Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért küldött "meghívót" egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért küldött "meghívót" egy rendezvényre, ha egyébként egy ideje kerüljük egymást még virtuálisan is?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult a dolog, anno furcsán viselkedett velem a csaj, holott volt/van barátja. Lehet, hogy csak flörtölt, vagy élvezte, hogy felkeltheti mások figyelmét, nem tudom, de voltak érdekes helyzetek, és egyébként többször beszélgettünk hosszabban fb-on is, telefonon is. Gondoltam, próbálom vele tisztázni a helyzetet, és elhívtam kávézni, amúgy is születésnapja volt. Csak ennyit terveztem, hogy egy beszélgetésben kipuhatolhatom, mi van, ígérte is többször, hogy eljön, aztán egy hazugsággal kivágta magát, én meg hagytam a francba, több mint egy fél éve nem beszéltünk. Meglepődtem, mert most fb-on jött egy értesítés, hogy megosztott velem egy eseménymeghívót (annyi, hogy még csak a gmailben láttam, viszont ott sose jön a megosztásokról értesítés, ha valaki a saját profilján oszt meg valamit, ebből gondolom, hogy esetleg az én profilomra küldhette, vagy nem tudom). Nem értek az ilyenekhez, hogy minden ismerősnek el lehet-e küldeni egy értesítést, vagy ki lehet válogatni, hogy kinek küldök, én nem küldözgetek senkinek semmit, egyébként is alig vagyok fent. Nem tudom, a több száz ismerőse közül mindenkinek elküldte-e, csak mondjuk furcsállnám, hogy pl. a 60-70 éves ismerőseinek is elküldi egy egyetemi gólyaavató buli meghívóját. Tudom, piti ügy, meg minek foglalkozzak vele, csak annyira meglepett a dolog, hogy nem tudom hová tenni. Mert ha minden ismerősének elküldte, akkor oké, ha nem, akkor mi alapján kerültem be a kiválasztottak közé így hirtelen. Gondolom, ha felvett volna valamilyen csoportba, vagy közeli ismerősök közé, vagy akármi, akkor arról kaptam volna értesítést. Mielőtt bárki belém kötne, igen, van jobb dolgom is, mint ezen filózni, de kíváncsi lennék az ÉRTELMES emberek meglátásaira, vagy aki jártas abban, hogy ez a meghívósdi hogyan működik fb-on. Köszönöm a normális válaszokat, nem tudom hová tenni az ügyet, és gondoltam, megkérdezem itt mások véleményét.

2016. szept. 21. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet meghívót küldeni mindenkinek, ebből ne vonj le messzemenő következtetéseket.
2016. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, ebből tényleg ne vonj le semmit. Én is szerettem volna összejönni valakivel, lépett fel külöböző helyeken, elsőként meghívott az eseményekre néhány ismerőssel együtt. Aztán nem is foglalkozott velem egész éjjel, pedig összefutottunk párszor a bulin. :D


Az a baj, hogy az ilyen hülye facebookos dolgokat annyira magára veszi az ember. Én is. Miért nem írt vissza, pedig fent volt?; miért lájkolta a képét? stb.

2016. szept. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1: Értem, és sejtettem, csak ahogyan írtam is, valószínűleg kicsit furcsán mutat, ha ilyen kb. szülői-nagyszülői korosztály is megkapja, viszont nyilván nem variál senki azzal, hogy egyenként kiválogatja, kinek küldi el. Csak nem számítottam arra, hogy ilyesmit kapok, és pont tőle, váratlanul ért az egész, ettől függetlenül lehetséges, hogy boldog-boldogtalannak elküldte, bár nekem szerencsére nem szoktak ilyesmiket küldözgetni, ha meg valaki a saját profilján, üzenőfalán oszt meg valamit, arról nem kapok értesítést.
2016. szept. 21. 21:54
 4/10 A kérdező kommentje:
#2: Meglepődtem, amikor megláttam, hogy tőle jött valami. Amúgy nem szoktam ilyesmiket kapni, max. olyanok jönnek, hogy X. Y. valami idióta játékot ajánl, vagy ha végiggörgetem az üzenőfalat, akkor látom, hogy ki mit osztott meg a sajátján, de ennyi. Tehát ilyen "személyre szóló" akármi nem szokott jönni, a csajra meg abszolút nem is gondoltam, amúgy is mindig van valami rendezvény, de ő se küldött nekem soha semmilyen meghívót, és ez most így váratlanul ért, és fogalmam se volt, hogy hogyan jövök én a képbe. De valószínűleg tényleg csak beleestem a szórásba, viszont egy egyetemi szakos gólyaavató party annyira "speciális" célközönséget vonzhat, hogy számomra kissé abszurdnak tűnik, ha mindenki megkapja a meghívót, ezért nem igazán értettem, hogy mi van.
2016. szept. 21. 22:00
 5/10 anonim ***** válasza:

A nagy egyetemek gólyabálja sokszor nyílt bulit is jelent, pl. (főleg a fővárosban), ha egy nagyobb együttest hívnak meg, akkor a fennmaradó belépőket simán eladják külsősöknek. Lehet ez is az oka annak, hogyha tényleg mindenkinek elküldte, hogy hátha valakit érdekel.

