Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van mostanában annyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van mostanában annyi önbizalomhiányos, lelki sérült, depressziós fiú?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több ilyen fiúval találkozom. Nem értékelik magukat nagyra, problémáznak mindenen, bizonytalanok. A párom is ilyen volt, de szerencsére rengeteget beszélgettünk és mára kilábalt ebből a kórból. Kérdezgettem több embert is erről, ők azt mondták, hogy manapság nem érzik hasznosnak magukat (nem úgy mint régi időkben, amikor még vadásztak :))

Nektek mi a véleményetek?


2008. szept. 11. 10:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Lányból is elég sok van, talán több is mint fiú. Az emberek mindig a problémákon rágódnak, ha történik valami jó az hamar feledésbe merül, de a gondok maradnak és azon rágódnak. Az exem is depressziós volt, vagyis még most is az, mindent és mindenkit hibáztat azért hogy "nincs élete" és nincs barátnője, nem veszi észre hogy tennie kéne azért hogy legyen, nem csak ülni egy helyben.

De ezen kívül még sok dolog lehet, elutasítás, csalódás amik miatt önbizalomhiányban szenvednek.

2008. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
A fiatalok túl korán felnőnek, olyan problémákkal találják magukat szembe, amelyekkel csak később kellene. Nem tudják, hogy mit tegyenek. Pl párkapcsolat terén nagyon sokan korán kezdik a dolgokat, de nem tudják, hogy mit hogyan kell csinálni akkor, amikor kapcsolatban élnek. Korán csalódnak és nem tudják, hogy kezeljék.. Aztán vannak olyanok, akiket kiközösítenek a suliban, nem beszélnek velük. Ez is elég nagy trauma lehet egy kamasznak. És szerintem ezekre a korai csalódásokra vezethető vissza az, hogy depressziósok, önbizalomhiányosok lesznek.
2008. szept. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek a 2. válaszolóval. Szerintem is a korai csalódásokra vezethető vissza az önbizalomhiány, hiszen fiatal korban formálódik a személyiség és ha ilyenkor érnek negatív tapasztalatok, akkor ez visszafordíthatatlan lelki deformitásokat okozhat.

Ha egy tizenéves fiú nem tetszik a lányoknak, állandóan csak visszautasítások érik, akkor nem is várható el, hogy felnőttként egészséges önbizalommal rendelkezzen. Ráadásul egyre inkább jellemző, hogy a lányok nem veszik figyelembe a fiúk érzéseit, és egy-egy visszautasítás során eléggé megalázóan rázzák le a próbálkozót.

Plusz, amikor valaki azt látja, hogy az osztály legszebb csaja(i) jó módú, vagyány, sportos srácokkal járnak (ami végül is érthető) akkor ez is gátlásokat kelthet a fiukban, hiszen azt látják, hogy ők nem elég jók, kevésbé sikeresek stb.

A megfelelési kényszer, és a sikerélmény hiánya nagyon erősen rombolja az önbecsülést és a mai teljesítmény orientált világban egyre több a lelkisérült fiatal, főleg a férfi.

