Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez szerintem nem a legjobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez szerintem nem a legjobb hozzáállás, szerintetek? Ti mit mondanátok? Miért baj, hogy tervezni akarom és nem spontán?

Figyelt kérdés

A minap a párommal szóba került a gyerekvállalás, egy ismerős példa miatt. Kiderült nemrég, hogy cisztáim vannak és benne van a pakliban, hogy stimuláció kell majd (annak ellenére elmondta az orvosom,hogy nem akarok még sokáig babát) de tudjak erről és időben szóljak neki majd. Ezt elmondtam a páromnak, és megkérdeztem, hogy azért kb mikor szeretne ő babát, mert ez van.

Majd azt mondta a párom: ha besikerül, akkor besikerül, ha nem, hát nem.

Ebben az a gond, hogy fogamzásgátlót szedek (a ciszták miatt is), tehát erre nem igazán van esély, így főleg. Amikor korábban felmerült, hogy abbahagyom, akkor pánikolt, hogy ne, nem akar gyereket, ez biztosabb védekezés (egy korábbi kapcsolatéban többször mentek sürgősségi tablettáért és izgultak, hogy ne legyen baba).

Én emiatt (pajzsmirigy alulműködésem van, terhesség esetén felügyelnie kell orvosnak a gyógyszer adagolása miatt, mert vetélést, koraszülést, idegkárosodást okozhat, ha nincs) tervezni akarom, hogy mikor szeretnénk babát, főleg ha tényleg szükség lesz segítségre. Tehát abbahagyom a gyógyszert stb. nem akarom, hogy csak úgy besikerüljön valamikor. Ő ezt hülyeségnek tekinti.


2016. márc. 1. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez egy nagyon önzõ õs gyerekes hozzáállás. Én megmondanám a páromnak ha ilyen problémám lenne, hogy mikor szeretnék kb babát. Nálam más probléma van és mi már évek óta megbeszéltük mikor akarunk babát.

Egyáltalán nem baj ha tervezni akarsz. Ha ebben nem társ a partnered akkor lehet rákell kicsit ijeszteni...

2016. márc. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen betegsègeim vannak, a gyerekvallalásnak tudatosnak kéne lennie, amikor minden adotz belevágni. Elég elodázó válaszokat ad, abszolút megértem hogy kb-ra tudni szetetnéd én is így vagyok vele.
2016. márc. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem meg elég lenne annyit letisztázni, hogy egy éven belül akartok? Ha nem, akkor jegelhetitek a témát.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ő még nem mostanában fog készenállni rá.

2016. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

jól tudja ő is, hogy tabletta nélkül nem fog besikerülni. persze ne dolgozz a saját szakálladra.


ezt mivel magyarázza?"Ő ezt hülyeségnek tekinti."

2016. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem ez a besikerül dolog olyan fura, már ne haragudj, csak én is szeretek tervezni és nem értem az ilyesmit.

Mondjuk jó lenne, ha egy férfi is hozzászólna ehhez.

Én eddig azt láttam, hogy a pasik közül is sokan szokták tudni, hogy gyereket akarnak.

Meg írtad, hogy egyszer abba akartad hagyni és akkor gyorsan visszakozott. Akkor szerintem sem akarna még gyerkőcöt lehet.

Lehet tudni, hogy mennyire komoly a kapcsolatotok és mióta vagytok együtt?

2016. márc. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tervezi az eljegyzést, 2 éve vagyunk együtt és 24évesek vagyunk.
2016. márc. 1. 21:52
 7/14 anonim ***** válasza:

itt nem a tervezésen van a hangsúly hanem hogy nem érdekli hogy lesz e gyerek vagy sem és az sem hogy veled mi van

itt az inkább a kérdés,hogy tényleg neki akarsz gyereket csinálni??

2016. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A gyerekvállalásnak egyébként is egy tudatos döntésnek kellene lennie, a te esetedben pedig aztán pláne...

Ha komolyan azt mondja, hogy majd ha besikerült (gyógyszer mellett gyakorlatilag soha), akkor ez azt jelenti, hogy nem akar gyereket.


A helyedben leülnék vele komolyan beszélgetni. Ugyanis nem arról van szó, hogy egészségesek vagytok és ha abbahagyjátok a védekezést, akkor hipphopp 3 hónap és megfogant.. Nektek rá kell segíteni, és bizony ezzel nem árt tisztában lenni és tervezni vele. Nem tudjátok azt csinálni, hogy nem izgultok, mert majd összejön egyszer.. Plusz dolgokra van szükségetek hozzá, tehát vagy csináljátok, vagy nem.


Mondd el neki világosan, akár többször is, hogy miért hülyeség az, amit ő mond.

2016. márc. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mindenképpen beszélek vele, mert én is a tervezés híve vagyok, főleg így, hogy két orvosnak kell felügyelnie majd. A fura, hogy ő korábban sokkal többet mondta, hogy de akarunk majd gyereket, ugye? Nem most, de hát legyen (én amikor megismerkedtünk annyira nem akartam, hogy nem is gondolkodtam ilyesmin).

Na meg ha úgy állunk anyagilag, érzelmileg, lelkileg, ne a gyerek szenvedjen majd amiatt, hogy "besikerült" pl amikor nem lett volna alkalmas.

Az ismerős storyja, ami miatt szóba került, amúgy ilyen szempontból sántítós, mert a csaj nagyon esküvőt akart 5 év után hogy jegyezze el a pasija, de ez nem történt meg, elutaztak egy hosszú hétvégére, nem vitte magával a fogamzásgátlót, de csak a 11. héten szólt a terhességről, így elvetetni már nem lehetett. Az egészet a gyógyszerre fogta, hogy ő rendesen szedte stb, a szülés után mondta el hogy amúgy kimaradt 4 szem... Még nekünk is elmondta, amikor találkoztunk. Persze esküvő, eljegyzés nem lett, csak elvannak, a gyerek miatt vannak már csak együtt.

Tehát ez alapján nem lehet azt mondani, hogy besikerül majd véletlenül, főleg, hogy 7 éve szedem és a pajzsmirigyértékem jelenleg nem is lenne megfelelő egy babához (2,4körül van), de a dokim azt mondta, hogy nem fogja lejjebb vinni amíg nem akarok babát, mert ez is tökéletes érték most.

2016. márc. 2. 12:14
 10/14 anonim ***** válasza:

De te azt írtad, hogy még sokáig nem akarsz gyereket. Akkor most miért fontos ez a kérdés? Meg, hogy korábban felmerült, hogy abbahagyod a fogamzásgátlót. De akkoriban akartatok gyereket vagy ez hogy van?

Meg írtad azt is, hogy tervezi az eljegyzést. Lehet ő max. utána akarna gyerkőcöt.

Én úgy értelmezem, hogy ez a kérdés egylőre tárgytalan, mert egyikőtök sem akar gyereket. Szerintem te csak magaddal tervezz (pl. hogy hány évesen akarsz szülni), ha úgyis olyan sokára szeretnél még gyereket. Ki tudja lehet, addigra már más párod lesz.

2016. márc. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!