Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző a párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jellemző a párkapcsolatokra a közös kassza?

Figyelt kérdés
Amikor összeköltöztünk a párommal, számunkra nem volt kérdés, hogy közös bankszámlánk lesz. Arra jön a fizetésünk és arról fizetünk mindent 6 éve. De azzal szembesültem, hogy sokaknál nincs így. Miért? Bizalom hiánya? Nem hisznek abban, hogy kitartanak egymás mellett? Hogy lehet úgy szerelemben élni, hogy számolgatjuk, ki mennyit ad be, mit ki fizet?

2016. máj. 17. 16:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Igen, tudom hogy azzal jön össze az ember akiben megbízik. Persze ez egyértelmű. Valamilyen szinten megismerünk valakit, egyesek többet takarnak magukból, mások felfedik minden gondolataikat a kapcsolatok alatt. De a házasságok is úgy köttetnek, hogy a két fél azt hiszi, ő a nagy ő! Ő az, akiben teljesen megbízik, ő úgyse fog átvágni soha. És lássuk be, azért van válás bőven. Persze, jó dolog ez a közös kassza, mint ahogy már írtam, de én csak előrelátó vagyok, és azért is gondolom úgy , hogy kell bizony lennie valamennyi pénznek félrerakva amiből igenis pár hétig, hónapig a magam lábamon is tudnám folytatni az életemet, ha úgy adódna. Senki sem lát a jövőbe, nem lehet tudni mi lesz a mai nagy szerelemből a jövő évre.
2016. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
mi 20 evesen koltoztunk ossze mert kulfoldre jottunk es muszaly volt 1 ev jaras utan sokak szerint korai volt de sztem nem.2 kartyank van van az ove meg az enyem.most 5eve vagyunk egyutt.az o kartyajarol megy minden.alberlet rezsi autok biztositasa,auto hitel az enyemhez is hozzanyulunk ha nincs keret a masikon de az en kartyamon gyulik a penz.az a sporolos szamla.vegulis kozos kasszanak vehetjuk.es sztem jo dolog.mar csak azert is h oke amig valakik jarnak noncs kozos kassza,de igenis megkell tanulni megkell szokni a masik anyagi szuksegleteit,mi szerencsere sporolosak vagyunk mindketten,bar parom neha elkalandozik de megbeszeljuk es ha huzos a helyzet akkor nem kolti a penzt.jobb az ilyet megtanulni megszokni mert ha jon egy gyerek es akkor valik kozosse a kasza nah akkor vannak gondok akkor jon ra az ember mennyire nem ismeri a parjat es az anyagi gondok kesobb gondot okozhatnak.mi bizunk egymasban mar az elejetol de inkabb o bizik bennem,voltam munkanelkuli de segelyt nem kaptam fel evig eltartott mire talaltam munkat de soha,soha nem vagott vissza vele,nalunk termeszetes dolog h minden fillert megbeszelunk es nem is engedelyt de azert megkerdezzuk a masikat h megvegyem?szted belefer?es vagy igen v nem,de ez igy tokeletes szamomra.tamogatjuk egymast es nincs olyan h ez a te penzed ez az enyem.mindket kartya kozos.sztem jo dolog,en igy erzem magam biztonsagban
2016. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
En meg soha nem voltam közös kasszan senkivel pedig három minimum 3 eves kapcsolaton vagyok tul, ebből kétszer együtt is éltem a parjaimmal. Soha nem volt gond es fel sem merült, hogy közös kasszan legyünk. Az csak vitákat szült volna. En kezeltem mindig a lakás dolgait es a bevásárlást. A lakás + számla feleztuk, a kajakban volt egy atlany, mivel en eszek többet igy többet is fizettek bele. A fennmaradó pénzt mindenki arra költi amire akarja. A tesomek közös kasszan vannak, s megy a veszekedés, ezt most miert vetted meg bla-bla-bla. Nyilván egy gyerek eseten másképpen gondolkodnek, de amíg nincs addig mindenki rendelkezzen a sajat penzvel.
2016. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt próbáltam, a közös kassza bejött. Ahol azon kell vitatkozni, hogy miért költött erre vagy arra a másik, ott jobb inkább elválni.

Van viszont hátulütője is, például a párom mondta, hogy amikor eldöntötte, hogy megkéri a kezem, komoly gondot okozott, hogy hogyan csípje le észrevétlenül a gyűrű árát.

2016. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mi is közös kasszán vagyunk a párommal. De neki is és nekem is meg van a saját bankszámla és kártya. Egyikünk fizetése megy a rezsi, lakbér, számlafizetésre. A másiké megy a megélhetésre, kaja, pia, ruha, bulik és a félretevés. Szerintem így is jó. Attól h nincs közös számlánk még lehetünk közös kasszán.
2016. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Soha az életbe nem lennék a párommal közös számlán. Közös kassza, összedobjuk, minden mehet, de a közös számla nem. Pontosabban lehet egy közös számla, amire mind a ketten utalunk a közös költésekre.

