt az emberek azt hiszik, hogy csak ezek az extrémitások léteznek.


A szó kapott egy negatív felhangot a feminácik hülyeségei miatt, ez ellen nem lehet mit tenni, mint hogy bizonyítod, hogy te nem vagy olyan.


Az, hogy ki kivel hogy viselkedik, nem egész egyszerűen emberi kérdés, amit nem a feministáknak kéne megoldaniuk, hanem mindenki másnak.


Mit ábrázol a tetoválásod? :)


24/F

2015. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#3 Igen, ezeket a kérdéseket is figyelembe kell venni. (Illetve a kvótákkal nem teljes mértékben értek egyet, pl fizikai munkákhoz inkább egy bizonyos erőnlétet, egészségügyi állapotot vennék figyelembe)
2015. aug. 17. 11:54
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6: Ha a 3-as által felvázolt pontokra részletesen válaszolnál, meg tudnánk állapítani, hogy jogos, vagy nem, hogy "futnak" az emberek tőled.



"viszont gyakran kiáll a férfiakért is, akikre nyomás nehezedik a túlzott elvárások miatt"


Az a baj, hogy ez általában nem igaz. Most nem a radikálisokra, hanem a feministák 90%-ára gondolok. Ugyanis 10-ből kb. 9 feminista sokkal fontosabbnak tartja a nők gondjait a férfiakénál.

2015. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

Engem rettenetesen irritálnak a feministák és pont. Ugyanis nem egyenlőek akarnak lenni, hanem egyenlőbbek. Csavargathatod akárhogy, ez a gyakorlat. Leírva nagyon szép amit mondasz, de úgysem fog megvalósulni. Manapság ez teljesen a nők oldalára billent, elég ha megnézel egy válást, vagy hogy nő megüthet férfit nyugodtan, de férfi semmilyen körülmények közt nem üthet vissza, önvédelemből sem. (pont olvastam ilyen kérdést ma) Hol itt az egyenlőség? Sehol. Amúgy egyenlőnek egyébként sem tudnék egy nőt tekinteni, mert nem az. Más nem, más feladatokra kiélezve. Nem alsóbbrendű, nem felsőbbrendű, de nem is egyenlő. Remélem érted, mire gondolok.


24/F

2015. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

Ez olyan, mint a vallás.

Vannak idióták, akik 'Isten nevében' lopnak, gyilkolnak, és mindenki belőlük indul ki, nem pedig azokból, akik valóban a Biblia szerint élnek, ami nem tanít rosszat.


Ne félj, találsz majd olyat, aki nem ítél el a túlbuzgó, idióta feministák miatt.


19/L

2015. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Nekem semmi bajom a régimódi, valódi feministákkal, mindenki csinálja azt, amihez kedve, meg tehetsége van, és tudja is.

De amik mostanában mennek feminizmus címszó alatt, jópár facebookos ilyen radikális csoport van, az bicskanyitogató.

Tömény androfóbiás, megerőszakolt, exférjjel még mindig együtt élő csúnyácska vénlányokból álló csoport, akikből sugárzik a gyűlölet a férfiak iránt.

Szentül hiszik, hogy ők valódi, nőies nők, és a nők érdekeikért harcolnak.

Sajnos még nem találtam meg azt a pszichológiai írást, ami jellemzi ezen típusú embereket, de valahol ott lehetnek elveszve, hogy gyerekkori agyonkényeztetés+későbbi rengeteg felismerés aziránt, hogy ők messze nem azok, mint amiknek hitték magukat.

És körmükszakadtáig másban keresik a hibát.

Ezek beteg emberek már, és kezelésre volna szükségük, nem csoportokat alakítgatni.

2015. aug. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!