Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a facebook...

Mit gondoltok a facebook tényleg rossz hatással van házasságokra/párkapcsolatokra?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam,hogy a facebook rossz hatással van,ha valaki nem megfelelően használja.Már tudósok pszichológusok is bebizonyították.Környezetembe is többen mondták már,hogy nagyon rossz hatással volt,van a házaséletükre,párkapcsotukra.Van aki törölte is magát,és lám azóta javult a helyzet.Sokszor féltékenységre ad okot,ami lehet,hogy nem történne meg,ha pl nem érkezne egy olyan üzenet vagy megjegyzés.

Velem is történt ilyen,a páromnak volt egy egéjszakás kalandja régebben,majd 2 éve nem beszéltek,én tudtam,hogy ki az,majd egyszer csak hirtelen ráírt az az ember.Egyből én is kombináltam,majd a jött a féltékenykedés.Végül a párom nem válaszolt a levélre,de egy kis veszekedés lett a dologból.Ha nincs facebook,akkor nincs ez,mivel,hogy a valóéletben találkozzanak,elég kevés az esély.Szóval szerintem sok ember kerül ilyen kellemetlen helyzetbe a facebook miatt és jó táptalaj egy kis féltékenykedésre,veszekedésre.


2015. márc. 2. 07:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, véleményem szerint nem az oldal a felelős.

A való életben lévő problémákat maximum felerősíti, de nem kreálja.

Példa: aki féltékeny, az nem a facebook miatt az. Lehet ennek a munkahely vagy akár a telefon a táptalaja, a kiváltó ok pedig nagy többségében az önbizalomhiány.

Jómagam azt figyeltem meg, hogy mikor előtört bennem, vagy a férjemben, annak soha nem a másik volt a kiváltó oka, a hiba általában a féltékenykedő félnél jelentkezett. Pl mikor erősen meghíztam, az volt a mániám, hogy a férjem megcsal. A gyanúra nem adott okot, csak tökéletes táptalaja volt az én elégedettlenségem saját magammal szemben. De az önismeret nehéz út, ami talánsoha nem ér véget. Könnyebb másra haragudni.

2015. márc. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Aki féltékeny típus, az megtalálja rá az okot facebook nélkül is, csak így könnyebb ráfogni valami másra. Illetve nyilván több az esély az esetleges kombinálásra.
2015. márc. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az elso valasz szerintem tokeletesen osszefoglalta. Lehet mast hibaztatni, az a legkonnyebb.
2015. márc. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit gondoltok, az evoeszkozok felelosek az emberek elhizasaert?
2015. márc. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Az internet nem csak facebookból áll. Bárhol az internet világában elcsábulhat valaki, ha ilyen a beállítottsága, értékrendje, rések vannak a kapcsolatában, amikre onnan vár megoldást, vagy csak egyszerűen unatkozik. Persze, könnyebb lehetőség, mint a való életben lépni, talán tényleg többen elcsábulnak, mióta a szemük előtt ennyi lehetőség.
2015. márc. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kérdező ne az oldalt , hanem a párodat okold ..! Jól működő párkapcsolatban , és az oldalt rendeltetésszerűen , egészséges kereteken belül a facebook nem okoz gondot !!!
2015. márc. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

nekem például a Facebook segített hogy rájöjjek, szerető voltam, és szakítsak.

Nem az ololdal a hibás. Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. A sok gerinctelen p..kánnyal van a baj.

2015. márc. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
11%

Van,ahol igen.

Szerencsére a férjemet hidegen hagyják a közösségi oldalak.

Igaz mi már 46-47 évesek vagyunk.


Én fent voltam a myVipen,IWIW.-en anno, és most a Facen.De nem ismerkedés céljábó:)hanem régi osztálytársakat,isemrősöket keresek, képeket nézegetek, kapcsolatot tartok stb...


Viszont.Marha féltékeny lennék,ha fent lenne, mert 5 éve megcsalt,és azóta bizalmatlan lettem.Hiába bánta meg ,és hozta helyre a dolgokat.

Én nem vagyok hajlamos a hűtlenségre, de aki az a Face nélkül is az...


De az is igaz,hogy könnyebb kapcsolatot tartani, ismerkedni itt.

A férjem volt szeretője is fentvan, letiltottam , de szoktam néha nézegetni, bevallom, kíváncsiságból.


Nem örülnék neki, ha látna minket,ránkírna, mert sajnos régen zaklatott a myVipen,IWIW en is, azért léptem ki onnan.


A kérdésre válaszolva, igen lehet, hogy rossz hatással van a házasságra, de csak ha mind a 2 fenntvan:)

2015. márc. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a víz a h*lye, ha a kacsa nem tud úszni.
2015. márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
Egyikünknek sincs facebookja, szerintem egy "méreg" az emberiség szàmàra..
2015. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!