Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk/férfiak! Hogyan reagálnát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk/férfiak! Hogyan reagálnátok ha a lányról aki tetszik kiderülne, hogy HPV-t kapott el az exétől?

Figyelt kérdés
2015. szept. 28. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
az mi
2015. szept. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
hát nem tetszene
2015. szept. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Alá rúgnék.
2015. szept. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet azt kezelni?
2015. szept. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

#1 Human papilommavirus A humán papillomavírus (HPV vagy Human Papillomavirus) egy DNS-víruscsoport, mely a bőrön és a nyálkahártyákon okoz elváltozásokat. Több mint 150 különböző humán papillomavírus típust azonosítottak. Egyesek szemölcsöt, mások szubakut lefolyású fertőzést okoznak, mely daganatot megelőző állapotot is jelenthet. A vírus bőrdaganatokat, de főleg méhnyakrákot és egyéb genitális rákot okozhat.


A HPV egy igen gyakran előforduló vírus. Az egész világot tekintve, a HPV az egyik legelterjedtebb szexuális úton terjedő vírus; a világ lakosságának 80%-a (5-ből 4 ember) a vírus valamely fajtájával megfertőződik életében legalább egyszer. Ha a fertőzés megtörténik, az esetek legnagyobb részében a test immunrendszere megszabadul a vírustól bármely egyéb beavatkozás nélkül. Sokan nem is tudják meg soha, hogy fertőzöttek voltak.


#2 vagy 3: Kezelheto, csak hosszadalmas folyamat meg esetenkent kockazatos.

Van ra injekcio, hogy a betegseg ne tudjon kialakulni ( En speciek kaptam oltast)


Hogy a kerdezo kerdesere ia valaszoljak, ha fiu lennek es szerelmes beled ez nem volna problema csak az exed rugnam fel.

18/L

2015. szept. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

"Hogy a kerdezo kerdesere ia valaszoljak, ha fiu lennek es szerelmes beled ez nem volna problema csak az exed rugnam fel. "


Jaj de kemény valaki! :) merthogy biztos az exe volt a bűnös mi? Nem baj, majd ha nagy leszel, talán több eszed lesz! :)

2015. szept. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elfogadnám őt a bajával együtt és végigjárnám vele a gyógyulás útját. 41/F
2015. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1. Lehet kezelni.

2. Van megelőző védőoltás (2 típusáról is olvastam), de úgy tudom, egyelőre még nem kötelező, külön kell kérni.

3. Nem csak nemi úton terjed.

2015. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

A HPV csak nemi úton terjed.

Nekem is volt sajnos, és a lappangási ideje több év is lehet, tehát nem olyan egyértelmű, hogy ki adta át kinek stb.

Nekem 2 éves kapcsolatom közepén jött elő, amikor éppen legyengült egy komolyabb betegség miatt az immunrendszerem. Előtte 1 éves kapcsolatom volt, fogamzásgátlót szedtem/szedek, tehát pár hónap után mikor komolyra fodultak a dolgok már nem védekeztünk óvszerrel. (Egyik sráccal sem) A lényeg, hogy elmentem a kötelező éves rákszűrésre, és egyszercsak P3-as lett a citológiám, méhnyakrákot állapítottak meg, HPV vírus miatt. (Előző évben még semmi probléma nem volt.) Mivel időben kiderült a probléma, nekem elég volt egy 15 perces lézeres műtét, hogy a rákos sejteket eltávolították és kivágták az elváltozott részt a méhnyakamnál. Akkor részletesen kikérdeztem az orvost, hogy mitől lehet ez, és a páromnak szüksége van-e bármi kezelésre, és akkor elmondta a nőgyógyász, hogy ez a vírus 1-2 évet is lappanghat mire tünete lesz, és a férfiak 80%-a fertőzött és ők a hordozók, csak éppenséggel rajtuk semmi tünet nincsen. Azt javasolta, hogy 3 hónapig ne éljünk szexuális életet a párommal. Mondta, hogy nehéz megállapítani, hogy kitől kaphattam el, mert lehetett az az exem 3 évvel ezelőtt, és ő egy másik nőtől kaphatta el, de akár a párom is még az ő exétől stb. Bonyolult ez, de nem gyógyíthatatlan és több fajtája is van.

Aki elkapja ezt a vírust, nem egyenlő azzal, hogy felelőtlen és biztos mindenkivel összefeküdt.

2015. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


Egy részletet kiemelnék:

"A HPV-fertőzés klinikai formái

1. Papillóma - vírusos szemölcs A papillóma jóindulatú laphám-daganatot jelent, mely többnyire karfiolszerű növedék formájában jelentkezik, például a kézfejen. Ezt a formát közönséges szemölcsnek (verruca vulgaris) nevezzük. A talpakon a verruca befelé nő és igen nagy fájdalmat is okozhat. Sorkatonák között a talpon megjelenő verruca akár járványos méreteket is öltött a közös bakancshasználat révén." - ez is HPV...


Én még itt olvasgattam róla:

[link]

2015. szept. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!