Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elfojtani a gyerek/...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet elfojtani a gyerek/család utáni vágyat? Már nem bízom meg a páromban ezek terén, de így meg elriasztok mindenkit és egyébként is fáj.

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú lett. Bocsi.

7 éve vagyunk együtt. Neki van egy kamasz gyereke az előző kapcsolatából, akit én nevelek. Párom havonta jön haza 2-3 napra. A gyerek anyja nem elszámolható tényező.


Pár éve már szeretnék olyan családot, ahol a férfi haza jön esténként. Beszélgetünk, beosztjuk a holnapi teendőket, együtt vacsizunk, lecsavarja a befőttes üveg kupakját. De mindig csak azt kapom "majd".

Szerettem volna közös babát. Együtt várni. Látni az örömöt az arcán, ahogy megtudja....


Fél éve úgy alakult, hogy terhes lettem.

Mindig azt mondta, akkor lesz közös gyerekünk, ha én úgy döntök. Mikor fiatalabb voltam, nyilván nem akatam. Csórók is voltunk nagyon. Aztán féltem, hogy.rossz anya lennék. De mióta az ő gyerekét nevelem, rájöttem, hogy menne. Eddig is jobban ment, mint a gyerek anyjának. De mivel nincs itthon sokat, nem terveztem ilyesmit.

Aztán megláttam a pozitív tesztet. Felhívtam. Nem örült. A szavait inkább nem írom le. Én is megilyedtem, de gondoltam ő majd megnyugtat, hisz neki nem az első gyereke lett volna. Nem így történt. Megkérdezte mit fogok csinálni. Soroltam a racionális indokokat, miért nem jó ez most. Egyet értett.

Másnap bele gondoltam, hogy szinte sosem lenne jó időzítés ehhez. Így akár meg is tarthatnánk. Elférne. Talán ő is hamarabb haza jönne. Azt mondta nem. Hülyeség. Intézzem az abortuszt.

Húztam halasztottam. Közben ő noszogatott, hogy menjek, mert kifutok az időből. Nem tudatosan nem mentem. Egyszerüen a szivem szakadt bele. De ha valaki nem akar tőlem/velem gyereket, annak tényleg hülyeség szülni. 11 hetes és 3 napos voltam a műtét napján. Utána napokig sírtam, amikor nem látták.


Fél év telt el azóta és még most is, ha eszembe jut, vagy babát látok.


Mondtam ezt a páromnak. Minden indokomat megmagyarázta és valamivel. Mint ha én látnám rosszul. Azt is mondtam, hogy nem akarok vele lenni és hogy megbántam.

Erre azt mondta ő is megbánta. Nem igazán hiszek neki. Megint csak azt kaptam, hogy "majd". Meg azt, hogy menjek be az anyakönyv vezetőhöz és szervezzek időpontot esküvőre. ???! Nem akarom. Meg is mondtam.


Szeretnék családot, férjet, gyerekeket. De nem ilyet, nem így.

Ismerkedni nem tudok. Szerintem ez így borzasztó taszító, lelombozó, hogy ilyen a hangulatom. Kicsit kedves velem valaki és már arra gondolok milyen apa lenne.

Az ő gyerekét sem szeretném magára hagyni. Nagyon rosszul tűri a változást és a veszekedést.


Mit csináljak?

Hogy lehet nem vágyni erre? Vagy legalább normálisabb lenni?



2016. nov. 26. 00:25
 1/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Csak akkor fog az életed valamerre haladni, ha felismered, hogy ott ahol most vagy az nem jó. Nem halad semerre. Mindenkit figyelembe veszel lassan már, de magad mikor fogod?


Esküszöm még akkor is több esélyed lenne, ha egy bőrönddel, elindulnál bele a vakvilágba. Az a férfi, aki melletted van, az nem akar veled közös jövőt. Kényelmes vagy, mint egy szobakutya. Bezár és te várod haza. Csak a gazdi van, és örülsz, ha méltóztatik otthon lenni.


Döntsd el, hogy mit akarsz kezdeni az életeddel, és lépj. Ha egy férfit akarsz, aki ugyanúgy szeret és úgy képzeli el jövőt ahogy te, akkor lépned kell. El kell engedned a mostani kapcsolatod, meggyászolni és feldolgozni a veled történteket és utána keresni a megfelelő férfit.


A rossz választás egy dolog. De a maradás a te döntésed.

2016. nov. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez durvan fog hangozni, de ha minden parazita eloskodot onkent magadra veszel, es utana meg ervelsz is, hogy miert nem akarod levedleni oket, akkor egy biztos: soha a budos eletbe nem fog valtozni semmi, te pedig cirka 10 ev mulva egy megkeseresett, depresszios venasszony leszel. Megeri? Nem kell rogton ajtostol rontani a hazba. Parodnak elmondod mi a problemad, mi a vagyad. Pontosan, hiszti nelkul. Elmondod, min szeretnel valtoztatni, elmondod vilagosan hogy mit varsz tole, majd a vegen megkerdezed, hogy "Tudod, ezt igy vallalni, ezekkel a valtoztatasokkal?". Ha azt mondja tudja, akkor varsz es figyelsz, de ha nem tudja, akkor kijelolsz egy datumot, hogy o is ahhoz tudja alakitani az eletet, hogy mostantol nem mas fogja nevelni az o gyereket, es utana otthagyod, es uj eletet kezdesz. Nem vagy ingyencsicska, nem kell minden terhet magadra venned, plane egy olyan embertol, aki eppenhogy csak nem sz**rik a fejedre ra - de arra is csak abban a ket napban van ideje, amit egyutt toltotok. Nem kell martirkodni, valtoztatni kell, vagy befogni a szankat.
2016. nov. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szépen leírták előttem: ha nem teszel semmit, csak mások érdekeit helyezed állandóan a magadé elé, tényleg kifutsz az időből, és ott maradsz egy önző férfi mellett életed végéig, saját gyerek nélkül. Dönthetsz úgyis, hogy a párod gyerekéért feláldozod a saját vágyaid, de ha ennyire nyomaszt a potenciális jövőd ebben a "családban", akkor csak bele fogsz betegedni, és ez a 7 évesnek sem tesz jót majd. Sajnálom a gyereket, de talán, ha elhagyod a párod, kénytelen lesz hazajönni és nevelni őt. :/ :)
2016. nov. 26. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik ez a pasi nem szeret téged, csak azért van veled, hogy neveld a gyermekét.

