Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha ez a facebook...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha ez a facebook rám ennyire hatással van?

Figyelt kérdés

A barátommal 9 hónapja vagyunk együtt. Ő 23 én 21 vagyok. Alapjában véve minden rendben van köztünk, kisebb-nagyobb súrlódások vannak, de hát hol nincsenek? :)

Azt vettem észre magamon, h az utóbbi időben nagyon "érzékeny" lettem ilyen facebookos tevékenységekre. Pl. ha a barátom "belájkol" valami csaj képét, vagy látom, h olyan időtájban "lájkolt" mikor mi már jártunk, akkor akarva-akaratlanul de elkap az idegesség. Egyből pörög az agyam, h vajon tetszett neki anno és most is? Akarhat/akarhatott tőle valamit? És hasonló kérdések futnak végig bennem. Ez a bizonytalanság nagyon bennem van, de azért is /gondolom/, mert az elején mikor kavartunk, akkor pár hónappal később kiderült, h egy másik nőt is fűzött közben...

Volt egy ex barátnője akivel kb. 2-3 évet voltak együtt, tudom mikortól és meddig. Ő mesélte. Anno amikor egyedül maradtam náluk mondta, h a gépét használjam netezésre. Bejelentkezve maradt a facebookjában. Belenéztem, mint minden kíváncsi nő. Visszapörgettem kb. arra az időszakra a levelezését, amikor az exével volt. Láttam egy beszélgetést a chat-en ami "megfogott". Egy csajjal írogatott, akivel ki is jártak teázni a városba ide-oda. "Jó volt ma látni téged!" és hasonló szövegek... Ezen megrökönyödtem. Ennyire szerethette akkor az exét?! H más nőkkel járt ki? Körülbelül szerintem ide vezethető vissza, h miért vagyok ilyen kis bizonytalan vele szembe és miért esnek rosszul ilyenek... H velem is megtenné. Nem tudja, h én ezt a beszélgetést láttam. 100%, h nem rokon vagy hasonló volt a csaj! Aki ilyen húzásokat csinált, az sosem változik meg szerintetek? Elmondjam neki, h ebből kiindulva vagyok olyan zakkant? :/


Segítsetek és köszönöm a normális, segítőkész válaszokat! :)


2016. aug. 22. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Engedd el egy kicsit ezt a virtuális világ témát, kicsit már rágörcsöltél, kényszeres lettél, nem?


A face-n töltött idő helyett foglald el magad más, értelmesebb, értékesebb, kultúráltabb dologgal akár egyedül, akár a pároddal kettesben.

Lehet közösen is sportolni, sétálni, kirándulni, de egyedül is olvasni, rajzolni, egy jót főzni és máris mennyivel több értelme van.


A barátod veled van jelenleg, téged választott- ez a lényeg. A múltja miért ennyire fontos a jelenben is?


Ha rendben lenne az önbizalmad, ha kicsit kevesebb időt töltenél unatkozva a közösségi hálón, helyette mondjuk több minőségi időd a pároddal vagy önismereti vélút magaddal, máris megoldódna a gondod.


(ja és még egy "apróság": az, hogy te más privát szférájában engedély nélkül kutakodsz nem jelenti azt ,hogy "mint minden kíváncsi nő". Hidd el, hogy egy bizalmi kapcsolatban ez nem normális, de ha szeretnél te is EX lenni, akkor kutakodj nyugodtan tovább :)

2016. aug. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

1) Lájkolom nők posztjait, mert a) vicces b) kolléga (köztünk szokás) c) nyaral, s tudom h várta d) nem jut eszembe más.

2) Mindig voltak női barátaim akikkel kimentem énis sörözni, kávézni egyet. Akár kettesben. Nagy kunszt... És igen is jó látni egy régi ismerőst, s ilyet írni neki anélkül a hátsó gondolat nélkül, hogy megdugnám.

3) Neked nem tetszett más ember csak a jelenlegi párod? Ne gyerekeskedj már.

2016. aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, h normális dolog az, h belenéztem. Egy percig sem úgy akartam ezt beállítani, csak aki kíváncsi mint én és nem bírja ki, az belekukkant :) És tudom, h nem szép dolog...

Már újra elkezdtünk közösen tornázni, talán ez is fog ezen segíteni.


Tulajdonképpen a kérdésben arra akartam összpontosítani, h el mondjam-e a páromnak a bizalmatlanságom forrását? H miből indultam ki... :/


De túlnyomó részben igazatok van 1.,2.! És köszönöm, igyekezni fogom magamat fejleszteni e téren!

2016. aug. 22. 15:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenki képes megváltozni. Fiatalon persze, hogy nem köti le magát egy életre és ismerkedik az ember. Az sem biztos, hogy jól érezte magát a kapcsolatában. Ezer oka lehet, de szerintem a fiatalság a legjobb magyarázat erre. Inkább most csináljon ilyeneket, mint családos apaként. Persze fontos a hűség, de ha valaki ezt nem adja meg a párjának, az valamilyen okból történik. Ott valami nem stimmel a kapcsolatban és javítani kellene a kommunikáción ahelyett, hogy ellenőrizzgetnék egymást a felek. Ha veled nem viselkedik úgy, hogy érzelmileg biztonságban érezd magad, akkor beszéld meg vele számonkérés nélkül, hogy ez miért lehet, és ha úgy látjátok, hogy másképp álltok a kapcsolatotokhoz, akkor hagyni kell az egészet, mert nincs értelme úgy, ha nem bízhattok meg egymásban.
2016. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is rohadtul féltékeny tudok lenni és nagyon csábít hogy belenézzek a levelezéseibe (megtehetném mert tudom a teló kódját és sokszor otthagy bejelentkezett fbvel), de mégsem csinálnám ezt.

Viszont ilyen sráccal mint a barátod nem lennék együtt. Már akkor szakítottam volna, mikor kiderült hogy velem együtt más is képben volt az elején.

21/L

2016. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazad van 3.! :/ Nem mondom, h ebben csak ő a hibás, mert bennem is van rengeteg hiba, kezdve a turkálódástól :) Igazság szerint engem 2 évvel ezelőtt bántottak meg brutálisan. Vakon megbíztam az akkori páromban, végül aztán váratlanul megcsalt és elhagyott egy másik nőért. Évekig magamban kerestem a hibát, minden kis részletre igyekeztem visszaemlékezni, amiből rájöhettem volna, h hol rontottam el, h ezt meglépte, de nem tudom. Nem érzem úgy, h bármi rosszat csináltam volna. És félek, h ez a hirtelenség újra megtörténik, pedig tudom, h nem tudom befolyásolni :(
2016. aug. 22. 15:33
 7/8 A kérdező kommentje:
5. Nem tudtam róla. Azután tudtam csak meg, h ki is volt ez a csaj, h mi már X hónapja jártunk!
2016. aug. 22. 15:34
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Na látjátok ,többek közt ezért káros a Failbook...


A helyedben törölném magam és otthagynám. Semmire nem jó.

2016. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!