Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Régen miért tudtak meglenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régen miért tudtak meglenni az emberek a "Szeretlek" szó kimondása nélkül, az utóbbi években miért nem? Amerikai gagyi filmek?

Figyelt kérdés
Ez a dolog kb az utóbbi 10-20 évben jött be. Előtte is mondták biztos, de kevesebben és nem is volt ELVÁRÁS vagy olyan nagy szám.
2016. okt. 15. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Olvass már régi levelezéseket... már sok évszázados "divat", akkor is az volt, amikor még nem léteztek "amerikai gagyi filmek".
2016. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem gondolom, hogy gagyi a másik felé szóban kifejezni az érzelmeinket. Számomra nagyon fontos dolog.

22/L

2016. okt. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

1: Nem tudom, te hol jártál irodalom órán, de ezek szerint nálad kimaradtak a versek. Érdekes...

És a legtöbb költő, akiről tanulni kell(ene), férfi.


2: Régen azért házasodtak, mert muszáj volt, és azért nem mondták, hogy szeretlek, mert nem szerették egymást.

De ne aggódj, a férfiak és a nők is eleget sugdosták a szeretőjük fülébe.


3: Miből gondolod, hogy most mondják többet? Az egy dolog, hogy neked 10-20 éve nem mondott ilyet senki, de hidd el, hogy nem újkeletű divathóbort.

2016. okt. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Ezt a jelenséget úgy hívják, hogy média. pont 20 éve jöttek be a számítógépek, 15 éve kezdett el az internet nagyon durván terjedni nálunk , filmek, sorozatok, jobban elér mindenkit minden információ. Régen meg a 300 fős faluban jó, hogy nem láttál bele az emberek magánéletébe sokkal jobban.

És ahogy már előttem is mondta valaki, a versek hatalmas hányada szerelmes vers.

2016. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1:

De hát te most a nemességről, esetleg felső polgárságról beszélsz, a felső 1-2%-ról, akik a legtanultabbak, legintelligensebbek voltak a társadalomban. De még mellette ott volt a (szó szerint) parasztok 95%-a.


2:

Az amerikai romantikus, klisés filmekre mondtam hogy gagyik, de ezt te is nagyon jól látod.


3:

A, ugyanaz, mint amit az elsőnek is írtam (ne a társadalom felső pár százalékáról beszélj)

B, ma meg azért házasodnak, mert szeretnek, aztán el is válnak néhány év után, amikor már nem szeretnek

C, Úgy mondanám inkább, hogy mostanában ELVÁRÁS lett. Régen nem volt abból durci, sértődés, stb ha valaki nem mondta X időn belül hogy szeretlek. Manapság pedig például női magazinokban vannak arról cikkek, hogyha "A férfi X idő után nem mondja hogy "Szeretlek", akkor az a kapcsolat halálra van ítélve". Erre gondolok, tehát a nyomásra, a kényszerre, ami jobban megvan.


4:

Köszi, az első bekezdéssel nem tudok vitatkozni és lehet benne valami.

Igen, vers, amit nem a lakosság 97%-át kitevő tanulatlan parasztok írtak, hanem az akkor élő, koruk legintellektuálisabb emberei.

2016. okt. 15. 11:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Hm... honnan tudod te azt, hogy 20-30 éve ni volt szokás, mi nem?

Elég nagy baj az, ha az embere nem tud / akar beszélni az érzelmeiről.

Nekem spec az örökbefogadott gyereke nevelője beszélt rá.... jó, hogy ölelem, puszilom, de hát miért nem mondom? Füle is van!

S tényleg! Jusson el hozzá minden csatornán, mit gondolok felőle.

2016. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6:

Onnan tudom, hogy 43 éves vagyok és 14-15 éves korom óta, amióta érdekel a szerelem és a szex, azóta ha nem is folyamatosan mindig, de eleget ismerkedtem/ismerkedek és látom a különbséget.

2016. okt. 15. 12:00
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

3. vagyok

Népköltészet is kimaradt? Ejnye...


Mint nő: ha x időn belül nem szerelmes, nem fogom erőltetni, hogy tovább próbálkozzunk. Valami hiányzik nyilvánvalóan.

Ha nem mondja, honnan tudjam? Én sem vagyok ám gondolatolvasó.

És ha érzi, de nem mondja, illetve nem tudja kimutatni az érzéseit, nekem fog a kapcsolatból valami hiányozni.


Nem vagyok tini. 37 évesen volt már veled egykorú pasim, aki ki tudta mondani, hogy szeret. Szóval veled lesz gond, nem az egész világgal.

Bocsi. ;)

2016. okt. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8:

De nem érted: Pont az kérdésem, hogy miért gond? Nem azt mondom, hogy mostantól senki se/mindenki mondja ki. Hanem hogy miért gond ha nem? Miért lenne egyáltalán gond bárkivel is?


Illetve ha régen ez nem volt elvárás, akkor manapság miért az? Mitől lett jobban az, mint akár csak 20 éve volt?

2016. okt. 15. 12:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez fontos mert a barátnőm távol van tőlem, nem tudom megölelni, magamhoz húzni de valahogy mégis tudatni akarom vele hogy szeretem.
2016. okt. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!