Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek is van igaza?

Figyelt kérdés
A párom anyukájának kezd tönkremenni a kocsija és kellene neki egy új. Mi a párommal tervezzük az összeköltözést, a jövőnket. Ma felhozta nekem, h mivel anyukája kocsija nagyon ramatyul van ezért úgy gondolta, h ha új autó vásárlására kerül sor, akkor ő beleadna az új kocsijába úgy cca. 250 ezret. Nem vagyok irigy, nem is szóltam rá semmit egyelőre amíg komolyabban nincs erről gondolkodva, de úgy gondolom, h nekünk is kell a pénz, h tudjunk valamit magunkkal kezdeni. A reakcióm annyi volt, h akkor a bátyjával együtt adjanak bele, amire azt válaszolta, h az esélytelen mert a bátyja csak kapni szeret és nem adni. Nem szóltam semmit, mert az lenne rá a válasz, h semmi közöm hozzá, de bármennyire nincs közöm hozzá szerintem ha ketten nem adnak bele akkor egyiküknek sem kellene. Tényleg, nem akarok irigynek tűnni, mert tényleg sokat segítettek a szülők a páromnak amit illik meghálálni, de a bátyja sem kapott tőlük semmivel sem kevesebbet, amibe akkor illik neki is beleszállni és nem egészet a páromnak meghálálni. Elnézést, ha kaotikus, de nem tudom jobban leírni :) A párom nagyon elfogult a szüleivel kapcsolatban, de így tényleg nem fogunk egyik szintről a másikra jutni ha mindenkivel Teréz anya szerepet akarja játszani... Tényleg, még 1x, nem irigység, de még a mi életünk sem stabil, h másokat tudjon támogatni. Vagy csak én látom ennyire kritikusan? :/ Hideget meleget elfogadok! :)
2017. ápr. 25. 17:47
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
javítanám,elírtam: 2. 500 000-et akar beleadni
2017. ápr. 25. 17:53
 2/25 anonim ***** válasza:

Igazad van abban, hogy a batyjanak is kene beleadni, de abban nincs, hogy ha a batyja se, akkor egyik se adjon. Orulj neki, hogy a parod fenyevekkel jobb ember, aki halas a szuleinek, es segiteni akar nekik ahogyan tud.

Bar en sem orulnek a helyedben, hogyha elkoltozes elott kiadna egy ekkora osszeget, en szova is tennem szerintem. Mert igy neked kell tobbet beleadni valoszinuleg az elkoltozesbe.

2017. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

2,5 milla azért nem kevés, ha úgy vesszük.


Most abban igazat adok, hogy ha a szülő elfogadja a gyerek

segítségét, akkor mindkét (vagy több) testvér adjon bele,

lehetőleg ugyanolyan mértékben.


Viszont nem ismerjük a teljes család anyagi hátterét,

hogy ki mennyit keres, ezért nem lehet egyértelműen

állást foglalni.

2017. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Természetesen örülök annak, h a párom ennyire segítőkész, csak ez az önzetlensége nem éppen jókor jött. Mivel a pénz kérdése nekünk sem mindegy, ezért a párom sem tud ugrálni a pénzzel, csupán nagyobb a szíve és jobban tudja az embereket sajnálni. Inkább leszegényedne csakhogy a szerettének tudja adni amit tud... Ami nem mindig jó tulajdonság szerintem. A bátyjának családja van, 2 gyereke, de ezt nem tartom magyarázatnak, mivel mi is szeretnénk családot és a pénz nekünk sem mindegy.. :/ Ha értitek..
2017. ápr. 25. 18:01
 5/25 A kérdező kommentje:
Nekem nincs bajom azzal, h ő bele szeretne adni, de akkor fairnek tartom azt ha a bátyja is beszáll. Akkor a 2,5 millió felét fizesse a testvére és meg van a közös kisegítés.. De a párom már előre ezzel jön, h "mert ő nem fog beleadni"..
2017. ápr. 25. 18:06
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is szólnék neki

Ez nem kevés pénz

Ülj le vele és beszéljétek meg!

Ne támadj, mondd el neki, hogy ez neked nem jó érzés, ilyesmi. Szedd ezeket össze magadnak. Fontos, hogy végig nyugodt hangon beszélj.

Mondd el, hogy a veled közös életére is gondolnia kell.

Hajra :)

Legyél kész kompromisszumra(pl kevesebbet ad)

Ha.nekem lenne "felesleges" pénzem, akkor adnék a szülőknek. De ha pl gyűjtök vmire, akkor nem valószínű

Egyébként milyen kocsi kell nekik? A legújabb legszebb? Tuti az kell nekik? Nem vagyok nagyon otthon a kocsi arakban, de azért ennyi pénzből már jókat lehet venni. Rákerestem, 5-ből már egy új audi kijön

2017. ápr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Krukutyán Levente ***** válasza:
100%

Mert ismeri a bátyját és tudja, hogy nem ad bele. Az érved, hogy ha bátyja nem ad bele, akkor a párod se elég groteszk. Ha a bátyja önző, akkor legyen ő is az? Azért nem vakon önzetlen, mert a családjáról van szó és bármennyi ideje is ismerjen téged mégis csak a családjával töltött több időt. Tehát ne állítsuk már be vakon adakozó Teréz anyának.


De mind ezektől független nagy sok az a 2,5 milla egy mama mobilra, meg hát az egy autó és nem egy ház... Autó nélkül még tán-tán el lesz a mama.


Szóval abba nincs igazad, hogy ha a bátyja nem segít akkor ő se tegye. De abba igen, hogy ennyi pénzt ne adjon már egy retkes autóra az anyjának...

2017. ápr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igen, ezért nem reagáltam azonnal, mert hirtelen mondtam volna azt, ami eszembe jut és 100%, h veszekedés lett volna a vége. Nem rosszból, mert a koruk alapján nem nézem le az időseket, de 61 éves az anyukája, lehet egy 5-6 évig fog tudni vezetni, mert aztán mi van ha az egészsége nem engedi (így is kezdődő cukorbetegsége van ami ellen nem tesz, szóval nem vagyok túl pozitív a javulásával kapcsolatban), de a párom szalonból kihozott kocsiban gondolkodott.. Szerintem egy 2-3 éves használt kocsi is megtenné. De oké, adjon bele persze, ezt nem is ellenzem, de ez nekünk is most sok pénz..
2017. ápr. 25. 18:22
 9/25 anonim ***** válasza:
47%
Azigen 2,5 miliót csak úgy beleadni. Irigyellek titeket.
2017. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
7. Természetesen adjon bele, ezzel tényleg semmi problémám nincs és rosszul is fogalmaztam, de én nem gondolkodnék ennyiben
2017. ápr. 25. 18:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!