Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért van monogámia, mert az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért van monogámia, mert az emberek szeretethiányosak?

Figyelt kérdés

Ugye szokták mondani, hogy a kereszténység hozta be és nagyon berögzült a társadalomba. De az jutott eszembe, hogy tulajdonképpen ez az egész "nekem csak te, neked csak én" mentalitás azért működhet, mert az emberek félnek, hogy nem kellenek majd a másiknak, nem? Ezért van ez az egész megcsalásosdi, érzelmi játszma. Ha valaki nagyon intenzív érzéseket érez valaki más iránt, elvárja, hogy az a másik is csak őt szeresse, mert sokaknak egy párkapcsolat a végső megoldás, félnek, hogyha más is bekerül a képbe, akkor nem lesz meg az ultimate-über szeretet.


Azt is látom, hogy rengeteg ember nálam jelentősen rosszabb családi háttérrel rendelkezik, és ezt most nem nagyzolásból mondom. Nekem elég jó családom van, több testvérrel, akikkel nagyon jó a viszonyunk, kb mindent tudunk egymásról + van egy két nagyon jó barátom is. Azt látom, hogy az emberek nagy részének ez nincs meg - még ahol látszólag rendben vannak a dolgok gyakran ott sincsenek igazából. Szóval nekem nem téma a megcsalás, a nyitott kapcsolatok híve vagyok. Egyszerűen azért, mert szerintem mindenki azt csinál amit akar. De talán azért tudok ehhez "szabadabban" hozzáálni, mert elég jó alapokat kaptam és nem egy párkapcsolattól várom a megváltást. Mit gondoltok erről?


2017. jún. 5. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

A kereszténység se tudott volna olyat behozni, ami teljesen az emberi természet ellen való. Már az ókori görögök is ismerték a házasság fogalmát, és a világ minden táján jelen van valamilyen formában.

Vagyis: egészséges emberi igény a monogámia.

Az oka is rendkívül egyszerű: nagyjából 20 év, mire egy embergyerek önálló életre kész lesz. Ez a középkorban se volt rövidebb 15 évnél. Eddig van szüksége (legalább) a szüleire. De ugye ott a több generációs családmodell is, amikor az idősebb adja át a tudását a fiatalnak, a kemény fizikai munkára már nem képes nagymamák figyelnek az unokákra, amíg a fiatalok dolgoznak a földeken, stb.

A család alapja a monogámia, az emberi társadalom legkisebb egysége pedig a család. A klán, a nemzetség, a törzs. A legelemibb és legősibb emberi ösztön tartozni valahová, a számkivetettség és a magány ősidők óta a legszigorúbb büntetések egyike.


Itt is rengeteg válaszoló van, ami még fiatal felnőttként is keserűen nyilatkozik a szülei válásáról. Nekik ez után valóban nem jutott ki abból az ultimate-über szeretetből, amire szükségük van, és ami jogos igényük. Ez okoz később kötődési és párkapcsolati gondokat, amik miatt most ilyen nyomorék társadalomban élünk.

2017. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha bárkivel összejársz rendszeresen, mialatt kapcsolatban vagy, akkor előbb-utóbb ott érzelmek is kialakulnak, és egyre kevesebb időt akarsz/fogsz tölteni a pároddal. Nem tudsz két embernek ugyanolyan szintű szeretet és intimitást adni, úgymond nem tudsz kettészakadni fizikailag és lelkileg sem. Ez főleg akkor probléma, ha születik egy gyermek. Ő rengeteg időt és törődést igényel, az anyjától és az apjától is. Ha emellett te heti x napot a szeretőddel töltesz, a másikra hárul a teendők nagy része. Illetve vele sem fogsz már minőségi időt eltölteni, csak azt, amit a gyerekneveléssel töltötök. Megszűnik az intimitás, jön az elhidegülés stb. Tehát aki így gondolkodik, annak nincs értelme kapcsolatban lennie, hiszen ahogy te is mondod, a szeretet megkapod barátoktól, családtól. Akkor neked már csak a szex hiányzik. Keress szexpartnereket, ne kapcsolatot.
2017. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem inkább fordítva van, amiket írsz, inkább következmények lehetnek, mint okok. A mi társadalmi rendszerünknek a monogámia felel meg a legjobban.

De erről a témáról a legtöbben képtelenek tárgyilagosan, higgadtan beszélni, valamiért kemény érzelmi húrokat penget, ha csak kíváncsiságból megpiszkálná az ember a szent tehenet, amit családnak neveznek

2017. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 RoseTyler ***** válasza:

A monogámia egyrészt azért van, hogy sok ember zsúfoltan is nagyjából békében megférjen egymással. Ha a férfiak többségének jut nő, akkor nem fognak egymásnak esni miattuk. Anyagiak szempontjából is kényelmes, és könnyű rendszert szervezni a családra, mint egységre.


De nem csak monogámia létezik az emberek között. Sőt utódot nevelni sem csak monogám kapcsolatban lehetséges. A törzsi szokások között találhatsz érdekes dolgokat, ha elkezdesz olvasgatni a témában.

2017. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem arról van szó, hogy feltétlen több nő kell nekem, nem vagyok egy húdenagy nőhajhász. Vágyok én is az intimitásra, érzelmekre. Csak pl engem nem borítana ki, ha valaki megcsalna. Ha ezek után elhidegülne tőlem, azt sajnálnám persze és hát tudom, hogy a többségnél így megy. De most keressek csak szex kapcsolatot (ahol szigorúan nem lehetnek érzelmek, gondolom ez azt jelenti), csak azért, mert nem borít ki, ha egy hozzám közeli lány másokkal is érintekzik? Igazából én bele is egyeznék a monogámiába, ha a lánynak fontos, szóval ezzel nincs gond, de az én mentalitásom akkor is ilyen lesz.
2017. jún. 5. 11:49
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Ezzel a gondolkodással ne lépj komoly kapcsolatra, az minden lesz csak nem komoly.Maradj a szexkapcsolatnál, előbb-utóbb úgyis megunsz minden nőt.Felesleges beetetned valakit és az idejét pazarolni.

Nyitott kapcsolatra vágyó nővel talán lehet esélyed, de az már nem nevezhető többnek szexkapcsolatnál, ha össze-vissza dugtok mindenkivel.

A védekezésre azért gondolj, és tartsd szem előtt, hogy sosem tudhatod mi lakozik a másik testében, és nem tudhatod előtted hol járt, +nem mindenki jár szűrésekre.A gumi sem véd mindentől.Vannak lappangó betegségek, ezek ebben az időszakban fertőznek a legjobban.

2017. jún. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem borit ki, hogy a baratnod masokkal is erintkezik, azt szexkapcsolatnak hivjak. A parkapacsolatnak semmi koze a megvaltashoz, mar ahogyan te ertelmezed ezt a foglamat. A parkapcsolat kolcsonos szereteten, tiszteleten es megbecsulesen alapulo kotodes ket ember kozott, aminek szerves resze az intim egyuttlet. Vannak emberek, akik keptelenek a kotodesre, lehet, hogy te is kozejuk tartozol.
2017. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!