Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az olyan kapcsolatokról, ahol a férfi csinál minden házimunkát?

Figyelt kérdés

Már több barátnőm is "dicsekedett" ezzel, és férfitól is hallottam. Hogy megcsinál mindent és még főz is a feleségére.

Ez valami új divat lenne?


2016. ápr. 13. 13:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nem újdonság. Közel 20 éve vagyunk házasok, ma a férjem otthon van, most beszéltem vele telefonon, hogy mit főzzön. Ezzel együtt jár az is, hogy el is mosogat, és rendet is rak a konyhába, mire hazaérek. És megcsinál mindent.


Majd amikor én leszek szabadnapos, én csinálok meg minden házimunkát.

2016. ápr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem új divat. Tudod, egy párkapcsolatban egyenlőek a felek, így megosszák a házimunkát. Másrészt, milyen férfi az, aki meló után csak döglik, szétüli a fotelt, miközben sörözik, büfög, fingik kedélyesen.? :D Megijed a porszívó hangjától. :D

Nyilván nem úgy kell azt értelmezni, amit hallottál, hogy "mindent". Egy férfi ne csak azért legyen hogy enni, aludni meg b.@szni járjon haza.

Ha meg nem segítenénk be, az lenne a bajod. Örülj neki hogy vannak ilyenek.

36/F

2016. ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%
Nos ez egy komplex dolog, így talán csak komplex vélemény/válasz a kielégítő. Egyrészt ez elég papucs dolog. Most persze rögtön jönnek a nagyokosok, hogy persze a nő nyalja otthon a sz***rt a pasi meg csak nézze a meccset meg mindenki vegye ki a részét stb...pontosan erről beszélek én is: mindenki vagye ki a részét. Egy közös háztartásban az természetes, hogy együtt tartjátok fenn, mindenki csinál valamit, de az eléggé nyaller dolog, hogy mindent a pasi csinál. Nem vagyok a sztereotípiák híve....ja de az vagyok és imádom a rasszista vicceket, mégha a rasszitmust el is ítélem...néha, de tipikusan az ilyen "férfiakból" lesz az aki otthon mos-főz-takarít-gyereket nevel-dolgozik és pénzt talicskázik haza, miközben asszonyka kénye kedve szerint kefél a személyi edzővel a fitnessz teremben, a főnökkel az irodában, a csapos sráccal a bárban stb. Persze az is más nyilván ha anyagi megfontolásból, egyszerűen mivel a nő többet keresm, ezért ő dolgozik a férfi meg marad otthon a gyerekkel és háztartást vezet...de lássuk be nem ez a jellemző, legalábbis kicsiny viharvert hazánkban. Nem azt mondom, hogy a férfi kell hogy hozza pénzt a nő meg takarítsa a házat, de nem véletlen alakult ki így az évezredek során, a civilizációk hajnala óta. És most minden nemi szerepet erőltető véleménytől függetlenül egy ilyen "férfi" idővel "BÉTA" lesz, és a nők lenézik. Lehet itt acsarkodni, hogy ez nem így van, pedig de. Lehet nem tudatosan, sőt pont hogy ösztönösen, tudatalatt, de a nők le fogják nézni és kihasználni. Mit gondolsz miért a kigyúrt agyatlan tahók cumiztatják a parkolóban a legjobb csajokat, akik amúgy tök normálisak, a pázában arról picsognak cuki ártatlan tekintettel egymásnak a barátnőikkel, hogy nekik egy olyan helyes cuki pasi kell aki főz neki meg takarít magától. Ja. Csak amíg te otthon szépíted a kis fészket, addig ő tövig nyeli be azt a pasit, aki viszont nem takarít otthon és nem megértő kis cukifiú.
2016. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
#1 és 2 - fail. egyikőtök sem értette a kérdést. Itt a MINDEN-en volt a hangsúly. Godnolom arra gondol mikor a feleség a boss a férj meg ugrál egész nap neki...
2016. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

Ha minden házimunkát a férfi csinál, azt papucsnak hívják.


Nem neki kell minden otthoni melót megcsinálnia, csak néha nem ártana, ha ő is kivenné a részét a teendőkből, mert bizony ő is csinálja a szennyest, mosatlant, koszt, nem csak a párja.

