Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyan nők akik szívesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak olyan nők akik szívesen élnének vidéken, egy tanyán? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Szükségesnek érzem leírni, hogy igen, 2017 van, és igen, a kérdés komoly (és igen, nem vagyok "öreg" - 21/F).


Előrebocsátom, hogy bár arrogánsnak tűnhet a stílusom, nem direkt van. Így kommunikálok. Komolyan. :)


Kíváncsi vagyok, hogy vannak-e még manapság olyan fiatal nők, akik szívesen élnének egy tanyán, ahol saját magunknak termeljük meg az ételt (amennyire lehetséges), és minél inkább függetleníteni próbáljuk magunkat a világtól.


Ennek a miértjeibe bővebben nem mennék bele, röviden (rengeteg dolgot összefoglalva és kihagyva); a modernizáció és a technológiai fejlődés az emberek mentális és fizikai visszafejlődését okozza, Nyugaton ezzel a technológiával és jóléttel fizetik le az embereket hogy beletörődjenek abba, hogy - mondjuk úgy - "csendben kihúzzák a lábuk alól a talajt". Ráadásul a modern világ a kapitalizmusával és környezetszennyezésével nem fenntartható; egyszerűen lehetetlen végtelen profitot előállítani a Föld véges erőforrásaiból. A teljes gazdasági összeomlás idővel elkerülhetetlen (a globalizáció miatt pedig az összeomlás világméretű), és mikor ez megtörténik, akkor a vidéki emberek többé-kevébé észre sem fogják venni (mármint azok, akik képesek ellátni magukat és nem függenek a rendszertől). Politikai megoldások nem léteznek, vagy már túl késő hozzájuk.


Nos, mielőtt még valaki mindenféle pszichológiai elemzésekbe bonyolódna: városi vagyok (sajnos), így a "self-validation" elméletek itt megbuknak. :)

(Ha azt gondolod semmi probléma nincsen a modern világgal, akkor egyértelműen nem te vagy az, akinek ez a kérdés szól. Nyugodtan kommentelhetsz, hogy hordjak alufólia csákót hogy megvédjen a gonosz rendszertől meg az ufóktól. Hallottam már az összes ilyen beszólást. Nem vagytok kreatívak. :D A történelem pedig a "prepper"-eket igazolja.)


Persze ez nem tisztán technológia-ellenesség. Egyértelműen megkülönböztethető értelmetlen, kényelmi technológia és olyan dolgok, amik ténylegesen az ember javát szolgálják. Utóbbira jó példa az internet (in before: "haha, technológia-ellenes vagy oszt' egy számítógépről, internetkapcsolattal írsz!").

Azt persze elismerem, hogy "nehezebb" így az élet; de miért kellene az életnek könnyűnek lennie? Éppen az élet nehézsége volt az, ami tényleges(!) fejlődésre kényszerítette magát az emberi lényt, míg a kényelem egyre inkább csak tönkretette.


Egy másik egyértelmű válasz a kérdésemre, hogy nyilván vannak ilyen nők, de ők már mind tanyán laknak, és ilyen embereknek a lányai. Nos, valóban. A probléma velük, hogy bár becsülöm őket minden becsülhető tulajdonságukért, de mondjuk úgy, hogy ők nem az én társaságom. A fő érdeklődési köröm a klasszikus ókor és azt megelőző időszakok, kereszténység előtti vallástörténet, politikaelmélet és filozófia. Ezek általában nem olyan témák, amikről azt gondolná az ember, hogy falun túl sokszor szóba kerülnek, de ha véletlen még találnék is egy nőt, aki nyitott ezekre; nem lenne elég, ha csak én beszélnék és tanítanám ezekről, szükségem lenne arra, hogy rajta keresztül ezekről a témákról én is új információhoz jussak, esetleg szélesítse az érdeklődési körömet, stb.


Az azonos erkölcsi és politikai értékek a legfontosabbak számomra - és mivel nincsenek túl népszerű véleményeim, éppen ezért elég nehéz bárkit is találnom, akivel érdemben beszélgethetek úgy, hogy abból a beszélgetésből én is profitálok.


Mindezek után még tudok csavarni egyet rajta: sokat gondolkoztam azon, hogy valószínűleg jobb lenne, ha ez a tanya nem Magyarországon lenne. Sok országot végig néztem a releváns információkat illetően (bevándorlás, törvények, fegyvertörvények, vadász törvények, stb.), és ebben a pillanatban Észtország tűnik a legjobb helynek. Majdnem az ország fele erdő, és elég laza fegyvertörvényeik vannak. Most mondd, hogy nem ez az álma mindenkinek... :D



2017. márc. 8. 14:46
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
Igen. 31N
2017. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
Nem olvastam vegig. De szivesen laknek, de akkor mar inkabb lakatlan szigeten mindnekitol tavol
2017. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van olyan nő, aki neked megfelel, de ilyen kritériumok mellett kb 10000-ből egy, ha van.

Annak az esélye, hogy találkoztok és, tetszetek is egymásnak és működő kapcsolatot tudnátok fent tartani, elég nehéz.


Mivel számodra a falusi lányok nem nyerőek, így még jobban szűkül a kör.

A legtöbb városi nő nem vágyik ilyen szintű tanyasi életmódra, ahol hajnalban kell kelni azért, hogy az állatnak enni adj, majd késő este feküdni, télen-nyáron, nem éppen megnyerő.

Sőt, szerintem sok falusinak sem ez a szívevágya.

2017. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Konteos nyomi, horgya' aluminiumcsakot! ...

