Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Ugye a legtöbb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Ugye a legtöbb pasinak esze ágában sincs bántani a nőket? Nem kell félnem?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam, hogy akit gyerekként bántalmaztak az később nem tud kapcsolatot kialakítani a férfiakkal és esetleg bebeszéli magának, hogy leszbikus mert tart a férfiaktól vagy csak utálja őket. Mindig elintéztem annyival, hogy Hát ez szomorú, de velem nem történhet ilyesmi. De délután rájöttem valamire.


Apám elég sokat iszik, gyerekkorom óta sérteget és sokszor meg is vert. Régen szinte minden nap, rettegtem is tőle.

Pár éve már nem nagyon tud megütni, mert nem hagyom magam. Habár nem sokat tehetek, mert elég pici vagyok és ő sokkal erősebb nálam. Ráadásul rámjön a sírás és a remegés szóval nehéz összeszedni magam, hogy meg tudjam magam védeni.


21 éves leszek, eddig nem volt ilyen gondom. De ma előtört bennem az érzés, hogy én félek a férfiaktól!


Nem azt mondom, hogy betegesen, de tartok tőlük. Vagy inkább úgy mondanám, kétségeim vannak.


Ha pl. egy nagyon erős, izmos pasi közelít hozzám akkor rámjön a nehéz légzés, mert ő annyira erős lehet, én meg nem és ez aggaszt. Nem szeretek közel lenni hozzá.


Az eddigi pasijaim is olyan nyálasak voltak. Erre most jöttem rá, hogy visszagondoltam. Valahogy olyan kis... tudjátok. :) Szóval nem az, aki ha verekedésre kerülne sor könnyedén meg tudna engem (vagy akár magát) védeni.

Nem azt mondom, hogy 40 kilós tagbaszakadt alakok, de inkább ilyen piperkőcök voltak. Nem zavart, csak most vettem ezt észre.


Bár volt már pár igazán férfias pasim is, de ők személyiségre voltak mások, kedvesek aranyosak, kicsit lelkizősek is talán.


Vannak férfi barátaim, semmi problémám velük, jól el tudunk hülyéskedni és beszélgetni. De csak amíg nem éreztetik velem, hogy jobbak, erősebbek nálam.

Alapvetően kedvelem a férfiakat, jobban mint a nőket. A nőkkel nem is tudok semmiről sem beszélni.


De most elgondolkodtam, hogy mi lesz ha olyan pasit kapok ki egyszer aki verni fog? Én annyira meglepődnék és egy világ omlana össze bennem, hogy hirtelen nem tudnék védekezni sem, totál lefagynék.

Most nagyon félek, igazából magam sem tudom mitől de a sírás kerülget.


Az lenne a fő kérdésem, hogy ugye a legtöbb pasi sosem üt meg nőt? Kb. a pasik hány százaléka ilyen verekedős? Engem még soha nem ütött meg egyik barátom sem, de apám állandóan és mindkét nagypapám erőszakos volt (nem velem, csak a családtagoktól tudom). Így nem tudok viszonyítani. Sok az ilyen agresszív férfi vagy ne aggódjak emiatt?


Megnyugtatnátok, hogy a legtöbben nem vagytok ilyenek? Nem tudom mit gondoljak :(


Egy ismerősöm azt tanácsolta keressek egy izmos, erős pasit aki mellett biztonságban érezhetem magam és aki megvéd. De az a problémám, hogy én ezt nagyon nehezen tűröm el. Nem vagyok olyan, mint más nők én nem szeretem a gyenge nő szerepet játszani. Rosszul érzem magam, ha ki vagyok szolgáltatva és nem tudok egyedül létezni. Sok nőt látok, aki ilyen, hogy egyedül semmire sem képes, nekem ettől a gyomrom felfordul.

Viszont azt nem tagadom szeretném, ha olykor legalább lelkiekben mellettem állna valaki, amikor esetleg elgyengülök.


Na mindegy is.

Bocs, a lelkizésért és hogy hosszú lett.

Kiírhattam volna ezt a sok nyavalygást a csajoknak is, de titeket akartalak megkérdezni, mert a nők hiába írják nekem, hogy a legtö9bb pasi kedves velük és nem ütne meg soha egy nőt, ti tudjátok mi játszódik le bennetek, és mi az a dolog ami miatt már erőszakhoz folyamodtok.

Bár gondolom, sokaknak eszébe sem jut, nem akartam általánosítani.


KÖszönöm, aki szakított rám időt és végigolvasta a történetem. Kérlek, ha nem túl nagy kérés a válasz mellé írjatok nemet és életkort is. Kösz szépen.


2010. ápr. 1. 02:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog ez. Én is nyálas pasi vagyok, aki inkább elszalad, mint verekedjen. (Úgy gondolom, hogy ha már ekkora agyunk van, ésszel kell megoldani a nézetkülönbségeket. Persze tudom, hogy nyomasztóan sok embernek meg akkora agya van, hogy mégis csak erőből tudja megoldani a bármit is.) Viszont nagyjából látom, hogy hogyan működnek a férfiak. Mármint azok, akiket férfinak neveltek, és hatott rájuk ez a nevelés...


