Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy engem tök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy engem tök hidegen hagy az ismerkedős szakasz, meg a kapcsolat eleje, és a legjobban az "unalmas" részét szeretem?

Figyelt kérdés

Mindenki, akivel eddig beszéltem, az ismerkedős/randizós időszakot imádja, meg a kapcsolat elejét, amikor még új és izgalmas minden, és pánikolnak, hogy mi lesz, ha ez a korszak elmúlik, és megszokják egymást.

Normális, hogy nekem meg épp az a rész a kedvencem? Ha tehetném, akkor átugornám a megismerkedéstől számított első 5 évet, és egyből a jól megszokott, bejáratott, "unalmas" kapcsolatra vágynék, az a legjobb.

Még senkivel nem találkoztam, aki hasonlóan gondolkozna.... (A páromon kívül :D ) Tényleg egyedül vagyok ezzel, vagy van más is, aki így érez? Csak kíváncsiság.


2016. okt. 11. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Még ilyenről nem hallottam, vagy nem mondott nekem senki. Én mondjuk inkább úgy vagyok vele, hogy minden szakaszban megtalálom a szépet, ami tetszik és feldob.
2016. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Akkor én valahol a kettő között vagyok.

Szeretem és élvezem a kezdeti "bizsergést", de sokszor volt olyan érzésem, hogy szívesen átugranám. Mert én pontosan arra vagyok kíváncsi a másikból, hogy milyen lesz majd a rózsaszín köd elmúltával, egy tartós kapcsolatban. Ez az, ami a kezdetekben a legritkább esetekben derül ki, pedig pont ez lenne a lényeg. Ezért szúrunk el néha éveket olyan kapcsolatokra, amikről később bebizonyosodik, hogy működésképtelenek.


Ugyanakkor azt is gondolom, hogy nem törvényszerű, hogy egy kapcsolat x idő után unalmas legyen. Az ellen lehet (és érdemes is) tenni.

Én a magam részéről úgy igyekszem működtetni a kapcsolatomat, hogy az elején igyekeztem a lehető leginkább elvakulatlanul kiismerni a párom, nem olvadtam el addig, amíg be nem bizonyosodott, hogy tényleg illünk egymáshoz. Körülbelül fél év után alakult ki köztünk a lángolás. Ezt a szakaszt azonban igyekszünk megőrizni. Persze nem lehet folyamatosan lángolni, de újra és újra vissza lehet hozni a tüzet. Mi erre törekszünk.

2016. okt. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A barátom azt mondta, hogy ő is ezt a szakaszt várja a legjobban.
2016. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2

Direkt tettem idézőjelbe, szerintem nem unalmas egyáltalán, csak sokak szerint az :D

2016. okt. 11. 13:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Én az első pár randit rettenetesen utálom. Olyan görcsöcs, meg kínos, és érdektelen az egész. Az az "baj", hogy ez kell ahhoz hogy megismerjem a másikat és elkezdjen érdekelni is, hogy "mi a kedven színe", vagy "hova járt iskolába".Ez az ördögi kör tipikus esete, mert amíg nem ismerek valakit, nem élvezem az együtt töltött időt, de ahhoz hogy megismerjem, időt kell együtt töltenünk.


Szóval az eleje nekem sem jön be, és sajnos e miatt nem is igazán mondok igent randikra, mert nem hogy várom a találkozót, de egyenesen nyűg nekem.

Persze az más, ha aki elhív, az már eleve nagyon megmozgatott valamit nálam, mondjuk ismerem egy haveri körből futólag stb.

2016. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát nekem ennyiből szerencsém van, a páromat már ismertem viszonylag jól haverként, mikor randizni kezdtünk. :D Szóval már 1 hónap után tudtunk olyan lazák lenni, mintha 50 éve házasok lennénk :D
2016. okt. 11. 13:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

# 5: Megfogalmaztad a lényeget.

Amikor ismeretlenekkel próbáltam ismerkedni (pl. netről), akkor nekem folyton az járt a fejemben, hogy "OK, most a legjobb arcát mutatja, de vajon mik lehetnek a hibái? Tudom-e azokat tolerálni? Hogy kezeli a konfliktusokat?"

Szóval pont a legfontosabb dolgok nem derülnek ki az első randikon. Nekem ez nem is ment...

És aztán megismertem a páromat, teljesen semleges körülmények között. Nem akartunk egymásnak megfelelni, hónapok alatt, fokozatosan ismertük meg egymást egy közös társaságban. Az első randinkkor már minden, igazán lényeges kérdésre tudtam a választ vele kapcsolatban. Tudtam, hogy viselkedik ha dühös, ha szomorú, tudtam, milyen az értékrendje, az életstílusa, stb.

És még így is izgalmas volt egymás felfedezése, emlékszem, az első fél évben naponta csodálkoztunk rá, hogy "Jé, ebben IS passzolunk! De jó!"

Nekem óriási biztonságot nyújtott, hogy tudtam, nem fog már komoly meglepetéseket okozni, hiszen korábban már láttam a "sötétebbik" oldalát is.

2016. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Tökéletesen egyetértek, nálunk is kb ez a helyzet. :)


Amúgy mindenkinek ment a zöld kéz.

2016. okt. 11. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem se nagyon jön be az ismerkedős rész. Egy az, hogy unom egy pár nap után, a másik meg az, ahogy én dolgozok, azt kevés pasi tolerálja és hamar lelép, mert azt hiszi, hogy érdektelen számomra. A sokadik meg, hogy rengeteg a perverz idióta, azokra egy percet is szánni.
2016. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kinek mi a normalis.En bika vagyok,szeretem a megszokottat,a stabilitast,ami masnak unalmas hetkoznap,az nekem a kiszakithato nyugalom.
2016. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!