Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, milyen elvárásaitok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, milyen elvárásaitok vannak, ha a lánynak már van egy saját lakása, amit a havi keresetéből hitellel gazdálkodott ki?

Figyelt kérdés
Új kapcsolat esetén elvárás, hogy a fiúnak is legyen "valamilye" vagy ennek nincs jelentősége, ha nincs semmilye, akkor is ugyanolyan esélye van.

2017. jún. 13. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van saját házam, amire nem kell fizetnem mert teljesen az enyém. Nem gond nekem ha egy férfinak még nincs. Munkája legyen! Idővel akár hozzám is költözhetne.
2017. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért fontos a hitel rész?
2017. jún. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Annyiból, hogy nem egy ölébe esett ajandékról van szó, hanem arról hogy keményen ki kellett perkálni a banknak a kamatos kölcsönt, ami nem kevés áldozattal járt. Emiatt kérdezem, hogy az egyik fél fel tud mutatni valamit, amit saját erejéből ért el, a másik fél viszont semmit nem tud belerakni a közösbe.
2017. jún. 13. 19:21
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezt értem, de akinek a szülei megdolgoztak a házáért, az is beteszi a közösbe. Tehát szerintem itt lényegtelen.


Vagy szerinted hogy ha összejön két ember, az egyiknek hitelre van lakása, másik örökölt, akkor mi van?

2017. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kérdés lényege a kisbetűs rész. A "hiteles info" csak egy kiegészítés volt, de most nem azon van a hangsúly).
2017. jún. 13. 20:36
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Van lakásom, 10 évig gyűjtöttem rá, kaptam némi segítséget szülőktől, de a nagyobb részt én raktam össze, van rajta hitel, de nem vészes.

Szóval mit várok el egy férfitól így?

1. Ne legyen anyuci pici fia. Felőlem élhet a szüleivel, de ne szolgáltassa ki magát. Éljen felnőtt emberként, vállalja a tetteiért a felelősséget, ne fájjon neki dolgozni... stb.

2. Hasonló hozzáállása legyen a pénzügyekhez, mint nekem. Szóval pl. ne legyen pazarló, de fukar se, legyen egy egészséges egyensúly, képes legyen takarékoskodni, de ne fájjon neki költeni arra, amire kell.

3. Ha összeköltözésre kerül a sor, ő is szálljon be a közös kiadásokba, ha az én lakásomba költözik be, ne várja el, hogy tulajdonostársnak bejelentsem. Még a szüleim sem kaptak haszonélvezeti jogot (nem is várták el). Ha esetleg a későbbiekben vennénk egy nagyobb közös lakást (mert mondjuk 34 négyzetméterre, másfél szobára nem vállalnánk gyereket), az természetesen már közös tulajdon lenne, de amiért én dolgoztam, az az enyém.

Ha ezek rendben vannak, és szimpatikus, akkor nem probléma számomra, hogy ismerkedjek az illetővel, aztán az idő eldönti úgyis, hogy lesz-e több vagy sem.

2017. jún. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De akkor is ott van kiegészítésnek. Tehát ha nekem meghaltak a szüleim, és az "ölembe pottyant" a szajré, nem lehetnek elvárásaim?
2017. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6-os valaszolóval egyetértek.

De a te esetedben nem gondolkoznál el azon, hogyha a srác talpraesett, dolgozik, a szüleivel él, ami mellett lehetne spórolni, akkor mégis miért nem tud belerakni semmit a közösbe?


#7-es valaszolo. Annak is lehetnek igényei, aki örökölt.

2017. jún. 14. 09:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok, csak szerencsére hitel nem kellett hozzá.


Alapvetően nem elvárás nekem, hogy legyen a srácnak lakása, kocsija. Az viszont nem szimpatikus, ha emellett még munkája sincs, nem is nagyon töri magát, hogy legyen, és úgy bele akarná tenni a seggét a készbe, hogy semmit nem ad hozzá előreláthatóan több hónapig, vagy addig, amíg "el nem zavarom" dolgozni... és ha dolgozik, akkor fizessen bele a közösbe és spóroljon, és ne szórja el az egészet magára.

(ill. bocs, nem hagyhattam ki: az viszont nekem marha ciki, ha vki a valamije-t ly-nal írja... helyesírásra háklis vagyok)

2017. jún. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9. vagyok:

annyit hozzátennék, mint az egyik előző válaszoló, hogy azt ne várja, hogy puszira felvezessem a tulajdoni lapra meg haszonélvezeti jogot kapjon, és azon se csodálkozzon, hogyha megcsal/megüt stb., akkor azonnal kidobom és nem tartom ott "ingyen albérlőnek", még akkor sem, ha tényleg az utcára kerülne.

2017. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!