Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit rosszul esik, "normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsit rosszul esik, "normális" ez az érzés?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 9 hónapja szakítottam, ő félrelépett többször, aztán a végén is, előtte én is , amikor ő 2 hetes szünetet kért(vajon miért? költői kérdés). Ez tudom, hogy nagyon rossz volt részemről,és szégyellem is magam miatta. De úgy érzem, hogy a végén ő nem volt velem korrekt, hetekig tartó hazudozás jött, illetve ő nem egyszer csalt meg engem és ezekről sosem beszélt, én jöttem rá . Amikor kiderültek a hazugságok, akkor kiabáltam vele, lehordtam mindenféle r *bancnak és olyanokat mondtam neki, hogy bárcsak sose ismertem volna meg. Nem vagyok büszke magamra, igazából még azután bocsánatot kértem, de az nem volt olyan teljes bocsánatkérés, egyszerűen a lelkem belefájdul abba, hogy hogyan tudtam így letörni valakit, akit valaha úgy szerettem, hogy elmentem érte a világ másik végébe lakni és aki valaha úgy szeretett, és mindezt mindenféle várható eredmény nélkül, mivel max összetöröm, de azzal meg nem jutok semmire, nekem sem volt jobb tőle.


Így 9 hónappal később neki már barátja van, írtam neki egy emailt, amiben részletezem, hogy mennyire sajnálom a dolgokat és teljes felelősséget vállalok azért, ahogy beszéltem vele, és nem gondolom rossz embernek és voltak nagyon szép idők vele. Erre nem kaptam választ. Azt hittem, hogy letiltott a mailen, mivel félt, hogy még lehordom mindennek. Ezután küldtem neki egy sms-t is. Egyikre semmi válasz.


És hát kicsit rosszul esik, hogy vissza se ír, meg semmi, pedig az egész kapcsolat romlásában megosztott felelősség volt, és úgy érzem, hogy a felelősség mértéke egy kicsit az ő rovására van eltolva(szóval mondjuk 60-40%).


2016. aug. 20. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
9 hónap? Lépjél már túl az egészen. Ez már a múlt. Szerintem, őt már igazán nem érdekli, ki miért volt akkor felelős, ki mit tett.
2016. aug. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az világos, hogy már a múlt.


De attól függetlenül bántottam őt verbálisan, ami nagyon, de nagyon tud fájni, pláne, hogyha valaki olyan teszi, akit szeretsz, és én ezt tettem. Az, hogy ő miket csinált, engem nem jogosít fel arra, hogy lekiabáljam és lehordjam mindennek.

2016. aug. 20. 13:42
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és hát fordított esetben pl nekem jól esett volna, hogyha valamelyik exem hogyha megbánt, akkor mégha hónapokkal később is, de bocsánatot kér.
2016. aug. 20. 13:43
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

neked jól esett volna, őt nem érdekli.


engem sem érdekelne, hogy az exeim mit magyaráznak hónapok múlva... akkor és ott kell gondolkodni és nem megbántani a másikat, nem hónapok múlva egy sz..ros emailben :D

2016. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van aki tudomásul veszi a történteket és túl lép rajta. Van olyan mint te, aki akár évekig rágódik 1-1 akkor elhangzott mondaton. Nem tudom, talán még most is szereted és tudat alatt újra kezdenéd. Próbálsz ráhatni. Itt, egy normális megoldás van, lezárod, nincs tovább foglalkozás a múlttal. Te fogsz tönkre menni bele.
2016. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem reagálnék a csaj helyében, mert már tárgytalan az egész. Nem is nagyon tudnám hová tenni ezt a hirtelen felszólalást a semmiből. Bocs, ha túl nyersen fogalmazok, de csak magadat járatod le ezzel.
2016. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is írt az egyik exem valami 3 évvel a szakításunk után, hasonló dumával. Nem igazán tudtam vele mit kezdeni, egyáltalán azt sem értettem, hogy jön ez most neki, mitől jutottam pont én pont most az eszébe. Az volt az első gondolatom, hogy biztos összeveszett a csajával (akivel egyébként engem csalt, és azóta is együtt vannak- elvileg), és unatkozik. Annál nagyobb mértékben telibexarni nem tudtam volna a dolgot, mint amennyire tettem, egyáltalán nem érdekelt a bocsánatkérése és a békülési szándéka. Lehet, hogy a te volt barátnődnek is hasonló gondolatok jutottak az eszébe.


Továbbra sem értem, mi a fenének ír valaki az exére x hónap után egy sima bocsánatkéréssel. Az már réges régen volt, bocsánatkérés nélkül is bőven elfelejtődött a tüske.

2016. aug. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha nekem jól esne akár hónapokkal vagy évekkel az eset után érkező bocsánatkérés, akkor valószínűleg vannak még hozzám hasonló emberek. Az exem ezek szerint nem az.


Az én lelkiismeretem mostmár tiszta, úgy gondolom,hogy leereszkedtem és bevállaltam azt, hogy nevetségessé teszem magam, illetve lejáratom, de a saját értékrendem szerint cselekedtem, így ha másnak nem tetszik, nem érdekel.



Igazából mostanra azzal is megbékültem, hogy nem írt vissza. A legjobb, amit tudok tenni, hogy a jövőben a kapcsolataimban alkalmazom a levont tanulságot és máshogy viselkedek.


Köszi a válaszokat.

2016. aug. 21. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!