Viccet felreteve, nincs bajom a kapitalizmussal, szeretem a varosi eletet es a mai vilagot, az meg nem erdekel, mi lesz 100 ev mulva, amikor mar nem elek.

Arra pedig egyaltalan semmi garancia, hogy a gyerekeid is osztani fogjak a nezeteid es maradnak a tanyan. Mivel ertelmesnek tunsz, feltetelezem a gyerekeidet is onallo gondolkodasra es sajat velemenyek kialakitasara tanitanad, nem? Lehet ok is arra a kovetkeztetesre jutnanak, hogy tata, unalmas nekunk itt videken, vilagot akarunk jarni. Aztan lelepnek es vissza se akarnak jonni. Kiveve, ha esetleg valami amish szeru kozosseget akarsz majd kialakitani.

2017. márc. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
65%
Addig nem tudnám ezt a maszlagot komolyan venni, amíg a prosztatarákodat nem házilag gyógyítanád, hanem igénybe vennéd az emberiség egymásrautaltságban született, modern technológiába torkollott évezredes tudását. Ha ezt tennéd, akkor elhinném, hogy komolyan gondolod, de reménytelenül hülyének tartanálak, meg hát ugye meg is halnál.
2017. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:

Az észtországi tanyákról fogalmam sincs, de vélhetőleg élhetőbbek, mint a mi országunk tanyái.


Érdekes, kissé elvont (nem rossz értelemben mondom) srác vagy, a mai fiatalság általában a fővárosba költözne és ennek észszerű magyarázata is van.


Nem írtad,hogy mit dolgozol, vagy esetleg tanulsz-e még, ennek azért fontos szerepe van a tanyára költözés kérdéseben.


Igaz, jó pár évvel ezelőtt, és csak szezonálisan, tavasztól őszig, de én is éltem évekig tanyán.

A magyarországi tanyák nagyrésze sajnos közművel alig ellátott, általában a betonúttól távolabb, szinte megközelíthetetlen helyeken vannak.


Maga az elképzelés jó, mindenki vágyik a csendre (legalábbis időnként, sokan szeretjük a természetet, de a véleményem az,hogy a tanya a mai világban nem megfelelő élettér az állandó, főleg télen történő ott lakásra annak, aki nap, mint nap dolgozni jár, bevásárol, gyerek óvodába/iskolába, esetleg orvoshoz visz. Valahol elzár a külvilágtól, ami egy ideig biztos élvezhető, de nem hiszem,hogy hosszútávon az.


Van egy szupermodern tanya a közelünkben is,amit szerintem a tulajdonos egy budapesti kiváló helyen lévő közepes méretű lakás árán épített..


A kérdésed az volt,hogy van-e olyan lány aki tanyán élne, bocs",hogy nem erre válaszoltam, biztos lesznek akik erre is kitérnek.


Egyik ismerősöm fordít, magányos alkat, szereti a nomád életmódot. neki pl. kiváló lenne egy tanya.

2017. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

#3:


Két valós kritérium van, bár elismerem, hogy az egyik elég pontatlan, és sok dolgot magába foglal:


1. Legyen elfogadható kinézetű / igényes / egészséges. "Elfogadható" alatt nem valami XXI. századi szépfiú "elfogadhatójára" kell gondolni, hanem ténylegesen csak annyira, hogy "nem ronda".


2. Hasonló erkölcsi-filozófiai-politikai értékek.


Ez utóbbi, ha figyelembe vesszük a mai világunkat, összefoglalható annyival is, hogy "legyen vad". A "vad" alatt itt a szöges ellentétét értem a mai fiatalságunknak; ők a "normálisak".

2017. márc. 8. 15:12
 8/47 anonim ***** válasza:
91%

Míg én "kenem-vágom" a vallástörténetet vagy filozófiát akár lediplomázhatok politológiából,ill több nyelven beszélek falusi nőként.

-Addig neked egy tanyán felkopik az állad mert azt sem tudo melyik az üszőborjú eleje avagy hátulja....A vetemény és a sósparé közül melyiket kell kihúzni...vagy hogy tartod hatékonyan távol a rovarokat,madarakat a terménytől....

-Szóval meglepődnél te egy korszerű magyar tanyán ahol már régen nem ilyen sötét sztereotíp gondolkodásmódban élnek mint te kérdező.


Ige,szeretek és szívesen élek tanyán.:)

2017. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

#4


Az említett gazdasági összeomlás sokkal, sokkal korábban lesz, mint 1000 év múlva. Egyesek szerint ez mostantól számítva 4-5 éven belül, mások szerint néhány évtizeden belül.


Természetesen a gyerekeimre nem kényszerítenék semmit, viszont szinte teljesen valószínűtlennek tartom, hogy később vágynának városba. Ha csak egy lépést teszünk hátra a modern világtól, nem nehéz meglátni, hogy fenntarthatatlan és minden szempontból ártalmas, ha pedig egy tanyán nőnek fel, otthon tanítjuk őket (ami önmagában egy külön téma, ne menjünk most bele), akkor jóval több, mint egy lépésnyi távolságból lesz rálátásuk a modern világra.


Egy ilyen közösséget egyébként szívesen létrehoznék.



#5


Pont az ilyesmit említettem a kérdésben. :) A modern világ elutasítása nem vonja maga után a józan ész elutasítását is, bármennyire is szeretik sokan ezt képzelni. Amíg fennáll, addig miért ne venném igénybe a pozitív dolgokat?

Pontosan ugyanaz, mint az internetes példa, amit említettem...

2017. márc. 8. 15:23
 10/47 anonim ***** válasza:

#tudod,

Igen

2017. márc. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!