Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj ha menekülök a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ensam skog kérdése:

Miért baj ha menekülök a kapcsolatok elől?

Figyelt kérdés
Miért zavar mindenkit a környezetemben, hogy nem akarok kapcsolatot soha többé? Csak rossz kapcsolataim voltak és csak a fájdalomra tudok visszaemlékezni. Miért baj ha én nem vágyom erre, hanem inkább egyedül akarom leélni az életem, ilyen fajta stressz mentesen. 26/F

2016. júl. 29. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem baj, ha neked így jó, hát tedd ezt.

A környezeted valószínűleg aggódik érted. Nem rosszat akarnak ők neked, csak sajnálják, hogy a negatív tapasztalataid miatt elutasítod az esetleges pozitív élményeket.

2016. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért 26 évesen nem kellene így kijelenteni, mert változhat. Én nem mondtam volna el a rokonoknak, stb. Ha neked így jó, akkor élj így. De azért szexelj. ;)
2016. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én sem akartam csak azért feltűnik nekik, hogy nincs senkim. A szex meg olyan hogy évente egyszer ha össze jön. Most nem sajnáltatni akarom magam. De nem tudom ez miért baj. Nekem ezt dobta a gép én elfogadom. Csak kicsit unom már hogy mindenki olyan szánakozva néz. Nyilván szar magányosan de inkább ez minthogy ledobjak megint 5 kilót a stressztől amit egy kapcsolat okoz.
2016. júl. 29. 17:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Na most akkor tisztázzunk valamit, mert szerintem fogalomzavarban vagy.

Te nem nem akarsz kapcsolatot, csak félsz attól, hogy nem jól sül el.

A kérdésben úgy tűnt elégedett vagy a jelenlegi helyzeteddel, most meg azt mondod nem jó a magány.


Én sajnálom, hogy csalódás ért, de ez, amit csinálsz nem oldja meg a problémádat.


Kérlek ne érts félre, nem bántani akarlak, de a családod is azt láthatja, amit mondok, hogy boldogtalan vagy.

Nem minden kapcsolat rossz, vannak remekül működő dolgok is. Te tudod mit csinálsz, de a helyedben maximum fél évig keseregnék.

2016. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem veszem bántásnak. Elgondolkodtató amit írtál. Valahogy a múlttól meg kell próbálnom elszakadni. Sajnos csak rossz tapasztalatom van így elképzelni se tudom milyen egy kapcsolat ahol nem kell mondjuk megfelelnem. Ez olyan stresszel járt(persze volt még egy s más), hogy csak ezt tudom elképzelni és ennek a fájdalma sokkal nagyobb ahhoz képest mint hogy magányos vagyok. Most tudok enni. Kiegyensúlyozott vagyok és persze olykor szomorú. De nem egy idegbeteg. Köszönöm, hogy őszinte voltál.
2016. júl. 29. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit :)


Gyakorlatilag az egész életünk egyfajta megfelelésről szól. Meg kell felelnünk a szüleinknek, aztán a közösségekben, iskolákban, munkahelyen, utána pedig a párkapcsolatban. Azonban talán a párkapcsolat a leglazább, mert ha úgy látod, hogy alapjaiban kellene megváltoznod, akkor egyszerűen kilépsz belőle és keresel olyat, akivel mindössze össze kell csiszolódnod :)


Nem minden párkapcsolat jár ilyen mértékű stresszel.

Azt mondom ne zárkózz el.

Nem úgy értem, hogy kezdj azonnal csajozni, csak ne utasítsd el a boldogságot, ha esetleg be kívánná rúgni az ajtódat! :)

2016. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan kapcsolat nincs ahol nem kell megfelelni. Mivel egy másik emberre is hatással van az életed, ezért figyelembe kell venned őt is (persze ha azt akarod, hogy veled maradjon) amikor döntést hozol. Ez viszont a normális embereket nem zavarja, logikus, és ezt a másik félnek is meg kell tennie. Ennyit túl lehet élni. Vagy te talán kikészültél, hogy meg kell felelned a másiknak, és ezentúl nem hagyhatod szét a koszos zoknid vagy hogy elviselhetően kell kinézned?
2016. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazándiból a viselkedésemet akarták átformálni. Nem mondhatok ki szavakat. Nem viselkedhetek úgy amilyen vagyok. Nem szeretgethetem meg a másik felet ha rossz kedve van mert azt kapom "ne érj hozzám". Bizonyos szokásaimat hagyjam el miközben a másik felem nem akarta ugyanezt tenni. Pl én nem dohányzom de őt nem érdekelte és rágyújtott bent egy szobában.

Inkább a mérték volt a gond amilyen mértékben kellett változni. Rengeteget gondolkodtam ezen a kérdésen az elmúlt hetekben és lassan kezdek megvilágosodni.

Most ott tartok, hogy nem tudnék megfelelni úgy, hogy mindent feladok magamból. De jobban vagyok és tudom már milyen embert engedek be az életembe amit egy barátomnak köszönhetek. Köszönöm a válaszokat.

2016. aug. 11. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!