Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért féltékeny néhány ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért féltékeny néhány ember az exre, ha már egyébként nem is szerelmes?

Figyelt kérdés

Sok ismerősömnél láttam ezt, és magam is tapasztaltam, hogy egy-egy exem, akiken már évekkel ezelőtt bőven túlléptem, vagy akár még csak olyan ember is, akivel csak kavartam, mindenféle érzelmek nélkül, ha azt látom, mennyire boldog kapcsolatban él, eljegyzések, együtt élések, satöbbi, akkor olyan furcsán rossz érzés fog el. Mintha azt érezném, hogy nem voltam elég jó neki valamiért, és eszembe jut, hogy az azóta eltelt években érkezett vagy 10. partner miben jobb nálam. Mindezt úgy, hogy egyébként boldog párkapcsolatban élek egy olyan emberrel, akit minden korábbinál sokkal jobban szeretek.


Valaki tud erre elfogadható magyarázatot, elméletet? Előre is köszi a próbálkozást :)


2016. szept. 6. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én akit lezártam, arra nem vagyok féltékeny egyáltalán... Nekem is van egy exem, aki megnősült, kíváncsiságból megnéztem, de nem voltam féltékeny, max egy kicsit irigy, de nem rá vagy a párjára, hanem az esküvő tényére, mert én is majd szeretnék menyasszony lenni egyszer.
2016. szept. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Költőnő? ***** válasza:

Vhol egyszer hallottam/olvastam, hogy sokan vágynak úm 'megnyerni a szakítást'.

Mondjuk én ezt kizárólag olyankor éreztem, ha nagyon méltatlanul ért véget és nem került normálisan lezárásra érzelmileg. Csak egymagam küszködtem egy csomó kérdéssel, válaszok nélkül. Mmint persze ilyenkor az ész általában tud válaszokat, csak a szív nem tud vele azonosulni.

Akiknél megkaptam a korrekt final lezárást egy őszinte beszélgetés keretében, akár később is; azoknál azóta sem éreztem még egy hangyányi negatívumot sem. A többieknél sem jellemző, de rosszabb napokon azért előfordul. Mondjuk én ebből a szempontból hiszek abban,ha az ember nem tisztességes másokkal; ilyen vagy olyan formában visszakapja.

Egyébként meg igyekszem nem kívánni rosszat senkinek.

Egész jól működik. Nálam.

2016. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!