Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki szorong társásgban, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki szorong társásgban, az soha ne is reménykedjen, hogy esetleg összejön valami?

Figyelt kérdés
2016. jún. 26. 12:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Kezdjünk azon, hogy miért szorongsz?

Mi az, ami miatt nem tudsz feloldódni?

2016. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Attól függ.


Ha csinos csaj, akkor előbb utóbb lesz valakinek elég türelme, amíg feloldódik.


Ha srác, akkor nem sok esélye van, hogy valamelyik lány az ezer udvarlójelölt között vele akar foglalkozni, és várni, amíg oldódik.

2016. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez butaság. Ha szorongsz még simán van esélyed hozzád hasonló, csendes párt találnod, viszont ez korántsem egyszerű, a saját dolgodat is megkönnyítenéd, ha megkeresnéd a szorongásod okát és dolgoznál rajta.
2016. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igazából magam sem tudom, a racionális énem hiába tudja, hogy nincs mitől félnem, ha mégis olyan helyzetbe kerülök, ismeretlen szituációba vagy ha fel kell szólalnom mások előtt, akkor máris elkezdek szorongani, hevesen ver a szívem, nem tudom összeszedni a gondolataimat, és szerintem mindenkinek az jön le, hogy ezzel biztosan nincs minden rendben. Eddig valószínűleg ezért nem figyeltek fel rám, pedig már 24 éves (lány) vagyok. Nem tudom honnan ered, lehet azért vagyok ilyen, mert sokat csúfoltak, ma is sokat kritizálnak és nem tudom elfogadni magam. Pedig ma már vannak barátaim is, az évfolyamtársaimmal is jóban vagyok, sportolni is járok, hamarosan végzek, de igazából így aligha fogom sokra vinni az életben.
2016. jún. 26. 13:09
 5/16 A kérdező kommentje:
Ahogy én észrevettem, a csendes férfiak is életrevaló, talpraesett lányt szeretnének, őszintén ki bajlódna egy magamfajta szerencsétlenséggel?! :(
2016. jún. 26. 13:17
 6/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: nem igaz, hogy senki nem akar ilyen barátnőt. Inkább az a gond, hogy ilyen lányokkal nagyon nehéz megismerkedni, mert egyszerűen nincs "felület", ahol közel lehetne kerülni hozzájuk.


Mondjuk nekem volt ilyen barátnőm, kb 1 évig udvaroltam neki, mire összejöttünk, pár év alatt feloldódott, összekapott egy csomó önbizalmat, mert elhitettem vele, hogy szép, és okos, a végén pedig lelépett, mert többet akart :))

2016. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szociális fóbia, vagy csak a nagyobb tömegek előtt rossz? Mert akkor agorafóbia.


Egyébként biztos van olyan, akinek pont te kellenél, szóval nem érdemes ilyen miatt magad alatt lenni. Én is szocfób vagyok (és még rengeteg más dolog), mégis volt már barátnőm.

2016. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ez nagyon szemét dolog...


Igen, én is gondoltam már rá, hogy szociális fóbiás vagyok. Téged hogy kezelnek vagy te kúrálod magad?

2016. jún. 26. 13:27
 9/16 anonim ***** válasza:

8: Jártam már több pszichiáternél és pszichológusnál is. Kicsit javult az állapotom, de ennyi. A tünetek még mindig jelen vannak, csak talán nem olyan szinten így kicsit elviselhetőbb. Meg bekapok egy Rivotrillt vagy Xanaxot ha tudom, hogy kelleni fog.


Egyébként egy normális pszichológus szerintem csodákra képes.

2016. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az a baj kedves kérdező, hogy egy olyan betegséggel ami csak a te fejedben létezik, elsősorban neked kell valamit kezdeni!

Van ilyen ismerősöm, aki szintén szocfób, de nem is akármennyire, hanem már konkrétan súlyos szinten. Próbálom vele megértetni, hogy járhat akármilyen pszichológushoz vagy pszichiáterhez, nem ő fogja kihúzni ebből, csak támpontokat tud nyújtani, hogy hogyan kezdje el a problémáját megoldani.


Minden fejben dől el! Nem hiába mondják ezt, most attól függetlenül is, hogy persze könnyű ezt mondani.

Ellenben ez így van, meg kell emberelned magad, le kell küzdened a félelmeidet.

Közhely de működik!

2016. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!