Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti támogatnátok a párotokat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti támogatnátok a párotokat, mit szólnátok ehhez? Ti visszaülnétek az iskolapadba így?

Figyelt kérdés

21éves lány vagyok, van egy szakmám, de nem tudtam vele elhelyezkedni a térségben kb fél éve. Most ingyen csinálhatnám a másodikat estin (plusz támogatna a munkaügyi központ havi X ezerrel, nem kell bejárni ráadásul, egy sarokra lakom a képző sulitól ), amivel sokkal jobban lehetne keresni, a sógorom el is tudna helyezni vele náluk (szoftverfejlesztő vagy rendszergazda képzésre lehet menni).

A barátom viszont annyira nem örül neki, hogy két éves estin... Próbál lebeszélni, mert addigra 23 leszek, ő 26. 2 éve vagyunk együtt és jó lenne összeköltözni, de hát amíg én nem keresek addig nem lehet. Ő már nagyon rég dolgozik, technológus.

Jó lehetőségnek gondolom, hisz ezek a képzések elég drágák, nincsenek helyben mindig és csak lesz egy jobb szakmám. Vagy két évig jó eséllyel munkanélküli leszek vagy tanulok addig is. A szüleim azt mondják, hogy addig tanuljak, amíg lehet és amíg fiatal vagyok.


2015. dec. 17. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég gáz, hogy le akar beszélni.


Bakker, még ha 35 lennél, érteném az érveit, bár akkor se jogos. De 21(!!!!!!) évesen? Nagyon fogod bánni 5 év múlva, ha hallgatsz rá.

2015. dec. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Suli és tanulni, ha van rá lehetőséged. Ha a barátod ezt nem érti meg, akkor szívás - neki - de ebben az esetben bizony önzőnek kell lenned, és hallgass anyádra!
2015. dec. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nekem van mind2 oldalról tapasztalatom, mármint rendszergazda és szoftverfejlesztőről is...

nekem a programozás jött be, otthonról is végezhető akár...szóval azt ajánlom...és az, hogy 2 évig nincs munkád nem igaz, mert 1 év után már simán tudnál akár webfejlesztést csinálni, amivel lehet pénzt keresni...

csak kell hozzá sok önszorgalom is!

főleg mert esti, rengeteg dolgot otthon tanulsz, ha nem érdekel akkor bele se kezdj, mert csak szenvedés lesz...volt osztálytársaimnál láttam, hogy mennyire nem megy nekik...


és azzal is számolnod kell, hogy lányként sokkal többet kell teljesítened ebben a szakmában, hogy elfogadjanak...

szóval ha belevágsz akkor nagyon sok jó lehetőséged lehet, de ahhoz neked is rengeteget kell tenned!


Az én barátnőm kisgyermek ápoló, nekem a gyerekekkel vagy állatokkal foglalkozó lányok sokkal jobban bejönnek, pl informatikussal nem is jöttem volna össze...valahogy már túl sok lett volna az informatika az életemben...

szóval én azért nem támogatnám EZT a szakmát, mert nem akarok informatikus lánnyal járni...de más szakmát támogatnék simán...


Én "visszaülök az iskolapadba", de csak úgy mint te! Estin, 2. ingyenes OKJ-mat megszerzem :) Lassan el is akarom kezdeni a dolgot, de nekem ez a 4. szakmám lesz, de csak 2 OKJ, utána van egy rövidebb tervben...

Szóval mindig megéri tanulni és fejlődni...nem szabad hagyni, hogy más visszahúzzon az életben!


22F

2015. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ti mit gondoltok erről a szakmáról amúgy? Szerintem elég jó, főleg, ha van érzéke az embernek hozzá.


Sajnos ő úgymond könnyen beszél, hogy 250ezer körül keres... :\

2015. dec. 17. 12:48
 5/14 anonim ***** válasza:

Én 3 szakmával kerestem minimálbért, most olyan 220 fele keresek, de mellette lenne esélyem mellékesre, nem is kevésre...


Én rengeteget tanultam, imádom csinálni, élvezem, több területen kipróbáltam magam, volt amibe még csak belenyaltam, de ha megtanulnám havi fél milkás fizu járna érte és nem kell megszakadni a munkában hozzá, mert elég egyszerű (mondjuk ez relatív, nekem az) :)


Szerintem csak a pénz miatt nem éri meg belevágni ebbe...engem sok ember lehülyézett, amikor visszautasítottam elég jó ajánlatokat, meg szó szerint ajándékpénzeket...

Lehet kicsit megszállottja vagyok, de én csak a pénzért tuti nem csinálnám...meg csupán segítségképpen is írok ismerősöknek ezt azt, aztán mások szerint hülye vagyok, mert ő pénzt keres vele...sajnos az irigy emberek foga mindig fájni fog ha jó lehetőségeid vannak, de szerintem nem csak informatikában...


matekot szereted?

és milyen terület érdekelne?

webfejlesztés? mobil app? játék fejlesztés?


22F

2015. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hű, de jó, hogy írtál!


Nálunk mondjuk fordítva van, nem bírja a kisgyerekekkel foglalkozókat, ápolókat :D Neki az idővel van most baja, hogy estin 2 év. De hát az idő alatt is szerintem elég sokat van az ember otthon, meg ahogy te is írtad, el lehet indulni közben.


Az egyetem/főiskola még több lenne...


Egyébként érdekel, műszaki a másik végzettségem is (azt levelezőn végeztem, nem női szakma szintén :D havi 2x2nap oktatás volt, szóval az önszorgalom hála megvan :) ), csak erre felénk nem keresett... Eredetileg szóba volt a költözés, de az anyagiak a szüleimnek közbeszóltak.. :S


Drukkolok neked és örülök, hogy megosztottad velem ezt! :)

Én egyenlőre csak érdeklődtem emailben, mert ott szereztem az ECDL start kártyámat, kíváncsi leszek! :)

2015. dec. 17. 12:58
 7/14 anonim ***** válasza:
Két év múlva 23 éves leszel, akár mit csinálsz. Nem lennél szívesebben 23 éves ÉS szoftverfejlesztő?
2015. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A webfejlesztés érdekel a legjobban, azzal egyedül is ismerkedem (blog). :) De a mobil app is pl.

Szeretem a matekot, csak középsuliban beskatulyázás volt, így hiába tepertem tényleg, bezzeg általánosban még matekversenyre is jártam, de utána: lány ne akarjon ilyennel foglalkozni, menj családsegítőnek, stb... :\

2015. dec. 17. 13:02
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, az időt nem lehet megállítani.. De, nagyon szívesen! :)
2015. dec. 17. 13:03
 10/14 A kérdező kommentje:
Inkább, mint 23 éves ÉS még mindig munkanélküli.
2015. dec. 17. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!