Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők! Képesek lennétek-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/nők! Képesek lennétek-e tudatosan egy örökös távkapcsolatban élni?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányul, hogy tudnátok-e így "élni" egy férfival? Mindennapos (igény szerinti időtartamú) beszélgetés írásos formában, mindenféle dolgot egymással megosztás, akár egészen benséges módon (nem, nem távszex meg ilyen dolgokra gondolok, nem is perverz-idióta beszélgetésekre amikről, itt is hallani).


Minden nagyon szép lehetne így, mert a férfi jól tud fogalmazni, jól bánik a szavakkal, verseket fabrikál, időnként videókat küld mindenféléről, néha össze is futhatnánk erre-arra, ha úgy alakul akár testi kapcsolat is lehetne, de nem kötelező, nem elvárt. Csak így lenni egymásnak, csak a rossz dolgok nélkül. Rossz dolgok alatt azt értem, hogy "én magam hosszú távon". No, nem kell nagyon rossz dolgokra gondolni, nem vagyok agresszív, nem verekedem, nincsenek súlyosan káros szenvedélyeim (alkohol-cigi-drog szentháromság), nem sértegetek másokat csak úgy, jó humorom van (annak szokták tartani), a maga nemében aranyos verseket tudok írni, emlékszem mindenféle kis részletre, szeretek beszélgetni, relatíve tájékozott vagyok és elég széles a témák választéka amiről szeretek beszélgetni, sok érdekes dolgot tudok, szép lenne így megismerkedni és tudni, hogy van valaki akinek számítok és aki nekem számít. Ez egyféle talizmán az ember lelkében, ami bátorságot és nyugalmat ad.


Áh... kit akarok becsapni? Tudom nagyon jól, hogy nincs ilyen személy. Nem is lenne igazán normális dolog ez, de nekem csak ez megy a gátlásaim miatt (tapasztalat, sajnos. Amíg csak ez a rész volt addig minden jól ment, de élőben meghalok, mert nem tudom, hogy mit tegyek - vagyis de, csak valahogy nem megy. Szívesen vinnék én virágot, fognám meg a kezét a nőnek stb. de valahogy nem megy, mert "mi van ha...?", mi van ha túl korai, ha rossz néven veszi, ha "pincsinek" tűnők akit ki lehet használni, ha ő pont nem olyan típus stb. És szinte mindennel így vagyok. Gátlásosság mindenhol, nehéz feladat megérintenem bárkit is, mert mi van ha épp rosszkor vagy "még nem kellene". És zárkózottság, zárkózottság még hosszabb idő után is. Nehzen tudok nyitott maradni, teljesen pedig sosem voltam még az. Ezzel nem lenne baj, de nagyon szeretnék az lenni, egyszer az életben önzetlenné válni, nem gátlásossá, szeretni és szeretve lenni, elmerülni az intimitás és a bensőséges kapcsolat világában.


Eljutottunk oda, hogy könnyezem, ha másokat látok egymással "bensőségesen" viselkedni, irigylem is őket, de az igazi érzés ami rám tör - azt nem tudom jól leírni. Ugyanez önt el az igényesebb romantikus filmeknél (nem béna vígjátékok vagy giccsparádé).


Még élő beszélgetéseknél is gátlásos vagyok, folyamatosan csaak eljátszom egy távolságtartó szerepet mindeninél, pedig jól esne, őszintének lenni, viszont nem merem, mert ha csak belegondolok ég az arcom és triplázódik a vérnyomás. Nem megy. Pedig kellene, hogy menjen, de nem tudom hogyan. Elnézést, hogy raboltam az idejüket.


Jó ég, de szánalmas volt ez hogy leírtam mindent... Még fokozható: könnyes lett a szemem és a "where the wild roses grow"-t hallgatom.


De mentségemre szolgáljon, hogy nem vagyok ilyen 0-24, csak sokszor feszít ez belülről. Szörnyű dolog a totális magány és nem szexuális vagy ilyesmi értelemben. Kilométeres "fal" van körülöttem.



Segítség...



2017. febr. 24. 00:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichológushoz, és ez semmiképp sem sértés akart lenni.
2017. febr. 24. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A szöveg túl hosszú csak a kérdésre válaszolok:


Nem. Most ugyan már 4 éve 200 km-s távkapcsiban vagyok párommal kezdetek óta, de ide fog költözni hozzám.


Ha egyik fél se akarja megtenni a lépést, hogy mozduljon a másik felé, tehát költözzön, akkor ebből az is leszűrhető, hogy egyiknek se fontos nagyon a másik, elvan a saját maga életével. Akkor minek neki kapcsolat? Csak, hogy legyen alkalmanként egy d..gó társa?


A távkapcsolat CSAK átmeneti megoldás. Ha már valaki örökösnek akarja nevezni, akkor az nem távkapcsolat szerintem, csak alkalmi szeretői viszonyszerűség, de közelít inkább a szexkapcsolathoz.


Az ilyeneknek inkább azt javaslom, hogy szakítsanak, és mindenki keressen a környezetében társat magának. De ha nekik így jó, akkor oké, úgyis az ő életük, amibe a nagyközönségnek semmi beleszólása.

2017. febr. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem!

Minek kínlódjak vele,ha közelebb is kapok pasit??!

Ha meg nem inkább leszek egyedül//

2017. febr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy menj pszichológushoz, egy jó szakember tud ezen segíteni. Az én párom is ilyen VOLT és amíg nem változott, nem lett érdemi kapcsolata. (Mert eleve téves elképzelés, hogy a másik gondolatait kellene találgatni, abból még jó kapcsolat nem sült ki.)
2017. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Nekem a kapcsolataim eddig úgy alakultak ki, hogy:

1. Közös társaságba kerültem az illetővel (pl az első barátom osztálytársam volt)

2. Sokáig csak csendben, egy szó nélkül figyeltem őt, meg úgy általában mindenkit adott társaságban. Egy idő után megszoktam a jelenlétét, és megtudtam róla ezt-azt, vagyis későbbre gyűjtöttem közös témákat. (Az első barátomnál ez a fázis 3 év volt, a jelenlegi barátomnál 2 év)

3. Társaság szinten elkezdek beszélgetni. Hozzászólok a közös témákhoz, stb. Viszont nincs nyomás, hogy mondani kell valamit, különben kínos csend. (Ez a fázis az első barátomnál is, meg a jelenlegi barátomnál is kb fél év volt)

4. Társaságban már a "kiszemeltemhez" szólok közvetlenül,l váltok csak vele pár szót külön. Neten már rá merek írni. Újabb fél év.

5. Személyes beszélgetés kettesben. Ez után már nagyon hamar jöhet a kapcsolat.


Most hogy így leírtam, eléggé elmebetegnek tűnhetek, de mentségemre szóljon, kamaszkoromig konkrétan örültem, ha valaki nem vert meg. Az már jó fejnek számított. Így egyrészt féltem az emberektől, másrészt nem tudtam kezelni mások érzelmeit. Nálam ez főleg abban nyilvánult meg, hogy nem érzékeltem, hogy más számára mi bántó és mi nem. Én senkinek nem akartam rosszat soha, mégis sokszor sikerült olyan dolgokat mondanom, amit nem kellett volna.

Az első két barátom emiatt ki is hajított idővel, ami még nehezítette a dolgom, de benne van a pakliban.

A mostani párom kitart mellettem, és támogat. Nagyon sokat beszélgetünk, és neki már sikerült megnyílnom.

De ehhez nekem is akarnom kellett, és kellett egy megfelelő társ, akiben bízhatok, és aki támogat.

2017. febr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!