Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországban angolul vagy...

Horvátországban angolul vagy inkább oroszul érdesebb kommunikálni?

Figyelt kérdés
Az angol az alap, de mivel szláv nyelvű országról van szó meglehet hogy az oroszt többen megértik?

2012. aug. 3. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha turisták által gyakran látogatott helyre mégy, angollal jó eséllyel ellesztek. Nem tökéletesen, de valamilyen szinten mindenki gagyog rajta. Orosszal szerintem kevésbé.
2012. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem próbálkoznék más szláv nyelvvel, nem biztos, hogy tetszik nekik, még ha meg is értik. Az angol a tuti.
2012. aug. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem az orosszal többre mész, mert aki semmilyen nyelven nem tanult, még az is ért belőle valamit a nyelvrokonság miatt. Én Szerbiában sok szerbbel tudtam kommunikálni alapszinten úgy, hogy én oroszul beszéltem ő meg szerbül válaszolt és valamennyire értettük egymást, a horvát meg majdnem ugyanaz, mint a szerb nyelv.
2012. aug. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
olasz vagy német, az idösebbek nem tudnak angolul csak a fiatalabbak de azok sem mindig, mi is volt hogy szenvedtünk mert mindenki mondta hogy csak németül tudnak....
2012. aug. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem pedig oroszul lenne érdemesebb, ugyanis a horvát/szerb fiatalok oroszt és angolt tanulnak, az idősebbek pedig csak oroszt tanultak anno.
2012. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!