Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Belefér a hétvégente eljárás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belefér a hétvégente eljárás? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Szóval, most párom minden hétvégén elmegy haverokkal este, legtöbbször én is vele megyek, de amikor nincs kedvem, akkor ő is elmegy.

Nemsokára gyereket tervezünk. Kérdeztem tőle, hogy akkor is el fog-e járkálni majd hétvégente és mondta, hogy szerinte igen. Néha el fog menni ugyanúgy. Mert szerinte kellenek külön programok.

Én ezzel nem tudom mit kezdjek... Én vagyok túl ragaszkodó, hogy mindenhova együtt akarok vele menni?

És kisgyerekkel belefér, hogy mondjuk ő szombat este elmenjen inni a haverokkal?

Azt látom hogy a környezetünkben azért ez megszokott, az ő ismerőseinél is ez van. És akkor azt mondja, hogy én nem engedem el. De valahogy nekem az lenne a normális, hogy ő nem hagy ott engem, főleg nem kisgyerekkel.

Kinél hogy van ez? Tényleg belefér ennyi? Amúgy 0-24ben velem van, kivéve persze munka. Én fogom fel túl szigorúan?


2017. ápr. 18. 08:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Akinek meg minden hetvege az ivasrol, haverokrol meg a bulikarol szol, az hova akar meg gyereket? Illetve azzal hova akarsz meg gyereket? Meg o maga is nagy gyerek. Kellenek a kulon programok, de ez nem ezt a konstant bulizast jelenti. Plane nem baba mellett. De ettol fejben a parod meg olyan messze lehet mint ide Jeruzsalem.
2017. ápr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szerintem ez nem fog megváltozni nála... már 38 éves. meg amúgy inkább csak dumálnak, iszogatnak. nemtudom, hogy álljak ehhez hozzá :(
2017. ápr. 18. 08:10
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, egy gyerek fejre tud egy pasit állítani, jó értelem-

ben, de ez nem törvényszerű. Minden azon múlik, mennyire

apafigura.


Mondjuk alapból az fogalmazódik meg bennem, hogy mi van,

ha a gyereknek/asszonynak valami baja lesz, és el sem

tudom őket vinni az orvoshoz (most nem is arról beszélek,

hogy vigyek haza valamit a boltból, mert elfogyott), mert

részegre ittam magam, és így nem ülhetek kocsiba...

Elég szarul érezném magam.


Illetve azt is gondold át, hogy a gyerek az a tied lenne,

vagy közös? Csak mert akkor az apukának is át kell ám ér-

tékelnie az életét, nem is kicsit. Egy gyerekkel iszonyat

sok gond van (de ez nem azt jelenti, hogy nem éri meg!)

2017. ápr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát szerintem szereti a gyerekeket, meg nagyon gondoskodó is... Ezzel nem lenne gond, és biztos sokmindenben segítene. Meg ha elmondom neki a félelmeimet, akkor kb "leteremt" (jó értelemben) hogy én miért gondolok ilyeneket róla, hogy otthagyna a bajban, meg ilyenek.

Talán kicsit túlaggódom a dolgot. Nem tudom, ezért gondoltam megkérdezem itt,hogy másoknál ez hogy működik.

2017. ápr. 18. 08:26
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Kinek mi a normális?

Van akinél teljesen természetes hogy még nyaralni is elmegy külön, a családja nélkül.

Ellenpéldának itt vagyok én :-) , pl. nagyon de nagyon ritkán igénylem azt hogy a párom nélkül menjek el szórakozni, kikapcsolódni, mert vele szeretek minden ilyen élményt megélni. Tudom, ez sem normális.


Írtad hogy egyébként gondoskodó tipus, ebből kiindulva én úgy gondolom ha lesz gyereketek, ő magától is le fog állni a heti rendszerességű bulizásról. Az viszont hogy havonta, két havonta elmegy valahova, nem nagy "bűn".

2017. ápr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem és gondolom, hogy igen, az változó hogy kinek mi fér bele és mi normális. Valamiért én ezt érzem, hogy ez engem bánt, ha elmegy, és nem értem, hogy miért kell neki az hogy külön programja legyen, mikor nekem nincs rá szükségem, én minden vele csinálnék. De persze mások az emberek. Nem lehet mindenki ugyanolyan.

A havi, kéthavi elmenetellel nem lenne gondom :) csak a hetente eljárással.

2017. ápr. 18. 08:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem fér bele. Több okból sem.

1. Apa lesz, akinek van egy gyereke. Ő fontosabb kell legyen, mint a haverok. Egész héten alig látja, mert dolgozik, hétvégén meg egész nap vele lehetne.