Ha akarná, megmutatom naponta, mire költöttem, nyilván ha lényegesen rosszabbul keres, többet adok bele, állom a nyaralást, de:

1. valami féle magán szféra nekem itt kell

2. had én döntsem el, a saját fizetésemből mit támogatok és mit nem

2016. máj. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Sok kapcsolatot mérgez meg a pénz, a közös kasszán keresztül. Úgy gondolom boldogabb és tartósabb lehet egy kapcsolat nélküle.

Másrészt a pénzügyek felelős és önálló kezelése egy lépés a felnőtté válás útján, közös kasszát ilyen értelemben is visszalépésnek tartom.

Meg csak felidegesíteném magam, ha a párom nem úgy használja a pénzt ahogy szerintem kellene, szóval jobb, ha nem is látom.

2016. máj. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%
Én a közös kasszára voksolok. Ebben élünk már 12 éve, és soha semmi gond nem volt belőle. Számomra elképzelhetetlen a külön. Egy normális kapcsolatban nincs olyan, hogy enyém vagy tiéd. Csak MIénk van. És pont.
2016. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"A külön kasszások azt mondják meg nekem, hogy miért vannak együtt olyan emberrel, akiben nem bíznak meg? Miért nem szakítanak vele, és keresnek egy másikat? Miért érik be ilyen szintű kapcsolattal? És miért vállalnak egyesek még gyereket is ilyen körülmények között?"



Kérdező, vedd le a szemellenzőt, kérlek, nem csak egy darab univerzális megoldás - a te megoldásod - van az életre.


"Külön kasszások" vagyunk a férjemmel, de szó sincs bizalmatlanságról, nincs olyan aspektusa az életemnek, amiben nem szavaznék neki 100% bizalmat. Egész egyszerűen ez mindkettőnknek kényelmes és praktikus megoldás. Ilyen is van. Mielőtt összejöttünk is volt külön bankszámlánk, nem láttuk értelmét annak, hogy most akkor szüntessük meg és csináljunk egy közöset. Szóba se jött, ha még lenne praktikus oka - pl így olcsóbb - akkor simán, de itt, ahol élünk, ingyenes alapból, szóval még csak nem is ad hozzá semmi pluszt, csak külön hercehurca lett volna. Minek is?


Nem filléreskedünk, garasoskodunk egymással egyébként sem, az albérletet felesben fizetjük, a számlákat ő (eddig is automatikus levonással ment, nem nyűglődtünk a papírmunkával itt sem, hogy ezt megváltoztassuk), a kajánkat én (én főzök ill. nekem van időm bevásárolni), ez kb ugyanarra az összegre jön ki egy hónapban. A többi pénzzel mindketten úgy gazdálkodunk, ahogy akarunk. Viszont nincs semmiféle számolgatás, ha elmegyünk valahová, akkor is úgy fizetünk, ahogy épp kijön, egyszer én, egyszer ő, nem centizünk semmit.


Aztán ha én szeretnék neki ajándékot rendelni, meglepni egy repülőjeggyel, akármi, nem kell sunnyognom, meg azon félnem, észre fogja-e venni a számlakivonaton. Kisebb dolgokat megveszünk a házba külön, ha nagyobb a kiadás, úgyis megbeszéljük, hasonló a pénzügyi kultúránk amúgy is, mindketten teszünk is félre.


Tudom jól, hogy ha kiesnék a munkából egy időszakra, támogatna, volt is rá példa, ehhez nem kell az, hogy közös számlánk legyen.

2016. máj. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi 2 kulon bankszamlan vagyunk de kozosen hasznaljuk,parom kartyaja a lakber aran internet auto telefon minden arrol megy az a keves ami marad rajta az is elvan koltve kajara,aztan nyulunk az enyemhez szoval nalunk mondjuk ugy az en kartyam a tartalekos tudunk is igy sporolni,persze megbizunk egymasban,1 szer volt a 6 ev alatt 1 nagy veszekedes ahol felmerult a szetkoltozes parom azt mondta nekem h ami a kartyamon van minden vihetek mivel en sokkal kevesebbet kapok mint o.de nem lett vege ha hirtelen kicsuszott a szankon h ne eroltessuk de persze masnapra mindketten bantuk az egeszet.de sosincs gond melyik kartyaval fizessunk ha valami draga szerszamra van szuksege az en kartyammal fizetunk de ha egyedul megyunk el vasarolni pl ha elmek egy ruhaboltba csak bemutatot kell tartanom :) sose kerdezi mi mennyi volt:) ugyh nalunk ilyen rendszer van,vegulis kozos kasszan vagyunk de 2 kartyaval,kozos kartyat viszont nem akarunk pont ezert h az en kartyamon legyen tartalek es gyuljon.
2016. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!