Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lennetek egyutt valakivel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lennetek egyutt valakivel, aki kulfoldi es csak angolul tudtok kommunikalni?

Figyelt kérdés
Komoly, hosszutavu kapcsolatra gondolok.
2017. jan. 16. 20:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Tanuljátok meg mindketten a siket jelbeszédet.
2017. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Ha jól tudnék angolul, akkor simán.

Ismerek olyat, akiknek két külön nyelv az anyanyelvük és egy harmadik nyelven kommunikálnak amit ők is csak "törtek" eleinte, évek óta együtt vannak, kisbabájuk is van már:) Szóval semmi sem lehetetlen

2017. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
56%
Megtörtént, ő a férjem. Mindketten anyanyelvi szinten beszélünk angolul, semmi gond a kommunikációval.
2017. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

Viccesek a válaszok meg a lepontozás :D


Igen, mert ez van épp, nekem szinte anyanyelvem az angol, ő is közel anyanyelvi szinten beszéli.


Mivel egyikünknek sem anyanyelve, nem gondoljuk mindig hogy a másik 100%ban érti a mögöttes tartalmát, amit mondunk, ezért tudatosabban kommunikálunk. Ha valami kicsúszik, és érezzük, fura (pont azért, mert nem az anyanyelvünk, hiába beszéljük tökéletesen), akkor megmagyarázzuk, 'Ezt úgy értettem, hogy...'


Az egytt töltött időnk alatt még sose veszekedtünk emiatt a nagyon tudatos kommunikáció miatt. Ha a másik feszült vagy ingerült, ezzel nagyon hamar megértjük. Na meg az is segít hogy nem a magyar kismacsó mentalitása van, és mer beszélni a dolgokról.


De ez most megint csak rajtad múlik, hogy te mennyire vagy biztos a nyelvtudásodban.

2017. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nincs problémám ezzel, mindketten angolul tanultunk az egyetemen, ő Amerikában is élt, szóval egyikünk számára sem "idegen" nyelv az angol, vagy hogy azon éljük az életünket, azon gondolkodjunk. Én később B2 szint körülre megtanultam az ő anyanyelvét is (ez majd a nyelvvizsgán eldől hamarosan :D), így abszolút át tudunk "adni/venni" mindent egymásról.

Nekem picit korlátoltnak, illetve beszűkültnek tűnik az, aki kategórikusan kijelenti, hogy "nem, mert nem magyar, és nem beszél magyarul". De ez már csak magánvélemény.

2017. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
96%

Az is hülyeség hogy olyan szól bele hosszan és gyárt elméleteket, aki még soha nem is próbálta a dolgot. Gondolom 1-2 ember még egy egész estés beszélgetésre sem ült le nem magyar anyanyelvű emberrel beszélgetni.


Én eddig 3,5 évet éltem külföldön (Európán kívül) és az embernek vannak igényei, vágyai, amiket nem csak magyar nemzetiségű emberrel elégíthet ki.

Tudom kicsit közhelyes hülyeség, de a szerelem nyelvét mindenki beszéli amúgy közösen. Tény hogy akikkel együtt voltam külföldiek, azokkal kevesebbet beszéltünk, de ez nem feltétlenül volt hátrány :)

2017. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is évek óta működik, közben össze is házasodtunk. Soha nem volt akadály a nyelv, persze mindketten felsőfokon beszélünk angolul.
2017. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

eletem elso szerelme francia volt es csak angolul tudtunk kommunikalni, raadasul az elejen az en angolom nagyon gyer volt, de sose volt gond egymas megertesevel


a baratnom 15 evig elt egyutt egy kulfoldi sraccal...ok sem a nyelvi kulonbsegek miatt mentek szet

2017. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

ilyen helyzetben vagyok, és érzem a saját korlátaimat (a munkámat nagyrészt angolul végzem, magyarul egyáltalán nem). ami szép, hogy tolerancia és a türelem ilyenkor hatványozottan kijön. szépen végigvárja, míg kierőlködöm magam, és a végén legfeljebb azt mondja: nem értem, mit akarsz ezzel mondani.


nagyon szép, hogy rögtön érezhető mindkét részről, hogy energiát raksz ebbe, nem csak félvállról veszed, odavetsz valamit, mert az olyan könnyű.


és lehet egymástól tanulni. a barátom bevallja, ha nem ismer egy szót. rákérdez, ha nem ismeri, és megjegyzi. nincs is ennél jobb.


szerintem ez egy plusz fűszer a kapcsolatban (amit amúgy nem kerestem). ha veszed a fáradságot, akkor megtanulod érzelmi szinten is kifejezni magad.

2017. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
En LA-ben elek,mar tobb eve, igy en is csak angolul tudok kommunikalni parommal. Tetszik neki a magyar nyelv,probalgatja tanulni, de nem igazan megy neki. :)
2017. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!