2. Apa lesz, akinek szintén van kötelezettsége. Legalább ilyenkor levehet egy kis terhet a válladról. Akár segít egy kicsit a házimunkában, vagy elviszi sétálni, amíg te pihensz vagy nyugodtan végzed a dolgodat. Este segít altatni, esetleg egyszer felkel hozzá ő.

3. Te se mégy sehova. Nagyon sok veszekedés forrása, hogy te szó szerint pisilni se tudsz elmenni, hónapokig nincs két perced egyedül, ő pedig megy kikapcsolódni. Neki miért jár több szórakozás, mint neked? Vita forrása lesz.

4. Egy ilyen haverozás után jól esik kialudnia a másnaposságot, ugye? Hát ez egy síró pici mellett bizony nem fog menni. Megint csak rengeteg veszekedés lehet belőle.

5. Kiesik egy fizetés, kevesebb pénzt kell beosztani. A hétvégi iszogatás baromi sokba kerül. Megint csak vita forrása.


Ha valaki gyereket vállal, akkor soha többé nem lesz olyan az élete, mint előtte. A párod úgy gondolja, hogy az ő élete ugyanúgy fog menni tovább, mint eddig. Te leszel a gyerekkel, tehát ő miért ne mehete el hétvégén ugyanúgy, mint eddig?

Nyugodtan elkönyvelheted, hogy magadnak szülöd a babát, a pasidnak eszébe nem lesz kivenni a részét a terhekből.


Ennek tudatában vállalj vele gyereket, mert visszacsinálni nem lehet.

2017. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered.

Ha szerinted tényleg közösen vállalnátok a gyereket és kivenné a részét a teendőkből, akkor szerintem teljesen ok, hogyha mondjuk minden szombat este beül a barátaival egy sörre.

Ha az összes többi időszakban segít a gyerek körül,akkor én ennyi szórakozást tuti nem sajnálnék tőle.

És persze szerintem az a normális, hogy ha neked van programod,vagy csak ki akarsz kicsit mozdulni,akár fodrászhoz,akárhova, akkor addig ő vigyáz a gyerekre.

De mivel még nincs gyerek, a mostani életetekre visszatérve szerintem teljesen ok, hogy hetente egyszer a barátaival tölti az estét.

Nyilván ha majd minden nap a haverokkal lenne és kb több időt lenne velük,mint veled,akkor azt mondom ok, igazad van, ez nem normális.

Na de heti 1 este szerintem nem sok, ennyit nem lenne szabadni sajnálni tőle.

Az elején engem is zavart,hogyha a párom elment nélkülem így.De rájöttem, hogy semmi rossz nincs benne, hogy az ezer éve ismert haverjaival kicsit összeül beszélgetni,hülyéskedni. Amíg nem megy a mi rovásunkra, nem helyezi őket előtérbe,addig nem érdekel. Nem is kell megfojtani a másikat.

Sokan vannak úgy vele,hogy a párjukat nem engedik sehova,csakis együtt mehetnek..Hát nem tudom,szerintem hosszabb távon ez nem működik,az egyik fél tuti be fog sokallni idővel.

A gyerek téma meg érdekes..Van olyan, ahol a pasi bár nem jár el sehova, mégsem foglalkozik a gyerekkel, nem veszi ki a részét a teendőkből, kb úgy nő fel a gyerek,hogy egyszer nem vette fel, egyszer nem fürdette, egyszer nem játszott vele..Az ilyen sokkal rosszabb, mintha foglalkozna a gyerekkel csak heti 1 este nem..

2017. ápr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem ő biztos foglalkozna vele. És biztos hogy nagyon sokat segítene. Mert valamiért én ilyennek ismerem. Pl. háztartásban és sokmindent megcsinál, sőt, van amikor még többet is mint én. (otthon dolgozik, én meg napi három órát utazok odavissza a munkahelyemre) Magától mos, tereget, mosogat, porszívózik. AMikor volt macskánk, ő látta el, nagyon lelkiismeretesen. Tehát ezzel nem lesz gond szerintem. Lehet tényleg túlaggódom ezt a heti egy estét.
2017. ápr. 18. 09:06
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem fer bele. Ezert van lapaton az elettarsam. Mert nem ragaszkodik hozzam elegge es ez faj. Mi meg nem is akarunk 5 evig gyereket. Megertelek.

Minden lekoptatott alkalomkor ismerkedek pasikkal,hatha talalok vkit,aki ragaszkodik hozzam.

N

2017. ápr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!