Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki eltudná logikusan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki eltudná logikusan magyarázni azt, hogy miért zavaró a nagy anyagi különbség?

Figyelt kérdés
Ha az egyik csak 100-t keres a másik 600-t és esetleg a jobban kereső utazni akar, de a kevesebbett keresőnek nincs rá pénze, akkor miért lenne gáz, hogy aki többet keres finanszírozza neki? Szerintem elég nagy egoizmusra és anyagiasságra vall az, hogy én pedig nem fizetném neki, én nem tartanám el, mert túl nagy értéket szentel az anyagiaknak és keveset a valódi emberséges értékekre. Ha esetleg sokkal többet keresnék a barátnőmnél és nagyon szeretném akkor én kifizetném neki az egész utazást. Fordított esetbe meg, ha barátnőm ajánlaná fel akkor nem fogna el az kisebbségi érzés, mivel már 21. században járunk és nem kell cirkuszt csinálni abból, hogy nem a férfi a fő kenyér kereső. Idők múlva változhat a két fél anyagi helyzete csak ehez lekéne számolni az egoizmussal, versengéssel és az egyensúlyra, harmóniára törekedni.
2017. márc. 13. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Ezzel csak erősíted, hogy a jó élet titka beházasodni egy gazdaghoz és az ő pénzén élni úgy, ahogy magad erejéből sosem tudtál volna.
2017. márc. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindenki fizetné a párjának, hiába keres jól. Nekem az volt a problémám, hogy már ismerkedésnél kibukik, hogy ami az egyiknek luxus, az a másiknak mindennapos. Így még ismerkedni se lehet, olyan programot nem lehet csinálni, ami mind a két félnek ínyére van.
2017. márc. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert egyrészt a legtöbb férfi még mindig nagyon rosszul viseli és kisebbségi komplexust okoz neki, ha a nő jobban keres. Másrészt pedig azért, mert ilyenkor mindig ott bujkál a kisördög, hogy a másik érdekből van veled. Na, hát csak nézd meg pl a Vajna házaspárt. Őket is biztos a szerelem tartja össze...
2017. márc. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

A fent leírtak mellett, kell ahhoz egy jókora adag érzelmi intelligencia mindkét részről, hogy ezt elviseljek.


Ezen felül, ha a férfi keres sokkal rosszabbul, az gyakran ambíció hiányára vezethető vissza. De legalábbis úgy tűnik, hogy a férfi képtelen sikeres lenni abban amit csinál. Ez pedig nem tesz jót semmilyen párkapcsolatnak.


Szinten probléma, hogy ha a no gyereket szül, akkor hirtelen ott állnak pénz nélkül (a megszokott életvitelükhöz képest).

2017. márc. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
És ha fizeted a barátnőd útját, szerinted minden nyomástól mentesen elmondhatja, hogy ez a szállás nem jó, másik programot akar vagy éppen vakondtúrásmaketteket vesz milliókért, mert arra gyűjtött? Ha otthagy, kiknek fogod elsírni, hogy a mocskos r***cnak bezzeg a pénzed jó volt? Ez csak addig működik, amíg te adod a pénzt, ő meg a mintás magatartásával bizonygatja neked egy életen át, hogy jó üzleti döntést hoztál. Csak ezt bevallva ugye hova az egófényező nagylelkűség meg a "romantika".
2017. márc. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
5-ösnek igaza van, az emberek nem olyanok, hogy ne várnának el valamit cserébe.
2017. márc. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 4esnek.


Rövidtávon oké, de ha elviszed drága étterembe, meg utazásra, esetleg neki nem tetszik, vagy máshova menne, simán hozzávágnád, hogy te állod, te oda akarsz menni. Ha nem is, akkor is frusztrálna.


Ha elhagy valamiért, úgy fogod érezni, hogy csak lehúzott, nőd és pénzed sincs.


És mondjuk, ha tartozik a vagyonodhoz presztízs is, akkor már nem csak a nőnek az utazásait kell fizetni, hanem a ruháit, mert nem jelenhet meg turkálós ruhában, a cipőit, a fodrászát.. hipphopp és te tartod el, pedig nem kérte. Többet várnál érte az ágyban? A házimunkában? Naná. Pedig nem lenne jogos, ő tudna csóró cuccokban járni és csóró helyen enni, az is ruha és kaja, és akkor eltartaná magát. Elvileg ezeket te önzetlenül teszed..


Elképzelni nehéz, próbáld ki.

2017. márc. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez miniszinten:

Kevesebbet keresek mint a barátom, igaz nem sokkal (kb 20-30 ezer forinttal, plusz én egyáltalán nem kapok cafetériát, amit ő igen és van még máshonnan megtakarítása) egészségügyi és egyéb problémák miatt ebből kb 10-20 ezer elmegy gyógyszerekre, plusz régi házban élek, magasak a fűtésszámláim. Amikor szingli voltam mindig éppen kijöttem a pénzemből, ha kell spóroltam, de általában még maradt pénz a számlámon a következő fizetésig. Mióta együtt vagyunk a programok miatt (plusz a téli hónapok fűtésszámlái...) egyre kevesebb pénzem van, sokszor van, hogy kölcsön kell kérni, vagy megbeszélni, hogy most mégse menjünk el erre a programra... amikor erről panaszkodok megjegyezte, hogy spórolhatnék, biztos rosszul költöm el a pénzem... na ott kaptam fel egy kicsit a vizet...általában ő kezdeményezi a programokat, általában mindent felesben fizetünk, nekem hamar elfogy a pénzem...hónap elején vagyunk de a számlák befizetése után szinte alig marad valami. Bár nem látványos a különbség úgy látom nem mindig érti meg, hogy nekem az ilyen kiadások nagyobb anyagi terhet jelentenek mint neki.

Fontos szerintem, hogy a felek nagyságrendileg ugyanannyit keressenek, kivéve talán akkor, ha a kevesebbet kereső is elég jól keres... szerintem pl mindegy az ha valaki 250-et vagy 350-et keres, hiszen mindkettőből meg lehet élni, de nem tesz olyan luxust tehetővé amit a másik ne tudna követni.

2017. márc. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!