Aztán meg tényleg vannak olyan emberek, akik mindenkivel mindent megosztanak, nekem is akad ilyen ismerősöm, idegesítő is :), de ezt csak te tudhatod, hogy ez a srác is ilyen-e.

2016. szept. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5: Köszi, egyébként ő a csaj, én vagyok a hímnemű. Igazából tudomásom szerint ez inkább szakest-féle lesz, tehát nem tudom, hogy nem szakosokat mennyire engednek be. Amúgy nyilván volt már olyan, hogy amikor beléptem, akkor az üzenőfalon, hogy ő is megosztott néha ilyen random baromságokat, hogy ha megosztod, akkor parfümöt/ékszert/biszbaszt nyerhetsz, de ez a saját oldalán volt. Most meg ez ilyen kifejezetten célszemélyeknek szóló meghívás lehet, mert ha valaki a saját üzenőfalán oszt meg valamit, arról nem jön értesítés. Úgyhogy azt tudom elképzelni, hogy vagy mindenkinek elküldte, vagy valamilyen módon szelektált. Viszont ha meg már vagy fél éve nem beszéltünk egy szót se, és esetleg ő is kerülni akar engem, akkor engem miért választott ki. Vagy lehet, hogy annak idején felvett engem valami csoportba, de akkor meg arról szerintem csak kellett volna jönnie valamilyen értesítésnek, mert ha felvett, akkor logikus lenne, hogy az abban szereplő összes embernek elküldte. Nekem ez így egy kicsit nehezen áll össze, de végül is tök mindegy, csak nem tudtam rájönni a dolog logikájára.
2016. szept. 22. 15:42
 7/10 anonim ***** válasza:

A meghívó az nem (csak) megosztás jelleggel működik - ha megosztod, akkor megjelenik a saját oldaladon, a cicás videókhoz meg a többihez hasonlóan. Ezt jól írtad, erről valóban nem kapsz értesítést.

(Ugyanígy látod azt is, ha bepipálta, hogy ott lesz - erről sem kapsz alapból értesítést. Viszont arról pl. igen, hogy "hé, holnap lesz egy esemény a közelben, az ismerősöd ott lesz rajta!" Ezeket a fész saját maga csinálja, nem kell hozzá az ő hozzájárulása - csak annyi, hogy te megadd, hol laksz, illetve hogy ne legyenek letiltva az ilyen értesítések (alapból nincsenek).

Viszont az eseményeknél van olyan opció is, hogy ismerősök meghívása. Tehát, ha azt látod, hogy XY meghívott egy eseményre, azt valóban ő csinálta, nem a rendszer, és nem véletlen. Persze, ez esetben még mindig játszik ez a verzió, hogy minden ismerősét meghívta, ezt sajnos nem tudod lecsekkolni. :) Hacsak nincs sok közös ismerősötök, akik lelkesen fészeznek, és mindenhol bejelölik hogy ottleszek/nemleszek - mert ebből le tudnád szűrni, hogy mennyit hívhatott meg. De azért ez nem jellemző, a legtöbb ember simán nem reagál a meghívásokra. :)


(Bocsi, tényleg írtad, hogy te vagy a srác, simán figyelmetlen vagyok :D)