2008. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem könnyebb elbújni amögé,hogy gyenge valaki,mint szembenézni az élettel és erőteljesen lépni fel a problémákkal szemben.Így méginkább lehet másokra támaszkodni..
2008. szept. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
Mert divat az emo.
2008. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
széthullott családokban nőnek fel a mai fiatalok, nincs előttük megfelelő apakép, ami fontos lenne a férfivá válás útján. Mindemellett kezdenek elnőiesedni, már az is gondot jelent sok férfinak,hogy egy bútort arrébb toljon - nem beszélve a mai öltözködésről (tiniknél smink, hajfestés, felnőtt pasiknál rózsaszín ing is divatos+selyemnaci,meg seggbe bevágó farmer...) a nők egyre karizmatikusabbak,irányítóbbak,a pasik szerintem nem is nagyon tudnak sok nő mellett villantani férfiasságukból,olyan nagy divat a nők közt az "azt csinálja,amit én akarok" viselkedés. Meg, hát a munkában sincs mind megbecsülve,nehezen érnek el sikereket és egyre nehezebb eltartani a családjaikat is,ami szintén nem tesz túl jót szerintem a férfiasságuknak és a lelküknek.Ennyi jutott eszembe,de ezt a témát még órákig lehetnek szerintem boncolgatni, sokan ebből írnak disszertációt.
2008. szept. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
43%
lehet hogy a nők az oka. a sok ribanc többnyire pénzért van veled. aztán meg félre kurnak. szóval ilyen egyéb okok is.
2008. szept. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%
jaja a sok lotyó:P de legyünk emberségesek [ne hasba hanem tarkón...]:P
2008. szept. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját példámból tudok kiindulni.Szerintem a pozitív visszajelzésektől nő az önbizalom.

Ha nincs,vagy csak rossz tapasztalat van,mitől érezzem hasznosnak magam?A gyerekkori dolgokon is túl lehet lépni. A családi háttér se mérvadó, nyugodt rendes családom van, rájuk tényleg számíthatok.

Manapság nehéz annak,akit arra neveltek,legyen becsületes tisztelettudó, tanuljon, csak szív,ha nem elég pofátlan,törtető,és másokkal nem törődik. Ha azt látod,hogy az tud érvényesülni az életben,aki lop, csal, hazudik...neked meg mindenért meg kell szenvedni.

A lányok meg...tényleg lehet rossz helyen próbálkoztam eddig...túl pénzesek voltak hozzám képest, kedvesnek kedvesek egy darabig,de jót nevethettek rajtam, mit is akarok tőlük...

A mai lányok egy részének csak a külsőségek számítanak,nem nagyon izgatja őket a belső.Összeállnak bárkivel,nem számít,hogy néz ki ,csak kocsija legyen meg pénze.Persze rájöttem,hogy nem mind ilyen.Csak őket sokkal nehezebb megtalálni. Nem is az van, hogy nem tennék érte semmit,de nem is tudom hol keressem az ilyen lányokat.

Ha egy ilyen srác talál egy rendes lányt,akire számíthat,jó hatással lehet rá.

Ez a probléma amit a kérdésben felvetettél,szerintem azért még nem depresszió,mert abból orvosi segítség nélkül nem gyógyul ki az ember.

(21 éves srác)

Megkérdezhetem,mennyi idős volt a barátod?

2008. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Az utolsó válaszadónak igaza van abban, hogy ha megfelelő lányt talál maga mellé az ember, akkor az nagyban segíthet. Én is mielőtt összejöttem volna a mostani párommal, egy visszahúzódó, zárkózott jellem voltam, aki még véletlenül se mert volna nyíltan kezdeményezni a lányoknál. Viszont ahogy megismerkedtem a párommal (persze nem személyesen, hanem chat-en ismerkedtünk meg anno:)), és ahogy alakultak köztünk a dolgok, majd összejöttünk, úgy vettem észre, hogy én is változtam pozitív irányba. Tehát szép lassan "kinyíltam", nem zárkóztam már el a saját kis világomba. És most már jóval magabiztosabb is vagyok. Hozzátenném még azt hogy egy olyan társat találtam magamnak akivel gyakorlatilag szinte mindenben egyezünk. Annak külön örülök, hogy ő nem az a minden héten discoba járós cicababa! Sőt nem is szeret oda járni. Többet ér nekünk, ha helyette inkább beülünk a kocsiba, és elmegyünk valamerre. No de elég ezekből.:) Mindenesetre csak azt akartam belőle kihozni, hogy ha egy ilyen bezárkózott illető egy közel hasonló tulajdonságú hölgyeménnyel ismerkedik össze, akkor akár hatalmas személyiségbeli változásra is képes.
2008. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!