Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy valaki, ,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent az, hogy valaki, , átlagos" külsejű? Miért jelent az gondot?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt kérdésekben/válaszokban, hogy ,,csak az átlagos külsejű lányoknak/fiúknak tetszem, mi lehet a gond velem". Nem értem én ezt. Miért baj az, ha valaki átlagos, normális? Vagy mindenkinek a ,,legjobb" kell? Számomra bármelyik csoporttársam vagy régi osztálytársam "átlagos", mert senki sem dúsgazdag vagy valami híresség, hogy kivételes legyen.


Ha pedig elsősorban a külsőre értik, akkor miért is baj, ha valaki ránézésre ,,átlagos"? Értem ez alatt h amúgy jó alakja van, szép az arca, bőre, haja, kifinomult a viselkedése, elegánsan öltözködik. Attól még lehet egyéni, érdekes személyisége. Ez az átlagos, nekem...Aki nem átlagos, az piercinget hord, cigizik vagy drogozik, a másik véglet meg h nagyon népszerű. Ebben mi a jó? Nem értem az átlagos negatív jelentését.



2015. aug. 23. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Az átlagos nyilván azt jelenti, hogy se nem pozitív, se nem negatív szélsőség, azaz "a szóráson belül" van. Nem mellesleg arra is utal hogy ez általában nagyon elterjedt (attól átlag az átlag, hogy ebből van a legtöbb)


Gondot azoknak a nőknek,akik olyan mértékben felszínesek hogy csak na, és mindenkit elhajtanak sorban, mert nekik a legjobb jár ugye..."nemkell az Ordas, Turbó-ment akarok!!!"

2015. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

,,attól átlag az átlag, hogy ebből van a legtöbb"


Ez így igaz. És mi a gond?

1) az emberek nem tárgyak, hogy meg kelljen őket venni, és minél különlegesebb van Neked, annál jobban lehet vele dicsekedni és annál többet érsz

2) általában átlagos emberekkel vagyunk körülvéve, nem? Az átlagosnak miért nem jó az átlagos? Ez így normális. Vagy mindenki annyira átlagon felülinek hiszi magát?

2015. aug. 23. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem egyénfüggő, hogy ki mit ért alatta. Számomra az az átlagos, akire azt se mondom, hogy kifejezetten szép, de azt sem, hogy csúnya.


Viszont egy kérdés kapcsán valaki ezt írta:

"Szóval az átlagos lány mellett elsétálok az utcán, rávetek egy pillantást, és azt mondom magamban: "jé, te is úgy nézel ki, mint az előző húsz lány közül tizenöt, akik eddig szembe jöttek velem". Nincs kiemelkedő testi adottságuk, átlagos magasság, átlagos arc, átlagos testalkat, átlagos öltözet. Tehát első ránézésre nincs olyan tulajdonsága, ami alapján azt érezném, hogy rögtön el akarom venni feleségül.


Sok nő tévesen úgy gondolja, hogyha az átlagos jelzőt használjuk rájuk, akkor azzal leminősítjük, "lecsúnyázzuk" őket, holott erről szó sincs. Azért mondjuk rájuk, mert szinte tök egyformák: hosszú barna haj, barna szem, napbarnított bőr, enyhén sminkelt arc, kötelező napszemüveg-viselet stb. Na most ezen tulajdonságok láttán a szép nők is lealázva érzik magukat, ha "csak" átlagosnak hívom őket."


Az érdekes az egészben az, hogy én az átlagos szót pont olyan kontextusban szoktam olvasni, hogy "nincsenek nagy igényeim a külsőt tekintve, egy átlagos lány teljesen megfelel", vagy "átlagos lányoknál szoktam próbálkozni, de ők sem akarnak semmit".


És itt jön az, amit nem értek: Ez a srác leírta, hogy neki az átlagos az, akit kb. észre sem vesz az utcán. Akkor mégis miért mondják azt, hogy átlagos lányoknál próbálkoznak?:D Nem értem:)

2015. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az "átlagos külsejű" kitétel jellemzően olyan szövegkörnyezetben szokott előfordulni, ahol a kérdező afeletti bánatát sírja el, hogy ő, mint "átlagos külsejű" fiú/lány miért nem jut partnerhez.
2015. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!