2016. ápr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kb 50-50%ban kell osztozni, kivéve ha valaki beteg, munka nélkül van otthon stb.


Én pl van amiket még élvezek is: fűnyírás, boltba járás, pakolászás, mosatás.


De van amit nemigen szeretnék: vasalás (tönkretenném a ruhákat), bármi ahol súrolószert kell használni (nagyon gyűlölöm a szagát, kicseszi az orrom), illetve belenyúlni a wc-be ha takarítani kell.

2016. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hogy mit gondolok?


:)))))))))))))))) aztán :DDDDDDDDD

2016. ápr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy divat-e de nálunk is így van. Mióta a párom otthonról dolgozik gyakorlatilag tényleg MINDEN házimunkát megcsinál. Főzés mosás takarítás (még a wct is!), vasalás stbstb...

Hétvégén néha én főzök de egyébként mindig kész vacsora vár mikor hazaérek, és el is mosogat utána... egy főnyeremény :) persze én is mindig elmondom a barátnőimnek és ők is csak irigykednek, minek titkoljam?


Persze nem volt mindig így mert otthon elkényeztették és mikor összeköltöztünk a sarkamra kellett állnom, akkoriban vállaltam sok túlórát és hétvégén is dolgoztam, alig voltam otthon, őneki azért több ideje volt, néhány veszekedés stb árán sikerült elérnem hogy az addigi kb 80-20%-os felosztás (addig kb porszívózott meg néha elmosogatott) megforduljon és ő végezze a nagyobb részt a házimunkának, így a hétvégén maradt egy kis időnk egymásra. Mikor elkezdett otthonról dolgozni akkor elkezdett ő főzni is és megszerette gyakorlatilag jobb szakács mint én.

És közben annyiban változott a helyzet hogy már nem túlórázgatok viszont ő továbbra is megcsinál mindent... így egy csomó szabadidőm marad ami szuper dolog :) úgyh már beszéltünk róla h "besegítsek"-e (ami ugye egy vicces dolog, mert általában a férfi szokott besegíteni a nőnek) de ő azt mondta h nem kell, én meg lusta vagyok, és élvezem :) persze hosszútávon majd 50-50% arányban osztjuk fel de addig egy kicsit kihasználom a dolgot :)

ja és aki szerint ez papucsság stb az nagyon el van tévedve... a papucs ahol a nő parancsolgat stb a férfi meg nem szól vissza... nálunk ez így alakult, ő önként vállalja, én minek erősködjek? minden más döntést közösen hozunk meg. persze akik kívülről próbálnak minket megítélni (szülők, barátok) gyakran lenézőek de nem kifejezetten érdekel...

2016. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi lenne ebben papucs dolog.

És mitől lenne emiatt a nő a BOSS?


Miért, ha a nő főz,most , takarít, bevásárol, vasal akkor csicska? és a férfi a BOSS?



Nálunk , vagyis a szüleimnél is ez volt a minta.

Apu csinálja a nagyját.


Apu mos. Vagy ő vagy én teregetek.

Anyu nem is tudja kezelni a mosógépet.


Apu szeret főzni és szokott is.

De Anyu sűrűbben főz, mivel már nem dolgozik.


Apunak van autója, így ő vásárol be.


Ők 60 körüliek.

Ez így van náluk 35 éve.


Szóval nem új divat.

Max régebben nem hallottál ilyet.

2016. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom egyesek hol élnek. az én apukám is mindent megcsinál otthon, nagytakarítást szokta anyukám, de az ugye nincs minden héten. anyám mégse csalta meg soha apámat, nem nézte le, sőt. még mindig puszilkodnak, ölelkeznek, a családban mindenki értékeli hogy apa mindent megcsinál (mint ahogy azt is amit más csinál meg).

azt meg hagyjuk már, hogy a civilizáció kezdete óta ez van... kultúrális okai vannak annak, hogy a nő otthon takarít, mos, főz, minden szart megcsinál, mert semmibe se volt nézve, úgy tartották mint a jószágokat. ne keverjük már ide a vadászatot meg gyűjtögetést...

2016. ápr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!