Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, ti mit szólnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ti mit szólnátok ahhoz, ha azzal állna elétek a barátnőtök, hogy hagyd ott a melód, amit gyűlölsz és fél évig a pénzetek nagy részét elköltve szórakozzatok?

Figyelt kérdés
Párom pár éve dolgozik ugyanabban a munkakörben és egyre inkább úgy vettem észre, hogy "elhatalmasodik" felette. Még fiatal és sokszor hangsúlyozza, hogy szeretne élni, ennek ellenére egy mókuskerék az élete és egyre jobban megviseli lelkileg. Én egy év múlva végzek az egyetemen és fel akarom neki ajánlani, hogy hagyja ott a munkahelyét és miután a kezembe van a diplomám, fél évig ne csináljunk semmit, járjuk be a Kárpát-medencét, túrázzunk, önkénteskedjünk állatmenhelyeken/gyerekeknél, táborozzunk, színházba járjunk, fessünk, tanuljunk meg egy nyelvet, hangszeren játszani, mindenfélét csináljunk. A gond csak az, hogy nyilván felélnénk a tartalékainkat, de ha ez így megy tovább, lassan csak azért fog élni, hogy dolgozzon. Szépen gyűjtögeti a pénzét, igaz, nem tudja mire. Kb. neki 1 millió forint megtakarított pénze van, nekem sajnos csak 300 ezer. De inkább élményekben szeretnék gazdag lenni, mint anyagi javakban, és mikor szórakozhatnánk, ha nem most? Utána persze, ha beköszönt a rossz idő, akkor újra visszaállnánk a rendes kerékvágásba. Ti mit szólnátok ehhez?
2016. márc. 29. 01:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon romantikusan hangzik, meg persze kalandosnak is. :D Ha lenne barátnőm lehet lennék olyan hülye, hogy belemennék. :D
2016. márc. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én szeretnék ilyet de kizárólag felesben.
2016. márc. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Tapsoljatok el 600k-t az is elég sok mindenre és tartalékotok is marad.
2016. márc. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 omba ***** válasza:

Nem örülnék neki... de romantikus, kétségtelen.

Mondjuk nem végzek - mármint soha - olyan munkát, amit gyűlölök.

Amúgy meg kicsit sok a terved fél évre... mondjuk egy nyelvet, és egy hangszert megtanulni, az kicsit hosszabb program.

2016. márc. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kiröhögném,majd megkérdezném,hogy mit szívott!


Ébredj fel! Ez a valódi életben nem így működik!

NAGYON-NAGYON kevés szakmában és NAGYON-NAGYON kevés ember tudja ezt meglépni!


Gondolod,hogy hobbiból xopatja magát azon a helyen?



Mellesleg én is xar helyen vagyok,de idehaza máshol nem kapok ennyit és nekem kell a pénz,prostikra meg órákra,így nyelek.

2016. márc. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó is mondta mellesleg egy 500 k forintos munkahelyet nem fogok otthagyni ilyenért .... Orulnek még minden persze de nem mennek bele mert bár tény h mokuskerek az életem de legalább normális fizetesert.
2016. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jó ötlet is, meg nem is.. biztos élvezném a helyében azt a fél évet veled. De miután visszaálltok, mi lesz? Visszamegy dolgozni, és arra gondol hogy az eddigi kemény munkája elment a levesbe, oké hogy szép emlékekért, de megdolgozott azért a pénzért. Ha megoldható, inkább mond azt neki hogy miután te is dolgozol keressen olyan munkát amit jobban szeretne csinálni, könnyebb lenne, még ha kevesebbet is fizetnek, mert most már te is keresni fogsz, lesz pénzetek, és azt szeretnéd ha kipihent lenne, több időtök lenne egymásra stb..

20/f

2016. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na lássuk.


A párodnak van egy fix,normálisan fizető melója és spórolt pénze. Erre TE azt szeretnéd,hogy költse rád,és a TE szeszélyeidnek engedve hagyja ott a melót is?


ÉN elgondolkodnék,hogy kellesz-e,és ha javasolhatom,akkor keress egy pénzesebb palit,aki ezt megteheti.

2016. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát ez elég gyermeteg hozzáállás....
2016. márc. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, de ha nem gond, akkor válaszolok.

Nagyon nem tartom jó ötletnek, az alábbiak miatt:

- fél év Ny-Európában vagy a Kárpát-medencében is 2 főnek utazgatni 1,3 MFt röhejesen kevés

- közben itthon fizethetitek két főre az eü hozzájárulást, se egészségbiztosítás, se semmi

- te ajánlod fel a 300 eFt-odat az ő 1 MFt-jáért? ezt jól kitaláltad :)- ne légy telhetetlen, tervezd meg a fél éves utadat a te részedből, abba ő is bármikor be tud szállni, ha akar

- először kérlek lépj ki a munka világába, dolgozz egy kicsit, neked is legyen értékelhető tartalékod, akkor tervezz, más lesz az optikája a dolognak, hidd el- még az sem biztos, hogy lesz állásod, nemigaz?


38 éves nőként, anyaként, hidd el, én is szórakoznék, meg tartanék féléves feltöltődést, szabadságolást a munkból, de az emberek 99%-ához hasonlóan sajnos nem tehetem meg.


Első körben inkább talán költözzetek össze (nem írtad, csak gyanítom, hogy nem éltek együtt- ismerjétek meg egymást közelről, egymás céljait, terveit- ne lepődj meg, ha neki más, a tiédtől eltérő tervei vannak!), teremtsétek meg a közös otthont, aztán hajrá.

Ez így nem opció? :)

2016. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!