A "régi" világban a férfit a nő feltétlen tiszteletére nevelték, de arra is, hogy az ő (férfi) akarata az egyedüli, ami számít. És arra is, hogy folyamatos küzdelem az élete, mindig versenyben van a más férfiakkal. (Ez a része a férfi neveltetésnek ma is áll. Neveltetés alatt persze nem azt kell érteni, hogy apuka leül, és elmagyarázza Józsikának, hogy "látod kisfiam, neked le kell győzni Pistikét", hanem a férfiak mikrokörnyezete ilyen. A játékok, amiket óvodás koruktól kezdve játszanak, a sport, a versenyek, minden. Minden akörül forog, hogy ki a gyorsabb, ki az erősebb. Különös kegynek tartom a sors/Isten részéről, hogy ez engem sosem érdekelt, a legkevésbé sem.)

Ez a világ azt eredményezi, hogy a férfi nem lehet gyenge, nem foglalkozhat a másikkal (az ellenféllel) semmilyen módon. Nem nézhet mást, csak a saját akaratát, és a saját érdekeit. Elveszíti a kapcsolatot a lelkével... (Erről itt [link] van egy írásom.)

Ez az elveszett kapcsolat pedig kontrollál(hat)atlan agressziót okozhat. Innentől (hangsúlyozottan férfias, egységsugarú pasikról van szó!) csak az számít, hogy mennyire mélyen égett bele a "nőt nem ütünk meg" tabu. Ezt sajnos sem kívülről, sem belülről nem lehet látni. (Jó, sejteni azért lehet, tehát van, akin látszik, hogy üt-vág, és nem néz se Istent, se barátnőt. De sok olyan is megüthet, akiből egyáltalán nem néznéd ki. És ez ellen a diploma sem véd...)


Húh. Visszaolvasva elég ijesztő lett. De nem ijesztésnek szántam, hanem ez a véleményem az eddigi tapasztalataim alapján. Javaslom a kicsit kevésbé férfias, izmos, de a lelkével kapcsolatot ápoló fiú megkeresését. (Igen, ő fiú. Nem férfi, nem pasi, nem hapi, nem krapek. Fiú, ahogy te lány vagy.)

36/F

2010. ápr. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Noss!


Röviden tömören: a legtöbben az alapján ítélik meg a férfiakat, ahogy felnőnek közöttük, ez függ a családtól, a szülők nevelésétől, a gyerekkori fiú barátoktól. Szóval attól függ, hogy mit élsz meg, milyen közegben nősz fel, és hogy a rokonok ismerősök milyen történetekkel, elméletekkel nevelnek fel a férfiakkal szemben.


DE NEM! Nem minden férfi ilyen soha el sem tudnám képzelni , hogy akár 1 újjal is megüssek egy nőt akármit is követett el. Mindig van más megoldás.

Lényeg, hogy kerüld az erőszakos , esetleg alkoholista egyéneket. 26/f

2010. ápr. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Én eddzett vok kérdező,eléggé nagydarab,90kg 176 centihez,de még nőnöm kell :D:D:D,nah de nem ez volt a kérdés.

Szal velem őszintén bevallom neked 3*szor fordult elő,hogy pofon vágtam egy nőt,de és szigorúan csak azért mert gusztustalanul beszélt velem,úgy képzeld el,hogy alpári,nyomdafestéket nem tűrö hangon velem.A férfi büszkeségemet sértette.Nem vok rá büszke de megtörtént,viszont sose ütnék csak veszekedésből,ehhez nagyon durva dolgokat kell tennie.És csak pofon volt,durvábban soha nem lennék képes.Olyan pasit keress aki nem alkesz,tehát aki nem néz állandóan a pohár fenekére,és ne drogozzon,még füvet se.

Hihetetlenül hangzik,de ha velem kedves egy csaj és az elvárásaimat teljesíti akkor akár engem kenyérre lehetne kenni,a tenyeremen hordozom,de ehhez persze ki kell érdemelje,"amilyen a mosdó olyan a törölköző".Mi izmosak igenis tudunk szeretni,sőt elmondanám mi tudunk igazán ragaszkodni ahhoz akit szeretünk.

Remélem tudtam segíteni,apádat meg küld el a hétszáz k....va anyjába vagy sodrófával vágd nyakon.Az ilyen apákat keresztre feszíteném.


