Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholistáknak/sokat ivóknak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholistáknak/sokat ivóknak, hogyan lehet segíteni a leszokásban?

Figyelt kérdés
Sokat iszik a párom (én már kicsit alkoholistának tartom), szerinte túl reagálom. De már egy éve megy ez és úgy látom nem nagyon akar változni.Mármint mindig mondja,hogy megváltozik csak nem olyan egyszerű, meg hogy ne csináljak dolgot belőle ha néha megiszik pár deci bort.Csak mivel ez régóta megy nem tudok nem foglalkozni vele, ráadásul jön a baba is és nem szeretnék egy alkoholista apát neki. Szerintem a kapcsolatunk is megromlott kicsit az egy év alatt. Hogyan tudnék segíteni neki?
2015. okt. 10. 10:45
 1/8 Költőnő? ***** válasza:
100%
amíg ő ténylegesen és maga miatt be nem látja h baj van; addig kb semmit. Egy esetleges függőnek a leszokás felé tett első lépés nem a környezetéből indul, hanem saját magából.
2015. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 omba ***** válasza:
100%

Én se hallgattam nagyon senkire, se a páromra, se az orvosra, se a barátaimra...

mikor meg úgy láttam, ez tényleg égő... de akkor már elég nehéz volt abbahagyni.

Mondjuk pont a heves elvonási tünetek erősítettek meg, hogy ez már bizony baj volt.


Mondjuk apának is sokkal használhatóbb lettem, bár én se támolygó részeg típus voltam, talán ez hathat rá.


Hogy néz az ki, hogy fürdeti a picit, közben meg borgőzt liheg a képébe????

2015. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Önmagán tud segíteni,ha akar.Ha leszarja a véleményedet meg az érzéseidet,akkor nem.Az esetek 90%-ban ez elég reménytelen vállalkozás.
2015. okt. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Decemberre várjuk a babát, azt ígérte addigra megváltozik de szerintem még nem kezdte el. Nem bánt meg nem is részegen dülöngélve állít haza,csak mindig van valami kifogása ami miatt meg "kell"innia valamennyit utána meg nem tudja meg állni ,hogy ne igyon még ha már elkezdte.
2015. okt. 10. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseriteni, de kb. 5% az esélye, hogy sikerül igy leszoknia a baba mellett.

Inkább azon gondolkozz el, hogy igy is kell-e neked, mert később még rosszabb lesz.

2015. okt. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként pszichológus tud segiteni. Menj el vele - méghozzá úgy, hogy ha nem jön, azonnali válás.

Akkor ugyanis már tényleg reménytelen.

2015. okt. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"jön a baba is és nem szeretnék egy alkoholista apát neki"

Ezt még a terhesség előtt kellett volna kitalálnod.

2015. okt. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Költőnő? ***** válasza:
ígéretek, fogadkozások... A függők semmi mást nem tudnak tehetségesebben csinálni... Fogadkozásokkal náluk mindig tele van a padlás. Max akkor lehet hinni neki, ha elindul az úton és csinálja kínkeservesen, következetesen. Egy pl alkoholista fogadkozása h majd holnap leszokik, az kb olyan, mintha venne neked egy ajándékot, de sosem adná oda; kutya vacsorája. Ne engedj neki lazát. Ne holnap kezdje e. Hanem még ma. És csinálja következetesen.
2015. okt. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!