A te vágyaidat lesz.arja. Meddig akarsz szenvedni még?

2016. nov. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo!

a gyermek iranti vagyat nem kell elfojtani! termeszetes, hogy vagysz ra. Viszont masra is vagysz, kapcsolatra, ami a kolcsonos szereteteten, bizalmon, megertesen es egymas tamogatasan alapul. Ez is teljesen helyen van, mindenki erre vagyik.

A ti kapcsolatotokat nem is neveznem kapcsolatnak. Havi 2-3 napot talalkoztok, es te neveled az o gyereket. Ez nem kapcsolat, ez kihasznalas. Es ez neki tokeletesen megfelel. Nem kell a gyerekkel torodnie, oegesz honapban eli a vilagat, es fittyet hany arra, hogy ezt te hogy eled meg..elvegre tobbszor beszeltel vele, hogy neked ez igy nem jo. Nem tudom, hany eves vagy, de addig lepj, mig nem keso. Bar fajo felismerni,de ez a pasi szikranyit nem nyujt abbol, amit egy tarsnak kene nyujtania, sot, meg a gyereket is a nyakadba akasztotta. Valoban igy akarsz leelni egy eletet, ezzel a pasassal, aki meg 10 ev mulva is hiteget csak, hogy majd...megerdemelsz egy olyan kapcsolatot, ahol a ferfi megbecsul es a tamaszod. Ez a ferfi hagyta hogy elvetesd a kisbabat! ebbol is latszik, hogy szarik rad, az erzeseidre, arra, hogy te mit szeretnel, es egyaltalan nem tervez veledsemmi komolyat.

Ahogy elottem irtak, azt javaslom, lepj ki a kapcsolatbol. Nem lesz konnyu, de igenis fel kell dolgoznod ezt a rosszul sikerult kapcsolatot, meg kell gyaszolnod, aztan utana onbizalmat erositeni es ujra ismerkedni. Lehet, hogy ez egy ev, ket ev lesz, de semmikepp sem szabad leragadni ott ahol most vagy! boldogtalansagban leelni martirkent az eletet...hiszen csak egy eleted van! valoban ezt akarod?

elhiszem, hogy a kamasz fiu irant felelosseget erzel, es tulajdonkeppen te vagy az egyetlen, aki torodik vele. Az anyja elhagyta, az apja is tulajdonkeppen, gondolom nagyjabol semmilyen a kapcsolatuk. Igen, megertem, ha ezek utan nehezen viseli a valtozast. Viszont csak miatta nem lehetsz martir! apuka jojjon haza, es nevelje a gyermeket, neked pedig nem kell megszakitanod vele a kapcsolatot, tovabbra is lehetsz a tamasza, de mar nem mint az apja baratnoje. Ezt szerintem kamasz fejjel meg kell ertenie.

Kedves kerdezo, kitartast es sok erot kivanok,hidd el, par ev mulvaha visszanezel,orilsz majd, hogy mindezt magad mogott hagytad es uj eletet kezdtel. Ha vele maradsz, sose lesz babad es szereto tarsad. Ha lepsz, lehet hogy egyedul maradsz, es szinten nem lesz egyik sem, de megadod magadnak az eselyt, hogy tarsra lelj es gyerekeid legyenek, es szerintem ezert megeri kockaztatni meg az egyedulletet is!

2016. nov. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ha 7 év után ennyit kaptál a párodtól, hogy menj abortuszra, viszont arra jó vagy, hogy az ő gyerekét neveled, figyelj rá, foglalkozz vele, akkor kicsit átláthatnád, hogy mire is "jó" ez a kapcsolat.


Neked ebben a kapcsolatban nincs jövőd... mármint családra, közös gyerekre... ilyesmire.

Persze nem kellemes dolog egy gyereket magára hagyni, de néha igenis kell önzőnek lenni, ahhoz, hogy te is tudj haladni, hogy megélhesd az álmaid, vágyaid.

Majd 15 év múlva, mikor az a gyerek már felnő, és mondjuk valamiért átpártol a vérszerinti anyjához és téged lesz*r, akkor is így fogsz érezni, hogy nem akarod a gyereket egy ilyen változásnak kitenni?

Nem neked kell a gyerek iránt felelőséget érezned, hanem az APJÁNAK és az ANYJÁNAK, (akit írtál is hogy nem beszámítható).

Tényleg nagyon nyers, amit írok, de nem a te feladatod ilen tényezők mellett arra figyelni, hogy a gyerek ne sérüljön. Veled ki törődik, ki foglalkozik majd pár év múlva, a te vágyaiddal?

Lépj.

31N

2016. nov. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!