22F

2010. ápr. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az agresszió a férfiasság része,de nem arra kell használni,hogy nőket verjünk,hanem hogy megvédjük őket.Én személy szerint egy lányt se ütöttem meg,pedig volt olyan aki megérdemelte volna,hogy az összes fogát kiverjem... 19/F
2010. ápr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem a te korosztályodból vagyok való, de 16 éves koromban lényegesen izmosabb a kortársaimnál. Persze ebben a korban sztem te is tudod ez mit jelent. Nem golyóalakú, hanem olyan egészségesen izmos. Mindenesetre engem egész életemben egy kezemen is sok az ujj h megszámoljam hányszor vert meg apám. Azt is 6-7 éves korom előtt. Sztem ez úgy működik h ahogy nevelik a ffit úgy fogja próbálni nevelni ő is a gyerekeit, hacsak nem tudatusítja magában, hogy mit kell elkerülni, őt miben nevelték rosszul stb. Apámat sokat verték kiskorában ezért is próbálta az én kiskorom alatt ezt mindig elkerülni.

Nem tudom tehát ez minek tudható be, de én el nem tudom képzelni, hogy megüssek egy nőt, pedig hirtelen természetű vagyok, de ez is szavakban nyilvánul meg, nem ütök meg senkit magamtól. nemétől függetlenül.

Úgy gondolom, hogy a problémákat beszéddel kell megoldani, mert ettől ember az ember. Ha nem lehet így akkor erőszakkal sem. Mindenesetre nem is nagyon szoktak engem megütni, csak ilyen iskolai szinten, van h valaki kitúr a kevés helyről, és nem enged vissza, ez ilyen férfiúi büszkeség, de akkor nembiztos h felszólítom, mielőtt úgy kirángatom, h szó szerint a lába sem éri a földet. De soha nem okozok károsodást senkinek. És mint mondtam nőt nem tudom elképzelni, hogy agresszíven érjek hozzá, mert bár apai ágon ilyen a természetem, de tudatosan visszafogom magam. Volt már olyan h közel volt egy csaj ehhez, de akkor is ez jutott az eszembe, rámosolyogtam, hátat fordítottam neki és otthagytam. Azóta tudom, hogy ez volt a legjobb megoldás.

Nah ez vagyok én, de hogy ki leszek 20+ éves koromban nem tudom. Sztem h valaki megüt-e egy nőt az alapvetően neveléstől függ, azonkívül intelligenciától.

Mindenesetre összes barátnőm (2) jól érezte magát mellettem, biztonságban is, nem azért mert olyan hűde izmos lennék, hanem mert "jó" kommunikációs képességeimmel azt látták h minden promlámámat/problámánkat meg tudok oldani. Sztem ez az ami számít.

2010. ápr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, fiúktól vársz választ, de elmondanám én is a tapasztalatomat. Apám megvert jópárszor kiskoromban. Főleg ha ivott. Pár jó erős pofont kell elképzelni alkalmanként, nem vert agyba főbe. 17 évesen férjhez mentem, és ha a férjem veszekedett, nagyon tudott ordítani, én mindig behúztam a nyakam. És ilyenkor mindit elmondta, hogy ne féljek, nem fog megütni soha. És tényleg nem tette. 18 évig voltunk házasok, de ennyi idő elég volt hogy kinevelje belőlem a félelmet. Végül elváltunk, de sosem bántott, és már soha nem húzom be a nyakam bármilyen veszekedés van a párommal.
2010. ápr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

22 éves fiú vagyok, nem tartom magam nyálasnak, de egyáltalán nem vagyok izmos vagy nagydarab. ha a helyzet úgy kívánja megvédem magam, de volt már olyan hogy megütöttek és nem ütöttem vissza, mert egyszerűen utálom az erőszakot... lehet emiatt sokan p-öcsnek tartanak


Egy biztos, nőt soha sem ütnék meg, de szerintem nem is tart tőlem egy lány sem, mert nem vagyok náluk nagyobb a 60kilómmal, és nagyon jámbor természetem van


hozzám hasonló fiút keress, akiben van férfiasság, de nem csak a testi erejében nyilvánítja ki;):D

2010. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kizárt dolog.


19F

2010. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem nincsenek jó tapasztalataim sajnos, ott a bátyám aki alapjáraton egy rendes gyerek, de ha felidegesíti a barátnője akkor úgy megveri hogy mentőt kell hívni hozzá. Volt ilyen jó párszor. A bátyám ilyen kigyúrt menőgyerek típus.


Akkor volt egy nagydarab pasim, nem az izmos fajta de ő is idővel erőszakossá vált.

A másik hasonló pasim meg nem fogadta el hogy szakítottam vele és megvert. Volt olyan is aki annyira féltékeny volt hogy azt mondta ha más pasikkal (barátokkal) meglát agyonver mindkettőnket.

Persze lehet csak én vagyok ilyen szerencsétlen hogy ezeket kifogtam. Ott is hagytam mindet amint tudtam. Azóta csak ilyen lányos alkatú pasik érdekelnek, én mellettük nagyobb biztonságban érzem magam:) Nem is volt még gond velük.


Hallottam hogy minél férfiasabb valaki annál agresszívabb, hormonokkal van összefüggésben vagy mi. És én így is tapasztaltam, ha igaz ha nem.

26/L

2010. ápr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

a bátyád egy állat, széttaposnám az arcát egy szegélyen... már bocs de ez a korházas sztori vérlázító!


23/F

2010. ápr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!