Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 éves vagyok, jelenleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

22 éves vagyok, jelenleg párkapcsolatban élek. Számomra a jelenlegi párom az igazi. Felmerült bennem a házasság gondolata a jövőre nézve, de néha kételyekbe ütközöm. Mire számíthatok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Akadnak konfliktusok közöttünk, de többnyire meg beszéljük a dolgokat. Egy erős kötelék tart a páromhoz, hisz átvészeltünk dolgokat (betegség, távolság, egymás szüleivel való konfliktus). Az ismerőseim többsége már vagy el van jegyezve, vagy már meg is volt az esküvője. Szívem mélyén én is vágyom arra, hogy összekössem párommal az életem, de aggaszt egy dolog, hogy mi történne akkor, ha elválnának útjaink. Nem említem neki a dolgot, nem is akarom még sürgetni. Ő is velem képzeli el az életét. Csak bennem van ez a félelem, hogy elveszíthetem, nagyon szeretem őt, mással nem szeretnék se beszélgetni, sem jóban lenni. Lehet valami társfüggőségem van, egyszerűen ő a mindenem.

2015. okt. 4. 10:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzátenném még, hogy emiatt szorongok gyakran. Nem akarom hogy rá menjen a kapcsolatom, de nem tudnám elfogadni azt a tényt, hogy nincs mellettem. Főleg meg nem azt, hogy mással van. Gyakran a konfliktusokban tűnik fel leginkább nálam az egész, hogy előrébb helyezem őt, mint magam, szeretem és tisztelem őt, nem akarom semmivel megsérteni. De így meg nem tudok megbékélni magammal. Hogyan lehetne ezt a félelmet leküzdeni?
2015. okt. 4. 11:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy mással nem szeretnél beszélgetni, jóban lenni? Barátaid sincsenek?
2015. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Költőnő? ***** válasza:
igen, ez már sztem is függőség, s ha így van az nem egészséges és nem jó. Jav: olvasgass a témában. Csernusnak pl vannak jó gondolatai erről.
2015. okt. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy itt arról van csak szó, hogy borzasztóan szereted és együtt akarsz vele lenni... hanem tényleg lehet valami dependencia is, ahogy mondtad.

Ezzel most kéne még valamit kezdeni, hogy ne a belső bizonytalanságaidra menjen rá a kapcsolatotok. Simán lehet, hogy a párod ezt a fajta ragaszkodást, vagy a bizonytalanságból adódó mondjuk féltékenységet fullasztónak tartja majd egy idő után.

Ha nem megy egyedül, kérj tanácsot szakembertől.

2015. okt. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a barátokban rengeteget csalódtam, sokat adtam, mindig hátba szúrtak, én húztam mindig a rövidebbet. A páromban pedig megtaláltam a barátot, egy olyan társat, aki mindent pótol. Ezért sem szeretném őt elveszíteni semmiféleképp. Borzasztóan féltékeny nem vagyok. Ha összekapunk valamin és nem beszélünk, mindenféle butaság fordul meg a fejemben. Félek az elutasítástól a haragtól, kerülöm ezeket.
2015. okt. 4. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Na igen, de ezektől nem lehet elmenekülni.

Kérdés, hogy ténylegesen hátba szúrtak, vagy egyszerűen csak érzékenyebb vagy?? Másrészt nem hiszem, ha egy ilyen jó párt ki tudtál választani, ahol ráadásul még az érzelmek is bekavarnak, akkor barátoknál, ahol tényleg te választasz ennyire melléfogtál volna ennyiszer??

2015. okt. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sosem voltam a társaság középpontjában. Az régebbi barátnőim/barátaim kihasználták azt, hogy könnyen megbízom bennük, mindig arra törekedtem, hogy megtaláljam a jót minden emberben, felvidítsam, vígaszt nyújtsak nekik. Az volt a legnagyobb gond, hogy nem számíthattam a segítségükre, így kiábrándultam az emberekből. Egyfajta marionettbábú voltam, akivel játszhattak. Furcsáll engem a legtöbb ember azért, mert nem szeretem a szórakozóhelyeket, nem sminkelem magam, a kihívó öltözetről nem is beszélve.De a párom ezért szeretett belém. Nem akarom ezzel fényezni magam, vagy sajnáltatni, egyszerűen nem találom a helyem, az olyan embereket, akiket a külsőségen kívül érdekelne az értékesebb belső.
2015. okt. 4. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!