Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom iszik, nem napi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom iszik, nem napi szinten, csak ritkán pár sört, és így meglátszik rajta mindenhogy. Fogadjam el? Imádom őt!

Figyelt kérdés
Mindig bántom ezzel, hogy miért csinálja ezt, miért nem tudja ott hagyni a piát.. Összeveszünk, azt mondja megváltozik.. De sajnos sokadjára játszuk el ezt.. Ő azt mondja én változtassak. Lehet, hogy túlreagálom, de én nem akarom, hogy igyon, hogy az fontosabb legyen..
2016. nov. 8. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%

Gyenge alkoholista.

Még pár év és olyan alkoholista lesz, aki minden nap piál, elveri a pénzt és hasonlók.

2016. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Mi nála a "ritkán pár sör"?

Mit jelent nálad, hogy "meglátszik rajta"?


Persze, hogy meglátszik, az alkohol egy viszonylag erős és gyorsan ható tudatmódosító anyag, meglepő lenne, ha nem látszódna. Az nem mindegy, hogy ilyenkor csak viccesebb esetleg hangosabb, oldottabb lesz, vagy alapvetően megváltozik a viselkedése? (Aki pár sör után verekedős, kötekedős lesz, abban józanul se bízz...)


De ha csak arról van szó, hogy hetente-kéthetente lecsúszik egy-két sör és ettől jókedve lesz, akkor nem kéne ezen kiakadnod. És főleg ne csinálj ebből ilyen érzelmi kérdést, hogy "az fontosabb" - ha csak alkalomszerűen iszik/haverozik, akkor igen, időnként az fontos, és ez jól is van így. Ne légy már féltékeny vagy irigy arra a kis külön szórakozásra, ami jut neki. Csináljatok inkább a barátnőiddel ti is csajos estét aznap.

2016. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 omba ***** válasza:
100%

Ha imádod, akkor ez van.

Azért ez aggasztóbb:


" azt mondja megváltozik.. De sajnos sokadjára játszuk el ezt.. Ő azt mondja én változtassak. " - szóval neki nem megy? Az gáz.

2016. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
12%

Igen, fogadd el!


Apukám minden este megiszik 2-3 üveg sört, napközben meg semmit. Akkor szerinted apukámmal baj van?


A sör egyébként is egészséges. Nézz utána. :)


Szimplán csak túlreagálod, és bolhából csinálsz elefántot. És NE AKARD MEGVÁLTOZTATNI A MÁSIKAT!

2016. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Egy héten 3x kb, aztán részeges a hangja, amit már én szégyellek. Igazából ugyanolyan aranyos mint józanul, csak én valahogy nem tudok mindig vidam lenni így :)


Nem akarom, hogy a végén az legyen, hogy napi szinten:)

2016. nov. 8. 17:52
 6/20 A kérdező kommentje:
Jó rendben.:)
2016. nov. 8. 17:53
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

Sosem értettem az alkohol intoleranciát. Mi a baj abban, ha megiszik néha 1-1 sört?! Nem a whiskey-s üveget húzza meg.


Ha pedig nem szükségszerűen iszik, akkor meg semmi alkoholizmus nincs benne.

Én is megiszok néha 1-1 sört, a párom meg sokkal többet, 3-4 hetente hétvégén a barátokkal, de egyikünk sem alkoholista. Mondhat erre bárki bármit, nem vagyunk azok.


Kicsit nézzetek már utána, hogy mi is az alkoholizmus mielőtt ilyen baromságokat mondtok.

2016. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

Tény: "Heti 3x részeges a hangja."

Mentegetések: "apukám is iszik", "alkohol intolerancia", "ne akard megváltoztatni", "a sör egyébként is egészséges", "ne légy már féltékeny vagy irigy arra a kis külön szórakozásra, ami jut neki."


Csak így tovább, ostoba véglények.

2016. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Manapság menő alkoholt fogyasztani, így mindenkinek van legalább egy jó ismerőse aki rendszeresen piál.

Nehezen fogadják el hogy ez rosszat jelent, ezért foggal körömmel bevédik, kimagyarázzák, nem vesznek róla tudomást.

Apukám alkoholista volt gyerekkoromban. Soha senkinek nem kívánom, hogy átélje amit én. Minden nap részegen jött értem az óvodába és volt hogy fel sem ismert. Annyiszor kellett miatta szégyenkeznem, és persze rengetegszer megvert. Ja és előszeretettel adta nekem a sörös üveg alján levő egy-két kortyot mikor ovis voltam.

"Szerencsére"(?!) szívbeteg lett így abbahagyta az ivást és a dohányzást is. Azóta soha nem iszik. Főzéshez néha használ sört.

Tanulság: aki akarja, abba tudja hagyni, ha kell akkor segítséggel, de megtalálja a módját. Aki nem akarja, annak meg hiába könyörögsz.


De alkoholistának ne szülj gyereket, mert elcseszed a gyerekkorát.

2016. nov. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Oké. ;)
2016. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!