2016. szept. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én se szoktam reagálni, se rákattintani semmire, hogy ott leszek-e vagy nem, mondjuk alapból alig vagyok fent. A gmailben nekem rendszerint kijelzi, ha mondjuk valaki írt fb-on, de persze sok minden ott is csak véletlenszerűen jelenik meg, pl. látom a gmailben a Közösségi fülön, hogy a fb-on van valami, megnézem, aztán olyasmi, hogy X. Y. hozzászólt a fényképéhez stb., de itt sem mindenkiről kapok, csak időnként, szóval nem értem az egész logikáját. Mindegy, a lényeg az, hogy ha mondjuk valamelyik tudatlan suhanc meghívott diszkóba, akkor az pl. a fb-on belépés után az értesítéseknél megjelent - asszem a gmailben is kaptam erről infót -, vagyis akkor ez "személyes" meghívás volt, nem olyan, hogy az üzenőfalon megosztok valamit. Szóval itt az az érzésem, hogy valamiért és valahogyan ő válogatott be a körbe (egyébként van néhány közös ismerősünk, és láttam, hogy páran már ott lesznek közülük, de nem tudom, hány embert hívott meg). Már csak az lenne a kérdés, hogy ilyenkor tényleg x+1 embernek automatikusan küldött értesítést, vagy valakiket valamilyen alapon kiválasztott. Mert ha az utóbbi az igaz, akkor én miért számítok neki? Nem beszélünk, én nem kerestem, miután ő hazugsággal kihátrált az egészből, szóval ha kerüljük egymást, akkor én logikátlannak érzem egy olyan embert meghívni, akiről tudni sem akarok. Mert ha nem küldte el minden ismerősének a meghívót (mondjuk több száz ember közül macerás lehet kiválogatni, hogy ki kapjon vagy ki ne, ha egyáltalán lehet válogatni), akkor ez szerintem azt jelenti, hogy vagy bevett régebben egy csoportba, és ott mindenkinek elküldte, vagy ha nem, akkor valamilyen módon és okból engem is kiválasztott. A poén csak az, hogy a barátja is erre a szakra jár, tehát ha akarna is valamit, akkor nyilván nem olyan helyre hívna, ahol ott lesz a barátja is. Sokat törtem a fejem, de nem látom át a csaj logikáját, valószínűleg csak automatikusan elküldhette nekem is a meghívót, és ennyi.
2016. szept. 22. 22:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy simán arra volt kíváncsi, hogy reagálsz? :)

(Elsőre mondtam volna, hogy menj el a bulira, és meglátod, mi lesz, de ha itt ilyen párkapcsolati kavarások vannak, akkor nem érdemes, kellemetlen szitu lehetne belőle.)

Maximum annyit tudsz megtenni, hogy halál semlegesen ráírsz, hogy köszi a meghívást, nem a te stílusod az adott buli (vagy valami hasonló), és nem állsz le utána csevegni, hogy mizujs és társai. Ha okkal küldte a meghívót, akkor úgyis reagálni fog valamit, hamar kibukik, hogy mit akart, ha meg tömeges a dolog, akkor nem válaszol/lezárja, de a semleges komment miatt te sem égeted le magad, hogy netán futnál utána.

2016. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy mit akarhatott, bár mivel nem számítanék külsősnek, nyugodtan ott lehetnék, meg lehet, hogy amúgy is mehetnek külsősök is, nem tudom. De a lényeg az, hogy ha írnék neki, akkor félek, hogy megint csak ciki lenne. Mert mi van, ha engem csak tévedésből vett be, vagy ha mondjuk egy csoport tagjainak automatikusan elküldte, és nem is gondolt arra, hogy én is ott vagyok? Másrészt ő volt az, aki hazudott, hogy kilépjen a szituból, én meg többé nem kerestem őt, nekem is kínos lett volna az egész. Arról nem is beszélve, hogy állandóan ajnározzák egymást a barátjával, a fb-on is mindig tele volt az adatlapja az így szeretlek, úgy szeretlek üzenetekkel, nyaralós képekkel, viszont a velem való viselkedése szerintem félreérthető volt. Mondjuk nem ismerem őt annyira, hogy tudjam, milyen másokkal, de szerintem nem éppen logikus dolog bizonyos dolgokat megtenni, amik félreérthetők (mondjuk örömében az én nyakamba ugrott mindenki előtt, és engem ölelgetett, úgy, hogy alig ismertük egymást, meg olyasmiket írogat, hogy mennyire boldog, hogy írtam neki, és szebb lesz ettől a napja, mindezt úgy, hogy előtte egyszer beszéltünk személyesen, szóval én ezt nem tudtam mire vélni, mert kihívónak éreztem), és nem ildomos többször is azt mondani, hogy elfogadom a meghívást, mert ha őt ez zavarta, akkor miért nem mondta egyenesen azt, hogy vagy csak simán baráti beszélgetés, vagy bocs, de nekem ez sem fér bele, és köszönöm a meghívást, de ezt így tisztességtelennek érzem. Úgyhogy nem tudom, írjak-e neki, végül is ha tesztelni akart, akkor miért nem jött el, én reagáltam arra, amit ő produkált, és elhívtam, hogy megpróbáljam megbeszélni, szóval gyávának sem tarthatott.
2016. szept. 23. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!