Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom exbarátnője szerinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom exbarátnője szerintem sokkal jobb nálam. Hogyan szabaduljak ettől a gondolattól?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lassan fél éve vagyok együtt a barátommal. Sose volt sok önbizalmam, azonban most néha kicsit jobban érzem magam ilyen téren, mert rendszereden dicsér engem, hogy milyen szép meg csinos vagyok stb. Azonban az a problémám, hogy ismerem a volt barátnőjét, és ezt most nem az alacsony önbizalmam miatt mondom, de az a lány tényleg sokkal szebb és belevalóbb mint én. Biztos vagyok benne hogy én soha nem leszek képes olyan dolgokat megadni a barátomnak, amiket ő megadott.

A másik pedig az, hogy egy csomószor amikor együtt vagyunk folyton az kavarog a fejemben, hogy előttem azzal a lánnyal csinálta ugyanazokat a dolgokat, amiket most velem (pl. őt simogatta, vele bújt össze esténként stb.) és rosszul vagyok ettől. Viszont neki erről nem merek beszélni, mert félek hogy hülyének nézne.

Lehet hogy pszichológusra lenne szükségem? :(


2017. márc. 21. 17:04
1 2
 1/14 Szergej55 ***** válasza:
100%
Mondjuk ne kezdj párkapcsolatba, amíg magaddal sem vagy jóban.
2017. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

hiába volt jobb látod mégis szétmentek és veled van...

szóval lehet a kevesebb a több?


24F

2017. márc. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Es akkor mi van, ha szebb? A baratomnak 8 exe volt, igazabol csak egy van akit szebbnek itelek magamnal, de tok felesleges ezzel foglalkozni, es akkor mi van, ha valamelyik szebb volt? Alabb szerintem ritkan adnak az emberek, tehat szinte biztos, hogy legalabb minimalisan magasabb szinten vagy, mint o, nem biztos, hogy pont kulsore, de a kapcsolatotokat attol meg siman tarthatja jobbnak. (Legalabbis ha magambol indulok ki, nekem minden kapcsolatom kicsivel jobb volt eddig, mint az elozo.)
2017. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írja, addig nem kéne párkapcsolatosdit játszani, amíg ilyen súlyos önértékelési problémáid vannak, mert ezek az összes kapcsolatodat megmérgezik idővel.

Ha nem szűz sráccal kezdesz, akkor lesz múltja, amivel nicns is semmi baj. Az ex nem véletlenül lett ex, ha annyira jó lett volna a kapcsolat, akkor nem mentek volna szét. Téged szeret a párod, veled van, ez sem véletlen és nyilván nem azért teszi, mert annyira az ex (vagy az ex típusa) után vágyakozik.

Ha egyedül nem tudsz túllépni ezen az önbizalomhiányon és kényszeres hozzáhasonlítgatásodon másokhoz, akkor tényleg menj el pszichológushoz, mert ez az egész életedet meg fogja keresíteni és bizony hosszabb távon a párodét is.

2017. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

A szépség relatív. Valamiért ők is szakítottak és most veled van, nem vele, téged dicsér. Mégis mit nem tudnál megadni neki? Ez csak a te fejedben létezik.

A pszichológus nem rossz ötlet, biztos jót tenne, ha professzionális tanácsokat tudnál kapni az önbizalmad növelésére. Szerintem neki is beszélhetsz erről nyugodtan, ne akard a "háta mögött" lerendezni ezt a problémát. Ha tényleg szeret, akkor segít.

2017. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

El kell hogy szomorítsalak, de valóban azért írod azt, hogy sokkal többet megadott neki az a lány, mert nincs önbizalmad.


Egyébként szerintem mindenki egyetért az első válaszolóval, az hogy így párkapcsolatot kerestél, szerintem csak azért volt, hogy az az ember töltse ki benned azt az űrt, amit te nem vagy hajlandó megcsinálni. Viszont két ember nem élhet egy bőrben. Ez nem fog így működni sokáig. Nem fogja tudni helyrerakni a dolgokat benned ő sem amíg te nem mozdítod meg a hátsódat saját magadért. Szeresd meg magad, és mindenki más is szeretni fog téged. Jobban mondva, szerintem hosszabb távon egy embert csak annyira lehet szeretni, amennyire ő saját magát szereti.

2017. márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem is szebb. Szakíts.
2017. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

A csokító finomabb a marsnál, pedig a mars szebb.

30/f

2017. márc. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne hogy én soha nem leszek képes olyan dolgokat megadni a barátomnak, amiket ő megadott.


Ez hiedelem, felesleges félelem. Nem létező dolog, csak te "adsz" képet neki az elmédben. Pszichológusra maximum csak azért lenne szükséged, hogy kikutassa, miért vagy elégedetlen önmagaddal. Utat mutatna, de az úton már neked kell végigmenni.

2017. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
1st world problems...
2017. márc. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!