Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jó hosszútávú kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jó hosszútávú kapcsolat titka?

Figyelt kérdés

Kissé közhelyesen fogalmaztam meg, de ezt most nézzétek el nekem!


Köztudott, hogy a hormonok, amelyek a szerelmet okozzák, bizonyos idő után már nem termelődnek, vagy csak sokkal kisebb mértékben. A szerelem kezdeti lángolása megszűnik, és észrevételeim szerint 5-10 év után a párok már csak úgy élnek egymás mellett, mint egyszerű ismerősök. Egyesek sokat veszekednek, mások szinte nem is törődnek egymással.


Nekem még nem volt kapcsolatom, de lassan itt az ideje. Szeretném, ha az első az utolsó is lenne, és sokáig tartana.


Mi a tapasztalatotok/véleményetek/elméletetek arról, hogy mi szükséges egy olyan párkapcsolathoz, amiben a pár szereti egymást, nem veszekednek, vagy csak nagyon keveset, és a szerelem is megmarad, ha nem is ugyanolyan, mint a párkapcsolat kezdetén? Mit tanácsoltok, mire figyeljek majd oda?



2016. jan. 11. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
a közös jövő tervezése és fokozatos megvalósítása jelentheti szerintem a folyamatos összetartóerőt, kell valami, amiért együtt küzdötök :) hosszútávon ez mindenképp kell szerintem
2016. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van néhány dolog,ami nélkül szerintem nincs jó kapcsolat:bizalom,őszinteség,hűség,szeretet,kompromisszumkészség.


Ezenfelül pedig az,hogy mennyire passzoltok össze,játszik szerepet.Nekem például az tesz egy kapcsolatot élvezetessé,ha a másik fél humoros,mindig meg tud mosolyogtatni,jókedvre deríteni és mindent meg tudok beszélni vele veszekedés nélkül,mert képesek vagyunk bármit elhülyéskedni:) Az is fontos,hogy építő jellegű legyen a kapcsolat - több,jobb akarjak lenni mellette és ne az ellenkezője történjen!

Ami még fontos,hogy az ágyban is összepasszoljunk:)


Annyi mindent lehetne még írni erről,de előre nem tudhatod,hogy az első kapcsolatod lesz-e az utolsó is...az életet nem lehet ennyire tervezni.De szerintem épp ez a jó benne.

20L

2016. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez alapjan a kerdes alapjan neked biztos sikerulni fog :)


Sokmindenen mulik, de a legfontosabb dolog a bizalom, hogy tudjatok egymasrol hogy a masik ott lesz nektek, szamithattok ra barmi is legyen. (a pszichologia mai allasa szerint legalabbis, ez jo kapcsolatok titka)

2016. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

60 évesen annyit mondhatok:

Reggel szex, délben szex, este szex.

Ha pedig majd megöregszem úgyis kiderül!

2016. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet egyetértésben és szeretetben együtt élni a nagy szerelem elmúlása után is. Tény hogy a szerelemből egy idő után mély szeretet lesz. Évek, évtizedek elteltével pedig egy kis megszokás is. Ugyan akkor szerintem ez a megszokás lehet olyanfajta is ami nem azt jelenti hogy ráuntunk a másikra és azért vagyok vele mert elviselem és így kényelmes mert már túl sok minden összeköt, hanem mert nincs a másik nélkül tovább. Mert szükséged van rá és ketten együtt vagytok egész. Egymás támaszai -akár egy életen át. Aki azt mondja hogy nincs ilyen házasság vagy kapcsolat az még nem élte át. Én sem, de ha a szüleim vagy a nagyszüleimre gondolok akkor igenis van.


Szerintem nagyon fontos egy kapcsolatban az egymás iránt érzett tisztelet, szeretet, hűség, bizalom, megértés, és hogy legyen jó a kommunikáció. Mindent megelehessen beszélni, higgadtan és képesek legyünk kompromisszumra.


Nekem most egy 4 hónapos kapcsolatom van ami még nagyon fiatal ha egy életet veszünk hozzá viszonylatban, azonban fantasztikus embert tudhatok magam mellett, minden megvan benne amire valaha is vágytam és vele úgy érzem letudnám élni az életem. Talán szerencsém lesz. :) Magamból kiindulva ha szereted a másikat ezt éreztesd, figyelj rá, törődj vele a többi jön magától. :)

Persze a jó szex és humor se utolsó szempont. :D


21L

2016. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszinteség,Bizalom,Kölcsönös Tisztelet,munkamegosztás

A veszekedés alapja ezek hiányára épül, ha tiszteled annyira párod, hogy elfogadod a döntését és megbízol benne annyira hogy a sorsod a kezébe teszed akkor működik egy kapcsolat.

Ha ez nincs meg akkor lehet egy háztartásba élni, de az nem egy kapcsolat csak egy érdekközösség!!!!

37F

2016. jan. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fent mindenki elmondta mindazt amit én fogalmaztam volna meg. Kell a szeretet, a törődés, a kommunikáció, a kompromisszumkészség, a tisztelet, a megértés, a hűség és az őszinteség.

Sok-sok apró pici dolog, amely ha hiányzik összedönthet egy jól felépített kártyavárat.


...mondom mindezt úgy, hogy 9 év után szakítottak velem és tudom mi hiányzott a kapcsolatból, amiért így alakultak a dolgaink!

2016. jan. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már leírták előttem kb. mik kellenek. Még hozzáteszem hogy csak akkor működik, ha ez mind kölcsönös. Vagyis a megfelelő emberbe kell beleszeretni. De egyáltalán nem biztos hogy elsőre meg fogod találni, azért mert "itt az ideje".
2016. jan. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
+El kell fogadni egymást, nem szabad arra számítani hogy bárki változni fog a te elképzelésed szerint. A rózsaszín köd erről szól, hogy látsz valami hibát a másikban, ami téged zavarna, de "elfogadod" mert abban reménykedsz hogy majd változni fog. Aztán ráébredsz hogy nem fog, és ott találod magad hogy veszekszel a pároddal rajta.
2016. jan. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt az, hogy olyan embert válassz társul, aki hasonlít hozzád. "Hasonló a hasonlónak örül."

Másrészt rengeteg türelem, tolerancia kell egy hosszú kapcsolathoz. Jó kommunikáció, bizalom és őszinteség. Én ezeket tapasztaltam a 12 éve tartó, első és egyetlen kapcsolatomban.... :) 31/nő

2016. jan. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!