Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemista/diplomás férfiak!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemista/diplomás férfiak! Nálatok előnynek számít, ha egy nő szintén magasan képzett, vagy ez nem szempont a párkeresésben?

Figyelt kérdés
Én egyetemre járok, több nyelven beszélek, de úgy veszem észre, hogy ettől azok a pasik, akik nálam "alulképzettebbek", kapásból megijednek, gondolom úgy érzik, hogy nekem úgyis képzettebb pasi kell, akik pedig szintén egyetemisták, azok értékelik, de különösebben nem hiszem, hogy ez döntő szempont lenne náluk. Nem hiszem, hogy ha mondjuk egy egyszerű műkörmös lennék, akkor kevesebb esélyem lenne összejönni valakivel. Inkább a külső + személyiség kombó érdekli csak az ilyen pasikat, meg az, hogy értelmes vagy-e, de az ugyebár nem diplomafüggő :D Ráadásul sok pasi említi is randikon, hogy el is tartanának szívesen, azt sem bánnák, ha nem dolgoznék(nyilván házasság utánra értendő). Mit gondoltok erről?

2017. jún. 8. 17:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem szempont. Diplomás nők között ugyanannyi idióta van, mint akik csak egy érettségiig mentek.

Küllem meg a személyiség a lényeg.. :)

2017. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem nagyon. Apum is mérnök, anya ügyintéző érettségivel és jól megvannak három gyerekkel lassan 30 éve.


Én még egyetemre járok, pénzügyre, de én is eléggé tojok rá.

Nyilván a legtöbb lány akivel vagyok, egyetemista még, mert házon belül a legkönnyebb ismerkedni, de volt már lány az életemben aki eladó volt. Egy barátnőm felszolgáló ugyanígy. Szóval ez nem igazán tud érdekelni, nem szempont.


23/f

2017. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút előny.


Nem mondom, hogy a fizikai megjelenés nem számít, mert fontos, hogy tetszen, de mindenképpen szeretem, ha a n képzett, főleg akkor, ha nem szakbarbár. Tehát nem csak az érdekli, és arról tud beszélni, ami a konkrét szakterülete, hanem érdekli, és nyitott az őt körülvevő világra, lehet vele beszélgetni.



Szerintem egy hosszú távú kapcsolatban ez sokkal fontosabb, mint az, hogy mondjuk milyen magas.

2017. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként még egy okból fontos a képzettség, bár az eddigi válaszolók többsége még elég fiatal.


Fontos, hogy szeresse a munkáját, azt amit csinál. Az életünk egyharmadát munkában töltjük, ha valaki zsigerileg utálja, amit csinál, akkor az a maradék időre is kihatással lesz, rányomja a bélyegét a hangulatára, a mindennapjaira, a környezetével folytatott viszonyára is.


Nem mondom, hogy érettségivel nem lehet olyan munkát találni, amit szeret az ember, és ahol tényleg kielégítik a karrier, fizetés, kihívás iránti vágyait, de sajnos sok több esetben találkoztam alacsonyabban képzett emberek között olyanokkal, akik gyűlölték a munkájukat, mint azokkal, akik a a nyelvtudásnak, az iskolának köszönhetően jó állást találnak (tudom, mindkét esetre van példa és ellenpélda)

2017. jún. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%

Nem találkoztam még férfivel, akit ez érdekelt volna. Jó pár olyan jól kereső, diplomás férfit ismerek, akiknek egyszerű boltos, takarító és hasonló szakmájú barátnőik/feleségük van. Engem sem érdekel, a barátnőmnek egy egyszerű OKJ szakmája van.

Mégis ismerek olyan nőket, akik rengetegszer panaszkodnak erre. Igazából, senki sem ilyed meg attól, hogy jól képzettek vagy jól keresnek. Az nem szokott szimpatikus lenni a randipartnernek, hogy fölényeskedőek és pökhendik. A jól képzett és jól kereső, de a földön két lábbal álló női ismerőseimnek az égvilágon semmiféle társkeresési problémájuk nincs.

2017. jún. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Előny, de nem kritérium.


>Ráadásul sok pasi említi is randikon, hogy el is tartanának szívesen, azt sem bánnák, ha nem dolgoznék


Ezt tényleg randikon mondták? Annyira furcsa ez nekem... sosem jutott még eszembe, hogy így eltartanék valakit. Én magammal egyenlő "rangú" társat keresek (kerestem), és hogyan tarthatnám egyenlőnek azt, akit én tartok el?

2017. jún. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
17%
Nekem PhD (doktori) fokozatom van párom középvégzettségű, irreleváns a végzettség, egyébként minnél magasabb valakinek a végzettsége annál hülyébb
2017. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7 "Minél magasabb a végzettsége valakinek, annál hülyébb." És te PhD-s vagy :D Szép öngól volt, vagy ezt poénnak szántad? :D

Köszi a válaszokat, hát igen, van, akinek számít, van, akinek nem...bár én csak olyan partnerrel tudnék együtt élni, akivel azért nagyjából egy szinten vagyunk anyagilag meg szellemileg is.

2017. jún. 8. 19:21
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is számít, azért, amit fentebb írtak: diplomások között nagyobb az aránya a "munka-fanoknak". Én is az vagyok, és semmi kedvem elmagyarázni a pasiknak, vagy szemrehányást kapni azért, mert random ér véget a munkaidőm (de mininum egy-két órával a hivatalos lejárta után), mert hétvégén is kell dolgozni, és szabadidőmben tudok csak tovább fejlődni és tanulni.
2017. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#9: ezt férfiként is nagy probléma.


Én is kaptam már meg páromtól, hogy sokat dolgozom, néha hazaviszem a munkát, tanulok, miért nem vele vagyok.


Persze másrészt meg megjelenik az elvárás, hogy azért legyen pénz nyaralni, legyen pénz szórakozni, erre+arra, és sajnos az azért keveseknek adódik meg, hogy a végtelen szabadidő és a jó kereset egyszerre jelenjen meg

2017. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!